Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Падна ми гърнето ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Падна ми гърнето ...

    Та връщам се от Метро (Люлин) към 18.00 ч. и се нареждам в колоната към София. Имаше около 1,5-2 км колона до околовръстното. И в един прекрасен момент чувам стържещ звук отзад под колата. Жена ми мъдро констатира: това идва май от нашата кола. Спирам, пускам аварийките, излизам, клякам на коляно в мокрото (препръскваше дъжд), поглеждам и аха - изгоряла тръбата на една педя преди гърнето и се скъсала. И то горкото си виси на тампона. Самото гърне е като ново. Свалих го и в багажника. За отбелязване са две неща:1. Шума на колата се промени съвсем малко (знаех от преди, че има някъде дупчица, ама чак пък толкова ...);2. Останалите шоф6ори се държаха невиждано коректно.Утре мисля да го направя при един познат. Спирам, че ме чакат на масата.
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    #2
    Дам и при мен така стана, докато баща ми я караше оп и предната му част увисна на земята! Наложи се да реже тампона (много здрав се оказа, два ножа изтъпи докато го среже). Скъсало се беше точно където тръбата влиза в задното гърне. Като цяло беше доста изгнило и се отказах да го правим. Купих 3 нови полски гърненца и мека връзка и сега си карам така. Само, че и при мен издиша от някъде и както казваш няма голяма разлика с или без задно гърне!
    Space Star 1.9 DID

    Коментар


      #3
      На мен пък ми падна (по-точно се влачеше) баш на Попа, куките дето стоят там ме гледаха доста странно ама не ме спряха.А звука си беше като за без гърне :D
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #4
        Е мен на крайното ми се скъса тампона...2 свински опашки от работата и цяла седмица карах така....докато се накумих да си го сменя
        Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
        Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
        Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

        Коментар


          #5
          Днес срещу 30 лв ми оправиха проблема. Смяна на цялата тръба м/у двете гърнета и работата - 30 лв. Всичко отне около 30 мин. Сега се налага да си отварям прозореца за да чуя звука на двигателя. Въпросното място представлява един гараж и вътре се занимават само със смяна на гърнета. Майстора м/ другото кара едно син6о Браво.Карта
          Stop giving directions, just say "Follow me."
          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

          Коментар

          Working...
          X