Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Презалепване на Винетка. Как ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Презалепване на Винетка. Как ?

    Здравейте колеги. Налага ми се да презалепа една винетка от един автомобил на друг, имате ли идея как да стане това ? Чувал съм че го правят по фирмите за автостъкла но няма как да закараме и двете коли тъй като едната не е в движение. Благодаря предварително.
    Fiat Punto '01, 1.8 16V HGT Abarth

    #2
    Чувал съм, че ги греят с топъл въздух ...
    My car is the best :P
    Fiat Tempra SW 1.9 TD

    http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a/index.php?5

    Коментар


      #3
      именно, но някой не знае ли точната технология ... много ще бъда благодарен
      Fiat Punto '01, 1.8 16V HGT Abarth

      Коментар


        #4
        винетка

        тези кадето сменят стъклята като/КОБРА/ го правели за 4 лв може да се поразходи човек да види
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          С нагряване на лепенката - това е технологията.Най-добре става с пистолет за горещ въздух, сешоар или в краен случай гореща вода.След това едно чисто ново бръснарско ножче се подпъхва между стъклото и лепенката.Започва се от някой ъгъл и се прекарва под цялата лепенка.Трябва да стане бързо, като острието се притиска максимално към стъклото.Вместо бръснарско ножче може да се използва също толкова ново острие за макетно ножче.Новите стикера за ГТП не се отлепват добре и личат дори от самолет За винетките обаче става перфектно.
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #6
            При закупуване на винетка първо се изрязва по контура. после се изтрива един черен печат от транспортното фолио, накрая се залепва с мед за стъклото. при нужда се отлепва лесно и се слага на другата кола. Аз така три коли карам с една винетка тази година. Все пак е неправда - не мога и трите едновременно да ги карам Да поясня - залепва се заедно с транспортното фолио!
            no pain no pain

            Коментар


              #7
              Става и като винетката се залепи първо на целуфана на цигарите. След това се изрязва по контура и се залепя с прозрачен силикон на стъклото.Сваля се без проблем без да има нагряване и т.н.Тези силикони които са на киселинна основа се свалят по трудно после от стъклото.Това нещо сме го правили много пъти.Действа безотказно.

              Коментар


                #8
                Моят метод е по добър. Винаги можеш да наближеш меда и набързо да си я прехвърлиш от едната на другата кола. Ако пък се унесеш и оближеш целия мед - в първото барче по пътя има
                no pain no pain

                Коментар


                  #9
                  Мота с плюнка я лепя, меда е скъп а и може ти се напълни колата с пчели ако го надушат аз плювна малко и лепна но не я оставям да седи много (повече от седмица) че сама се отлепя иначе, другия вариант я лепях с прозрачното китаиско лепило за хартия в пластмасова тубичка е и се маха лесно от стъклото.
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #10
                    Големи сте айдуци бре! И после се чудим защо нямало пари да правят хубави пътища
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      #11
                      коцев написа:
                      Големи сте айдуци бре! И после се чудим защо нямало пари да правят хубави пътища
                      Е и да даваме тройно пари от сега, пак няма да има. Така, че аз напълно подкрепям това с размяна на винетния стикер върху колата.Примерно - ако имам три автомобила. Купувам си един стикер и карам с него, защо?Ами общата идея е на това, че като една кола кара през републиканските пътища на страната те се рушат. В следствие на което трябва да се заплати ремонта на пътя. Как да се съберат пари? Ами с винетките. Ами много ясно - аз винаги ще карам една от колите извън града и ще руша толкова пътя, колкото ако имах и една кола. За това трябва според мен, винетката да е поименна, пък този който я е купил, да може да я сложи на която си поиска кола и той да я кара!Ето аз карам по пътищата на държавата, руша ги и съответно съм си заплатил за това, като съм си закупил винетка.Защо да ме лимитират само върху моя автомобил? Ако ми се е счупил и имам път към друг град? Аз съм си платил за това и искам на съседа Пешо колата. Тръгвам с моето право и пари, които съм отделил да "руша" пътищата!Отделен е въпроса, къде отиват всичките тези пари от събрани винетни стикери!
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Е то хубаво си говорите за тарикатлъци ама като се поразпострани и стигне до когото не трябва(КАТ)замисляли ли сте се какво се получава.А иначе методите са изпробвани и от мен и работят. Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                        И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                        Коментар


                          #13
                          коцев написа:
                          Големи сте айдуци бре! И после се чудим защо нямало пари да правят хубави пътища
                          Коцев, в странен свят живееш...Ако парите от минетките отиваха там където трябва - аз и на задното стъкло бих залепил винетка!Или ще ми кажеш че тая жалка пародия на пътища по която караме е за това, че хората не купуват винетки?Виж, по принцип си прав. Ама само по принцип.Тук в тая шибана страна няма никакви принципи.И не вярвам скоро да отима.Така че си далеч от истината
                          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                          Коментар


                            #14
                            E , вие пък от майтап не разбирате
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #15
                              коцев написа:
                              E , вие пък от майтап не разбирате
                              Аааа, разбираме, разбираме ама е с различно съдържание от
                              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                              Коментар

                              Working...
                              X