Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Червен светофар ->акт ->10 контролни точки!!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Червен светофар ->акт ->10 контролни точки!!!!

    Колеги, надухах го много яко и аз!!!!! Минах на червен светофар и ми взеха 10 точки от книжката. Сега ми дадоха акта и казаха след 1 месец да се явя в КАТ и да се запиша на курс!!! Искам да попитам дали някой е наясно трябва ли да се плаща глоба и в какъв размер би била тя??? И ако някой може да каже къде да се запиша на курс и съответно да не ми откъснат главата??? Точно след месец ли трябва да отида или може и по-рано???Това беше първото ми спиране от пътна полиция и на първото спиране акт!!!!! Знам че си бях виновен, защото колегата до мен тръгна и се спря, а аз продължих, помислих че е станало зелено, но явно не е било Той успя да види полицията и се спря човека аз не се спрях и акта в кърпа вързан.
    Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
    Настояща: VW Polo 1.1i '92

    #2
    Какъв курс бе?До колкото разбрах от писането ти са ти отнели 10 точки.Нали до сега не са те спирали, значи имаш още точки, какво толкова си се стегнал
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      BO написа:
      Какъв курс бе?До колкото разбрах от писането ти са ти отнели 10 точки.Нали до сега не са те спирали, значи имаш още точки, какво толкова си се стегнал
      И аз това се чудих- хем е имал 36 точки хем на курс, все едно са му взели книжката.Да не са въвели курсове за разпознаване на сфетофарите - кой цвят какво означава А сега сериозно по въпроса ти ще има ли глоба - вероятно да. Доколкото знам има ли акт освен отнемане на контролни точки и винаги и парича глоба.
      Punto SX 1.1 55

      Коментар


        #4
        За червен светофар, миналата година, май октомври, акта ми беше 70 лв. А след месец може би трябва да отидеш да си вземеш талона от КАТ, ако изобщо е готово постановлението дотогава. А курс не би трябвало, все пак имаш още 29 точки!
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
        Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
        Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

        Коментар


          #5
          Като ви вземат точки можете да се запишете на курс за възтановяване. Не мога да се сетя точно, но мисля че ако са ви взели по-малко от 13 точки може да си ги възтановите (или поне част от тях) чрез този курс. Курса май представлява 2 часа видео с катастрофи или нещо подобно. Колега питай някой инструктор. Повечето се занимават с това. Ако до понеделник не намериш, ще разпитам и ще мога да ти дам инфо за място където със сигурност правят този курс.
          FIAT Bravo JTD GT '99

          Коментар


            #6
            Колеги курса е препоръчителен не задължителен, но така както нямам пари засега най-вероятно или ще го отложа, или ще чакам 2 години за да ми възстановят точките. Ето малко инфо по въпроса:Отнетите контролни точки могат да ви бъдат възстановени и служебно, без курс, но при условие, че през последните 2 (две) години нямате нарушения за които да са Ви отнемани контролни точки. За записване на курс са необходими копия на: лична карта - снимана от двете страни свидетелство за правоуправление контролен талон или акт Записване не по-малко от 2 дни преди датата на курса. Няма значение в кой град се водите на отчет като водач. Курса се провежда в рамките на един ден. Всички учебни форми провеждат курсовете за възстановяване на контролни точки съгласно наредба на МВР само в СЪБОТНИ ДНИ. Учебните занятия започват от 8 00 часа и продължава 6 (шест) учебни часа - до 13 30 часа. Разглежданите теми са по учебна програма одобрена от МВР, като се обсъждат и зададени от Вас актуални въпроси. В края на курса Ви се издава удостоверение за преминато обучение, което представяте в регионалния отдел на КАТ където се водите на отчет.(Изм.-ДВ, бр. 96 от 2004 г.) за неспазване сигналите на пътните светофари (чл. 179, ал. 1, т. 5, предл. 1; чл. 183, ал. 4, т. 3 - ЗДвП)от 50 до 150 лв; 40 лв.10 к.т.Като млад шофиор и такъв, който няма провинения досега, смятам че не би трябвало да ми вземат най-голямата глоба-150лв. Как мислите вие А по въпроса с връщането на точките на година имаш право на 13 к.т. В случая за един курс си връщам точките.Друго да попитам след връщането на точките пише ли се някъде, че са ми взимани и след спиране за някакво друго нарушение или само за проверка служителите на КАТ да знаят, че са ми отнемани вече точки???
            За червен светофар, миналата година, май октомври, акта ми беше 70 лв. А след месец може би трябва да отидеш да си вземеш талона от КАТ, ако изобщо е готово постановлението дотогава. А курс не би трябвало, все пак имаш още 29 точки!
            А колега някакви известия пращаха ли ти по пощата или да са те търсили за нещо??? Защото аз не съм на стария адрес, който ми е по личната карта вече.
            Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
            Настояща: VW Polo 1.1i '92

            Коментар


              #7
              Колегите са ти отговорили достатъчно подробно,а за размера на акта ако не тътсиш познати а караш като обикновен човек зависи този който го определя в какво настроение е в момента.

              Коментар

              Working...
              X