Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се справяте с ръкописното писане...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се справяте с ръкописното писане...

    Днес цял ден правя зимнина - "имамбаялдъ" в пакетчета за фризера. И понеже всеки път забравям рецептата, все звъня в къщи да ми припомнят. Днес жена ми ми дава семейната книга с рецептите, за да я напиша и оооо, ужас...........първо, доста зор видях, докато я напиша, буквално усилие, после се оказа, че съм я написал със сумата му и правописни грешки и буквално изпаднах в шок...след което се замислих, че всъщност от години не ми се е налагало да пиша ръкописно, като изключим дребни разни бележки с най-много някоя дата или една дума......и си дадох сметка, че колкото и глупаво да звучи, тая глобализация на обществото постепенно ни поглъща и изяжда главата. С тези компютри дори забравихме да пишем, че дори и да четем. Скоро с един колега си говорихме, че прочел "На изток от рая" в електронен вариант, свалена от нам де си...........а всъщност като си спомня, май беше много голям кеф да си легнеш в леглото, да си пуснеш нощната лампа и да се приспиш с книгата в ръка....или пък факта, че като дете на филолог, още в първи клас четох и пишех без грешка - и говорно и граматически...а сега една рецепта не мога да напиша като хората. Май трябва да се замислим за тези неща и мнооооого много сериозно да го имаме в предвид, когато децата ни започнат да растат......

    #2
    Ами всяко нещо с времето си.В древността ако не си можел да гониш и убиваш животни си стоял гладен. Сега някой да му се налага да го прави ?Та може би няма да е далеко денят в който идеята, че няма да има нужда да се пише ръкописно, няма да е толкова еретична както е сега

    Коментар


      #3
      Ами те и сега циганите не знаят да пишат и четат /поне 90% от тях/ .Тъй че глобализацията отдавна ги е глътнала .
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #4
        Аз все още нямам този проблем. 1во че на лекции толкова много пиша, а и винаги си намирам нещо което да пиша на ръка.

        Коментар


          #5
          Вече дори трябва да се подписвам само с Х :DМного е зле положението
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Аз нямам оплаквания засега Пиша си лекциите на ръка, така че няма страшно :P
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #7
              Уф и аз го имам този проблем. Или по-скоро че вкарвам латински букви навик от чатърските години.Иначе книги в електронен вариант и аз чета от време на време, но винаги имам и една книга истинска до леглото. Може цяла седмица да не я пипна, но все идва вечерта в която с кеф си я зачитам за 50-100 страници. Мириса и допира на хартията не се заменя. Ако ти се наложи повечко да пишеш на ръка на бас се хващам че за 2 дни ще си върнеш добрите навици. То просто си е вкоренено в правилната възраст.

              Коментар


                #8
                Болна тема, след като 5 години подред почти не съм писал нещо различно от подпис и дата, придружено от някое "да" или "не", юристката ме накара да напиша "получих лично оригинал на анекс към договор....бляблябля" и аз седя с химикалка в ръка и я премятам неловко, онази ме гледа 2 минути и вика: нещо не е наред ли? А аз изобщо не мога да си завъртя ръката да напиша изречението Ебаси ужаса, поне почти не правя правописни грешки и все още си чета книгите офлайн
                Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

                Коментар


                  #9
                  и аз съм много зле, заради такива като мен са измислили MS WORD, там можеш само грешно да пишеш, а ако пиша на ръка и грешно и грозно
                  Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                  182A4.000 IAW49F
                  LPG - Lovato EasyFast
                  ----------------------------
                  "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                  Коментар


                    #10
                    Ставаме все повече и на мен ми е голямо усилие да пиша на ръка без да сбъркам, и колкото и да внимавам пак правя грешка (изпускам буква или пиша друга, или бъркам начина за изписването и) Направо като се наложи да напиша една фактура и ми се изправя косата, не знам едва ли е до забравяне, по скоро си диктувам по бързо или мисълта изпреварва ръката и хоп грешката готова. Ам кво да се прави нещо като не се ползва и се забравя.
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                    Коментар


                      #11
                      К’во се плашите ве, ключарят организира курсове по писане всяка сряда и петък в офиса му! Заплащането е минимално... :
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        Ръкописно писане?Това какво ли беше

                        Коментар


                          #13
                          Stilo написа:
                          Ръкописно писане?Това какво ли беше
                          Бах мааму, нали на една дебитна/кредитна карта ш’ни накарат да и попълним формуляра в банката ве...
                          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                          Коментар


                            #14
                            Като ми вадеха картата в банката турих само един подпис - всичко останало си беше на Word. А моя подпис загрози цялото съвършенство на подбрания шрифт. От 10-12 години съм само на клавиатура и всичко останало в електронен вариант GSM, диктофони, PALM и т.н.За да не се срамувам пред детето пускам на принтер всяка бележка или текст, който ни е необходим.

                            Коментар


                              #15
                              и аз пиша лекциики, така че още съм в час
                              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                              e30 forever!

                              Коментар

                              Working...
                              X