Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос към компютърджиите...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос към компютърджиите...

    От известно време имам един дребен, но много неприятен проблем с календара на компютъра. Надявам се, че някои от вас ще може да ми помогне.Та проблема е следния: Календара, които си е на Уиндоус-а през 2-3 дни се нулира на 1 Януари 2006г. Така едно, че не мога да си гледам календа, друго, че не мога да задам никаква задача за едикой си ден в едиколко си часа, например, трето всички хронологии на Скайп и АйСиКю са ми от 1-ви, 2-ри и 3-ти Януари ...абе въобще много е неприятно. Опитвах да спра онлайн сверяването на часа и датата - не помага. Поправям датата и след един-два дни пак си е 1-ви Януари 2006... Да не е някакъв вирус или нещо подобно... Моля, помагайте... Предварително се извинявам за невежеството си, може и да е нещо елементарно, ама...Благодаря.П.П.: Компютъра не го гася през нощта, рестартира се много рядко и рестарта не съвпада с нулирането на календара. Антивирусната програма ми е MacAFee или нещо подобно.
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    Ако дъното ти е на няколко години може да е заминала батерията. Другата вероятност е вирус. Пусни един онлайн скан. Това се сещам в момента.
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    Коментар


      #3
      Ако беше от батерията, календара нямаше да се губи докато работи компа. По-скоро вирусче или нещо подобно. Пусни си ако искаш и едно on-line сканиране на f-secure например.
      FIAT Bravo JTD GT '99

      Коментар


        #4
        vsd написа:
        Ако беше от батерията, календара нямаше да се губи докато работи компа. По-скоро вирусче или нещо подобно. Пусни си ако искаш и едно on-line сканиране на f-secure например.
        Не става ясно дали по време на работа или след като изключи компютъра се нулира датата, според мен е батерията.
        Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

        Коментар


          #5
          Dzver написа:
          vsd написа:
          Ако беше от батерията, календара нямаше да се губи докато работи компа. По-скоро вирусче или нещо подобно. Пусни си ако искаш и едно on-line сканиране на f-secure например.
          Не става ясно дали по време на работа или след като изключи компютъра се нулира датата, според мен е батерията.
          Както съм писал и в първия пост компютъра се изключва много рядко, примерно на 10-15 дни веднъж, а нулирането на календара става на 2-3 дни, не повече.А на какъв адрес да направя он-лайн сканиране?!М/у другото миналия месец компа не беше свързан с интернет и пак се нулираше календара. А проблема го има от 2-3 месеца...
          M-Benz E 250 TD 150hp
          M-Benz 200d 75 hp
          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

          Коментар


            #6
            Помисли дали нямаш някакъв софтуер, който има връзка, и да ти прави тази мизерия. Да си краквал разни програми с кракове, които връщат датата или нещо от сорта. Виж в BIOS как е положението.
            Fiat Punto 1.7TD

            Коментар


              #7
              Ето няколко по-известни онлайн скенери:http://www.ewido.net/en/onlinescan/h....symantec.com/
              Alfa 159 SW 2.4 Ti
              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

              Коментар


                #8
                bogidar написа:
                Помисли дали нямаш някакъв софтуер, който има връзка, и да ти прави тази мизерия. Да си краквал разни програми с кракове, които връщат датата или нещо от сорта. Виж в BIOS как е положението.
                Примерно да използваш AutoData с DateFuck?

                Коментар


                  #9
                  Виж с какъв сървър се синхронизира Windows-a ти.В Start - Run пишеш CMD и в промпта:net time /querysntpЗа да зададеш друг сървър:net time /setsntp:time-a.nist.govСлед задаване на сървър трябва да се рестартира сървиса:net stop w32timenet start w32timeВъзможно е някоя програмка да ти е сменила сървъра с някой измислен ...
                  Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                  Коментар


                    #10
                    Или time.windows.com Всичко това описано от колегата става и от Date and Time Properties -> Internet Time
                    Alfa 159 SW 2.4 Ti
                    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                    Коментар


                      #11
                      По принцип с time.windows.com ако сте няколко компа зад прокси и всички се синхронизирате с него може да се наложи да почакаш седмица докато успееш да се закачиш, затова аз препоръчвам малко по-неизвестния time-a.nist.gov или даже time-b.nist.gov.A относно Intenet Time (в графичния режим за който говори gamma) - ако е вирусче там може информацията да не е коректна.
                      Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря колеги тези линкове и на мен ще ми свършат добра работа!

                        Коментар


                          #13
                          още дваhttp://support.f-secure.com/enu/home...ns/activescan/
                          FIAT Bravo JTD GT '99

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря много, колеги.Ще пробвам всичко, което сте описали.Иначе използвам AutoData, но не знам дали с DateFuck...
                            M-Benz E 250 TD 150hp
                            M-Benz 200d 75 hp
                            Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                            Коментар


                              #15
                              Оказа се, че проблема е от АутоДата-та. Когато стартирам програмата излиза прозорче, на което пише "Run Time Error 13 - Mismatch" и календара се нулира... Сигурно е от крака, както спомена Uho.
                              M-Benz E 250 TD 150hp
                              M-Benz 200d 75 hp
                              Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                              Коментар

                              Working...
                              X