Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат - Бензин vs Дизел...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Става въпрос САМО за моторите, а не за всичко останало в автомобила, все пак... А на колегите от първите постове бих казал първо да преброят колко теми за повреди в бензинови двигатели има във форума и колко за дизелови, и чак тогава да дават такива категорични мнения. И понеже показателите няма да бъдат статистически съпоставими, може да ги отнесете към броя на собствениците съответно на бензинови и дизелови агрегати, и съм сигурен, че пак дизеловите МОТОРИ ще излязат по - сполучливи...
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    Коментар


      #17
      виж сега, дизеловият агрегат е по-надежден/говоря за по-дъртите дизели, тея модерните не съм запознат с тях/. там няма електроника, няма моторченца, няма компове. говоря за дизели от епохата 90-96-97. докато при бензина е инжекциони, помпи, дюзи, 100 датчика следят разни неща. в такъв аспект се съглсявам, че може би по-рядко дизела прави проблем. НО, дизела вече е скъп, мина времето когато беше 60 стинки и беше 1/3 от бензина. дизела е многократно по-скъп за потдръжка и това го знаят дизелджиите вярно, малко неща има д асе счупят, ама като се счупи и си с 1000 назад. хич не на последно място нафтата замръзва и зимата всяка сутрин се чудиш дали ще запали. тва разбира се не е вина на колата, но сме длъжни да се съобразим с обстановката в БГ за бензиновите двигатели на фиат искам да кажа, че са пълна отврат що се отнася до инжекционна система, все си клатим оборотите, прекъсваме се, не вървим и т.н. единствената кола, по която не съм имал проблем с това е много старото ми уно, защото беше с карбуратор и дори и него смених и сложих от соц возило и наистина нищо не съм пипал по двг. ама под нищо разбирай даже и ремъците не смених. а отказ зимата не съм имал. инжекционната система не е на фиат да ти кажа.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #18
        Не знам кой каза, че TD-то било шумно JTD-то е доста по-шумно. Който не вярва да дойде да чуе Бравата ми :D

        Коментар


          #19
          Аз също карам JTD и в сравнение с един Пасат 99г. Фиатчето работи по-безшумно.
          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

          Коментар


            #20
            doofiat написа:
            Не знам кой каза, че TD-то било шумно JTD-то е доста по-шумно. Който не вярва да дойде да чуе Бравата ми :D
            Ми аз Но ако погледеш предишния ми пост пак, ще разбереш че това съм го забелязал в последствие.Шума е субективен като го определяме без точни цифри и без база за сравнение.Доколкото си спомням дори имаше хора дето бяха изплеснали в насока замерването му със специализирана апаратура
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #21
              doofiat написа:
              Не знам кой каза, че TD-то било шумно JTD-то е доста по-шумно. Който не вярва да дойде да чуе Бравата ми :D
              Прякото впръскване винаги е било по-шумно от непрякото с каквото е Бравата ти. Чак "доста" е доста силно казано.Аре да ги сравняваме с JTD-то в моята кола!? Ни мъ карай ся да купувам "децибеломери"! Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #22
                Ето едно ДЕМО на "ярмомелката".Както беше казал навремето твореца:"... а сърцето му риташе както буталата на Трабант в ранна зимна сутрин!"Въпреки това, аз не бих го заменил с по-меко работещ модерен и неебаващ за запали JTD.Що’т например му било студено или щото един от купищата датчици на съвременната му лиликтроника се е пре...л!И все пак - Само Дизел!П.С> За да има ДЕМО-то звук ( каквато е всъщност идеята да го пусна ) трябва QuickTime Player и Интернет Експлодър
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #23
                  аз тоя мотор ако мога да го завърта до 6500 като ланчията, щях да ви кажа дали JTD не е хубав мотор. като го чух за 1 път, казах "абе извинявай аз бех разбрал че е дизелов мотора, а той май е бензинов?" това все още е най-тихият не-чисто-нов дизелов мотор който съм чувал

                  Коментар

                  Working...
                  X