Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизела по-скъп от бензина!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дизела по-скъп от бензина!?

    Само на мен ли ми се струва, но днес видях на една бензиностанция че цената на дизеловото гориво (х октана) е по-скъпо от безоловен бензин 95-октана. Май бяха 10 стотинки разлика. Но в полза на бензиновото гориво. Май вече излизаме на печалба, ние с бензиновите коли?

    #2
    Не е от днес това, колега.Вече доста време е така
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      А хората продължават да си купуват дизелови автомобили...... Аз лично съм привърженик на бензина (по възможност от тоя скъпия и забранения дето само мотористите си сипват за по макс. 5лв. а аз зареждам догоре За съжаление отдавна нямам вече тая възможност ).
      Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
      Настояща: VW Polo 1.1i '92

      Коментар


        #4
        Alex_kk написа:
        А хората продължават да си купуват дизелови автомобили...... Аз лично съм привърженик на бензина (по възможност от тоя скъпия и забранения дето само мотористите си сипват за по макс. 5лв. а аз зареждам догоре За съжаление отдавна нямам вече тая възможност ).
        Не само купуват, но и делът им нараства. И има защо.Примерно моята кола 2000 година 105 коня ми дава разход 5-6л/100км извънградско и 7-8-9л/100км градско. Сравни я с аналогична на бензин и виж че дори и по скъпа нафтата си заслужава ... А хората продължават да си купуват бензинови автомобили ...

        Коментар


          #5
          Поредната тема за спор и спам бензин или дизел.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Не става дума кой двигател е по-икономичен, а по скоро защо така се промени цената на горивата. Никога преди това дизела не е бил по-скъп от бензина. Дори технологично при получаването на горивата от петрола дизела се пада много по-лесно усвоим. Едва ли не отпадък, заедно с маслата и газьола. А сега излиза че е по-скъп.

            Коментар


              #7
              Олиото и то поскъпна :D

              Коментар


                #8
                Stilo написа:
                Не става дума кой двигател е по-икономичен, а по скоро защо така се промени цената на горивата. Никога преди това дизела не е бил по-скъп от бензина. Дори технологично при получаването на горивата от петрола дизела се пада много по-лесно усвоим. Едва ли не отпадък, заедно с маслата и газьола. А сега излиза че е по-скъп.
                Именно защото се увеличи броя на автомобилите с дизелови двигатели...Само теоретично да допуснем (не съм сигурен в процентното съотношение), че от 1 тон суров петрол се получава Х тона бензини и У тона дизелови горива. Ако преди тези У тона са били достатъчни за масовото потребление, то сега може и да са недостатъчни. Пазарна икономика, кво да го правиш! Иначе е много неточно да определиш кое е вторичен продукт и кое е основен. Ако имаш предвид, че бензините са по-леки фракции и се получават по-рано - така е. Ама дизела или пък пропан-бутана в никакъв случай не са отпадни или вторични. Даже може да се окаже, че са с по-голямо потребление от бензините (не се използват само при автомобилите) .
                Настоящата - Ford Focus ST
                Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                Франкенщайн - R.I.P.
                Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                Коментар


                  #9
                  Колкото повече търсене, толкова по-висока цена (случая с нафтата).Колкото повече спада търсенето, толкова цената спада независимо от качеството на продукта (случая с бензина).Друг е въпроса, че сега съм на вълна покупка на нов автомобил и си мисля, че каквото и да е дизелчето е по-добре - дава 4,4 л/100 извънградско, а градско 6,2 л/100 км., а смесено е 5,1 л. За сравнение за същия автомобил бензиновата версия дава 5.6 л/100 извънградско, а градско е 8.9л/100, а смесено е 6,8 л.Е сега ми кажете какво да си взема? Разликата в цената за същото оборудване, но различните двигатели е 1974 лв.

                  Коментар


                    #10
                    Сложи и задължителните разходи след това. Дизела ще става все по-скъп и като гориво и като двигател и поддръжка. Всичко е заради еконормите в ЕС.
                    no pain no pain

                    Коментар


                      #11
                      И в Англия положението с цените е същото. Бензина беше 0.94 р (пенса), а нафтата - 0.99 р, даже на някои по-големи вериги по 1 паунд. Но там пък хората карат основно бензинови автомобили. Дизелови се срещат рядко.
                      Space Star 1.9 DID

                      Коментар


                        #12
                        Ето това ни очаква като цени.Е вярно е и че с цената на нафтата не се е**т.Но това са са актуалните цени на горивата миналата седмица в Рим.
                        Прикачени файлове
                        BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                        http://vbox7.com/play:124bedab

                        Коментар


                          #13
                          lov написа:
                          Ето това ни очаква като цени.Е вярно е и че с цената на нафтата не се е**т.Но това са са актуалните цени на горивата миналата седмица в Рим.
                          Абе пичове, това Pb, дето го пише при бензина да не би да означава че е с олово
                          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                          Коментар


                            #14
                            Пише "Senza Pb" - безоловен.
                            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                            Коментар


                              #15
                              Абе в Рим такива ли са им бензиностанцийте
                              Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

                              Коментар

                              Working...
                              X