Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с OMV

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с OMV

    Здравейте,От около 3 месеца фирмите, в които работим с приятелката ми, ни дават ваучери за ОМВ. Преди това съм зареждал винаги в Лукойл, но да си кажа честно, не забелязах разлика, когато минахме ’изцяло’ на ОМВ / бул. Малинов.От две или три седмици обаче, бензинът Супер95 е с подчертано лошо качество. Колата буквално се държи сякаш мощността и е с 30% по-малко, а при запалване, когато е студена, се разтриса до откат. Всичко се промени, когато вчера заредих "с пари" А95 на един Лукойл-Петрол в Младост 3.Имате ли опит с ОМВ-то на "Малинов"? На всички ОМВ-та ли е еднакъв бенизна или ако пласирам ваучерите на друга бензиностанция от веригата, може да не съжалявам?

    #2
    Моите наблюдения за бензина на ОМВ - липса на мощност, повишен шум.Лукойл са по-добре, но най-доволен съм от Темпо ( Младост ). Това е моята безниностанция.
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      #3
      Значи миналата зима и на мен това ми правеше впечатление Маздата която карах като и сипех на Омв за 10 лв и минавах 30 км а като и сипех на лукойл минавах по 60-70
      Fiat Punto 2 1.9 Jtd HLX 2001 год. (inlove)
      Vw Golf III Cabrio 1.9 TDI 1996 год.

      http://www.snimka.bg/album.php?album_id=146239

      Коментар


        #4
        Да се изкажа и аз. В неделя заредих 95 от Лукойл и съм много разочарован. Според мен е имало кофти внос навсякъде! До сега винаги съм зареждал там!
        >>> PUNTO POWER - HGT<<<

        Коментар


          #5
          zarcov написа:
          Да се изкажа и аз. В неделя заредих 95 от Лукойл и съм много разочарован. Според мен е имало кофти внос навсякъде! До сега винаги съм зареждал там!
          Какъв внос на Лукойл бе, колега...А иначе всички бензиностанции на ОМВ са дадени на дилъри и не се знае кой тарикат откъде си вкарва нелегално гориво, принципно са обвързани с доставчици, но дилърската хитрост няма край
          Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

          Коментар


            #6
            1 глас с/у ОМВ, наистина за момент си помислих какво става... никакво ускорение и мудна работа... Зареждано преди 2 дни на ОМВ то в Студентски , на завоя за Младост...

            Коментар


              #7
              Има голяма разлика от ОМВ до ОМВ, Лукойл до Лукойл и т.н Всичко зависи според мен от конкретната бензиностанция.Спред мен най-добре е 95 V-power на Shell.

              Коментар


                #8
                Dzver написа:
                Какъв внос на Лукойл бе, колега...А иначе всички бензиностанции на ОМВ са дадени на дилъри и не се знае кой тарикат откъде си вкарва нелегално гориво, принципно са обвързани с доставчици, но дилърската хитрост няма край
                Напълно съм съгласен, че Лукойл-а продават това, което са си произвели. В противен случай, да не разчитат на продукцията от рафинерията, изглежда доста невероятно на фона на няколкото хиляди, които работят там.Относно дилърските хитрости. Това означава ли, че ОМВ са франчайзингови бензиностанции? Ако е така, доставчика не трябва ли по-ефективно да контролира продукта, който т. нар. дилъри пробутват на хората?

                Коментар


                  #9
                  За нафтата. Преди наливах само OMV обикновен и спринт(по възможност). Бях доволен а и приказките бяха все положителни особено зимата. Но откакто вкараха новия дизел "Евро... незнам си кво" и обикновенния дизел остана Спринт нещата са коренно различни. Това го усетих, когато налях в ЕКО. Колата направо стана друга-летеше. Преди това почнаха едни терзания, викам си турбото ли замина ко стана няма еластичност/динамика(колкото за Пунто де и то дизел). Разлики определено има. Върви/не върви мирише, пуши, тресе при запалване....
                  Fiat Punto 1.7TD

                  Коментар


                    #10
                    andrey написа:
                    Dzver написа:
                    Какъв внос на Лукойл бе, колега...А иначе всички бензиностанции на ОМВ са дадени на дилъри и не се знае кой тарикат откъде си вкарва нелегално гориво, принципно са обвързани с доставчици, но дилърската хитрост няма край
                    Напълно съм съгласен, че Лукойл-а продават това, което са си произвели. В противен случай, да не разчитат на продукцията от рафинерията, изглежда доста невероятно на фона на няколкото хиляди, които работят там.Относно дилърските хитрости. Това означава ли, че ОМВ са франчайзингови бензиностанции? Ако е така, доставчика не трябва ли по-ефективно да контролира продукта, който т. нар. дилъри пробутват на хората?
                    Означава че са дадени на дилър, не са франчайзингови бензиностанции. И да, доставчика упражнява някакъв контрол върху фирмените стандарти, които дилъра е длъжен да спазва, подчертавам някакъв ...
                    Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

                    Коментар


                      #11
                      Ми аз се на ОМВ-тата си зареждам, затова не мога да дам глас кое е по доброто, но наистина последния път заредих на А.Малинов и сега още съм с тоя бензин и наистина претриса повече отпреди. А преди бях заредил на Околовръстното, горе долу пак същите проблеми ама малко по-добре вървеше. Да взема да опитам на Лукойл??? Има един на К. Величков мисля като се отива към ц. Борис 3ти, след една нова ЕКО бензиностанция. Мисля че не е "Петрол Лукойл", а само Лукойл. А да попитам има ли разлика м/у бензиностанциите на Лукойл с и без знака на Петрол???? А най-добрия 98 къде може да се намери???
                      Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
                      Настояща: VW Polo 1.1i '92

                      Коментар


                        #12
                        Айде и аз като бензинджия да се включа. Миналата седмица бях до София и както винаги тук зареждам на Лукойл като тръгна колкото до Благоевград и там на ОМВ повечко бензин. С бензина на ОМВ и Бравата и Самарата вървят определено по-добре, усеща се как сменяш предавките с около 500 оборота по-ниско отколкото с бензина на Лукойл.Но се получи нещо много интересно. На другата сутрин паля колата да отида на работа и хоп проблема с падането на оборотите при първото палене за деня се появи пак, още имах от бензина на ОМВ в колата. Сега вече съм зареждал и на Лукойл и проблема започна да се появява пак много рядко.От това си мисля, че щом колата върви по-добре с ОМВ бензин и харчи 5.5 извънградско, най-малкото има повече добавки в него и от там предполагам те разтварят евентуално ако има някакви боклуци в инжектора и на следващата сутрин трябва да мине малко бензин през него за да почне да работи както трябва и на това се дължи падането на оборотите. Другото е добавките в бензина на ОМВ като стоят в инжектора цяла нощ да го запушват (да се втвърдяват, знам ли) и за това да е проблемно първото палене. Трябва да пробвам с ултразвук да почистя инжектора и евентуално няма да зареждам повече на ОМВ, но трябва да съм сигурен, че е от бензина - с ОМВ вървят видимо по-добре и двете коли.За бензиностанциите ще кажа следното. Работя в Лукойл в бензиностанция на франчайзинг. Всичко е като в чист Лукойл, няма външни разлики. Горивото се кара от тях с тяхни цистерни, така че няма разлика в качеството, а дали горивата в България отговарят на стандартите в Европа някой химик дето се занимава с това да каже. Друг е въпроса ако франчайзера реши да прави "далавера", но бързо ще го хванат, защото се засичат доставките с продажбите чрез електронна нивомерна система, правят се проверки без дори да разбере франчайзера и т.н. Във всеки един момент Лукойл знаят колко тона гориво има, колко вафли Споко има например във всеки един обект и т.н. Електронните нивомери хващат 10 литра вода в цистерна 25 000 литра - доста точно нали.Можете да познаете бензиностанция, която не е собственост на Лукойл, а е франчайзинг по касовите бележки - на тях пише името на фирмата на франчайзера, не на Лукойл.
                        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                        Коментар


                          #13
                          Колега си, но и ти не правиш разлика между дилърски обект и франчайз Лукойл имат обекти на франчайз, ОМВ си дават обектите на дилъри, както и Опет/Айгаз примерно.
                          Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

                          Коментар


                            #14
                            След 3 годишно ползване на OMV в Бургаската махала си залагам годишната заплата че има голяма разлика в нафтата която продават. Твърдо на последно място е OMV в Ямбол , След това е това във Ветрен , следва колелото на изхода от Б-с за София , а първото място си делят (ама с голяма преднина ) Петолъчката и тази на Поморина. Всичко това е събирано като информация в продължение на 3 години като колата се кара по около 3-4к километра месечно. Има някакви шансове нафтата в Ямбол или Ветрен да си е подобрила качеството тъй като от около 6 месеца не сме имали случай да зареждаме там.
                            Brava 1.6 ELX

                            Коментар


                              #15
                              Тогава ОМВ или Лукойл като най-разпространени Dzver ти къде работиш. Не знаех, че ОМВ са дилърски, сигурно за това където и да съм зареждал винаги на касовата бележка или фактурата пише ОМВ България. Мислех, че и те дават на франчайзери.
                              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                              Коментар

                              Working...
                              X