Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат - Бензин vs Дизел...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат - Бензин vs Дизел...

    Все повече започвам да се убеждавам, че дизеловите двигатели на Фиат са изключително сполучливи... за сметка на бензиновите... Впечатленията са както от собствен, така и от чужд опит. А Вие какво мислите?
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    Re: Фиат - Бензин vs Дизел...

    msotiroff написа:
    Все повече започвам да се убеждавам, че дизеловите двигатели на Фиат са изключително сполучливи... за сметка на бензиновите... Впечатленията са както от собствен, така и от чужд опит. А Вие какво мислите?
    много се лъжеш ако смяташ, че бензиновите са несполучливи.
    N.Y. State of Mind

    Коментар


      #3
      Re: Фиат - Бензин vs Дизел...

      sachma написа:
      msotiroff написа:
      Все повече започвам да се убеждавам, че дизеловите двигатели на Фиат са изключително сполучливи... за сметка на бензиновите... Впечатленията са както от собствен, така и от чужд опит. А Вие какво мислите?
      много се лъжеш ако смяташ, че бензиновите са несполучливи.
      и дизеловите сполучливи тука стана бензин/дизел темата я има наскоро. това, че си попаднал на 1.4 12 и си правил ремонти не е показателно. аз карам 4 двигател на фиат все бензин и са издръжливи, говоря за самия двг. имат проблеми обаче с инжекциона. ако говорим за блок бутала и т.н. просто са идеални. а дизелаците не знам, колкото и сполучлив да е като изплеска нещо оп 200 -300 леа, при бензина такива цифри са рядкост. да знаете не ми се спори по въпроса
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        И на мен не ми се спори вече затова всеки си има препочитания все пак.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Според мен си е до късмет на какъв ще попаднеш!
          Fiat Punto 1.1 6Speed

          Коментар


            #6
            Ами аз имам впечатления само от един дизелов фиат и тези впечатления са наистина прекрасни.Като купувах темприерата, всички до които се допитах за мнение каваха следното:"Фиат, и то пък дизел..."Сега, ако има нещо което харесвам в този автомобил - това е именно дизеловия агрегат.Аз съм почитател на дизела заради надежноста.Нещо което определено липсва в бензиновите модели до които съм имал взимане-даване.Е, вярно е че 1,9TD на фиат е малко шумен и в сравнение с мерцедеса трака яко - абе работи много остро.Всъщност преди да се кача в дизелов мерцедес това изобщо не ми правеше впечатление...Обаче пък фичо върви страхотно и за 3 години наистина не е имало нито един път при който да е имал проблем с запалването или каквото и да било по мотора.Само да уточна че говоря за класически TD.Нито един проблем, с ръка на сърцето го казвам Нямам преки впечатления от "новите" дизели, но това което съм прочел тук ми е напълно достатъчно.И то затвърждава мнението ми че аз никога няма да се кача в JTD.Имам предвид "новите" дизели, независимо дали говорим за JTD, CDI или както там всеки си го нарича.Не говоря и за марка но тук ще се въздържа от коментар Просто ако ще карам кола натъпкана с шибана електроника, предпочитам това да е бензин
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #7
              ...

              Коментар


                #8
                ДА! Това няма да стане спор.Просто дизеловите двигатели на Фиат са здрави, както виждаме от многобройните потребители, които караме дизелаци.Същото мога да кажа и от доста четене и натрупано знание, покрай другите колеги с бензинови двигатели.Единствения "по-слаб" двигател като концепция е може би 1.4/12к, но иначе и другите двигатели са си екстра.И тук вече идваме до въпрос на лично мнение и убеждение.Някой искат да карат дизел, други искат да карат бензин. Въпрос просто как човека се вижда като потребител на дадена технология.От гледна точка на икономия в дизеловия агрегат не е като едно време. Дори цената на дизеловото гориво е по-висока, така, че както казах за мен това си е въпрос на лично убеждение - искам дизел, искам бензин!
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  За съжаление обаче не е толкова лесно да си намериш читав дизел втора ръка...
                  N.Y. State of Mind

                  Коментар


                    #10
                    Да въпрос на личен избор е кой какво ще кара,но някой виждал ли е дизелово Ферари.Повече трябва ли да говорим изобщо?

                    Коментар


                      #11
                      lubobg написа:
                      Да въпрос на личен избор е кой какво ще кара,но някой виждал ли е дизелово Ферари.Повече трябва ли да говорим изобщо?
                      Ама това твое изказване е съпоставка като технология!Стига вече. Ако искаш да си изказваш в тази насока си намери темата -> Дизел срещу бензин - там аз съм си изказал мненията с доводи и защити а не само от кеф! Ти виждал ли си совалка с бензин тогава Да не цапаме темата -> Човека пита как са дизеловите агрегати като здравина и така нататък! Моля, да се пише в тази насока! Може би самото заглавие на темата малко обърква, но като прочете човек текста на темата, сам може да се досети за какво се пита
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Аиде пак се почна.....
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                        Коментар


                          #13
                          Slavi_Lancia написа:
                          Аиде пак се почна.....
                          Е как...- Гумите- Маслото- Антифриза- ГоривотоВечните теми :D
                          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                          Коментар


                            #14
                            Esper написа:
                            Slavi_Lancia написа:
                            Аиде пак се почна.....
                            Е как...- Гумите- Маслото- Антифриза- ГоривотоВечните теми :D
                            А къде забрави - термостата....
                            BMW E90 320D
                            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                            Коментар


                              #15
                              blagun написа:
                              Esper написа:
                              Slavi_Lancia написа:
                              Аиде пак се почна.....
                              Е как...- Гумите- Маслото- Антифриза- ГоривотоВечните теми :D
                              А къде забрави - термостата....
                              А слабите фарове.... А клапата за външен въздух...?!?!?!
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар

                              Working...
                              X