Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

НЕ на латиницата в Русия.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    НЕ на латиницата в Русия.

    Забраниха SMS-те на латиница в Русия.Федералната служба на Русия по надзор в областта на масовите комуникации, връзките и опазването на културното наследство забрани на мобилните оператори да разпространяват SMS съобщения на латиница.Ръководството на службата отбелязва, че в съответствие с федералния закон за връзките, взаимоотношенията между операторите и потребителите трябва да се осъществяват на руски език, съобщава БГНЕС, позовавайки се на Лента.ру.Решението е съобразено с текстове в Конституцията и с федералните закони за официалния език в страната. В тези документи е отбелязано, че официалният език на цялата територия на Руската федерация е руският, чиято азбука е построена на графичната основа на кирилицата. Така всяко SMS съобщение от мрежовите оператори, набрано на латиница, нарушава законите на страната.Службата вече е провела проверки на операторите и е издала препоръки за отстраняване на нарушенията. Предстои съвещание между ръководствата на службата и мобилните оператори, на което ще се обсъжда изпълнението на изискванията на закона.http://www.dariknews.bg/view_article...007/10/12/sms/
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Браво на руснаците! Добре, че са те, иначе нашата азбука отдавна да е заминала в историята. И тук трябва да стане така.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Браво! Дано и тук стане така!

      Коментар


        #4
        тия руснаци са изтрещел народ
        Brava 1.6 16V, Бензин

        Коментар


          #5
          Rokambol написа:
          И тук трябва да стане така.
          Хубаво де! Аз като съм със стар телефон, мога само да получавам СМС-и на български, но не и да пиша на бг. Тогава какво правим?
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            Е, аз като съм с нов к’во? На дръвчето Самсунг SGH-D800, не мога да пиша в телефонната книга и SMS-и на кирилица.Иначе приветствам начинанието на руснаците!
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              До колото аз го разбрах става дума за SMS-ите които операторите изпращат на потребителите си,а не за това вие на каква азбука си комуникирате чрез SMS-и.

              Коментар


                #8
                И аз го разбрах като peho. Става дума само за разпръскваните от операторите СМСи. Въпреки, че аз на времето, когато пишех СМСи ги пишех винаги на кирилица. Сега не се занимавам с писане на съобщения. Или се обаждам, или не.Иначе приветствам инициативата на русите. Мечтая и в България да забранят публичното използване на латиница, освен в надписи на съответния език.Но докато на полицейските коли пише POLICE, не вярвам да стане.Щото иначе ще станем малко по-малко като сърбите, които уж официално са с кирилицата, но почти никой вече не я ползва. А после - като румънците, които дори не знаят, че някога са ползвали кирилицата (до 1860 г.).

                Коментар


                  #9
                  Roko написа:
                  Rokambol написа:
                  И тук трябва да стане така.
                  Хубаво де! Аз като съм със стар телефон, мога само да получавам СМС-и на български, но не и да пиша на бг. Тогава какво правим?
                  Ами сега има хиляди оферти за по 30 до 60 лв към операторите и си вземаш чисто нов телефон и пей сърце. :D
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #10
                    Megadeth написа:
                    тия руснаци са изтрещел народ
                    Много са си добре даже хората Това, че ние сме заспи и не си браним езика и нацията е съвсем отделен въпрос
                    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                    Коментар


                      #11
                      Слав написа:
                      Megadeth написа:
                      тия руснаци са изтрещел народ
                      Много са си добре даже хората Това, че ние сме заспи и не си браним езика и нацията е съвсем отделен въпрос
                      За майка Русия го правят хората... националисти кво да ги правиш

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        И аз го разбрах като peho. Става дума само за разпръскваните от операторите СМСи. Въпреки, че аз на времето, когато пишех СМСи ги пишех винаги на кирилица. Сега не се занимавам с писане на съобщения. Или се обаждам, или не.Иначе приветствам инициативата на русите. Мечтая и в България да забранят публичното използване на латиница, освен в надписи на съответния език.Но докато на полицейските коли пише POLICE, не вярвам да стане.Щото иначе ще станем малко по-малко като сърбите, които уж официално са с кирилицата, но почти никой вече не я ползва. А после - като румънците, които дори не знаят, че някога са ползвали кирилицата (до 1860 г.).
                        Не само са ползвали кирилица ,а и бъгарският е бил официалния език в Румъния :D

                        Коментар


                          #13
                          Iwan написа:
                          Immortal написа:
                          И аз го разбрах като peho. Става дума само за разпръскваните от операторите СМСи. Въпреки, че аз на времето, когато пишех СМСи ги пишех винаги на кирилица. Сега не се занимавам с писане на съобщения. Или се обаждам, или не.Иначе приветствам инициативата на русите. Мечтая и в България да забранят публичното използване на латиница, освен в надписи на съответния език.Но докато на полицейските коли пише POLICE, не вярвам да стане.Щото иначе ще станем малко по-малко като сърбите, които уж официално са с кирилицата, но почти никой вече не я ползва. А после - като румънците, които дори не знаят, че някога са ползвали кирилицата (до 1860 г.).
                          Не само са ползвали кирилица ,а и бъгарският е бил официалния език в Румъния :D
                          Хм! Тогава да ти кажа и в Румъния, и в България официален е бил турския Не, освен че са били част както от Първото, така и от Второто българско царство, и когато са били вече отделни държави (Влашко и Молдова, по-късно и Трансилвания) са пишели с кирилица на техния си език.Ето тук има повече http://en.wikipedia.org/wiki/Romanian_language , даже и молитвата "Отче наш" на румънски, написана с кирилица: http://en.wikipedia.org/wiki/Image:R...ru.jpgДруг е въпроса, че млади румънски учени (докторанти по инженерните науки) не бяха и чували, че са писали с кирилица...

                          Коментар


                            #14
                            През 1859 г е основана Румъния от обединението на Влашко и Молдова а те са автономни от около 1828г и цялата държавна преписка се е водила на Български

                            Коментар

                            Working...
                            X