Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Много съм загубен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Много съм загубен

    Вчера си подреждах документите на новото ауто и по едно време какво да видя. Шофьорската ми книжка изтекла преди 8 месеца...Б@хти и резила Някой има ли идея какви за санкциите ако ме засекат куките?И още един въпрос. Върти ми се в главата една история, че при подновяване се минаваха някакви изпити... Има и нещо вярно?
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    #2
    Не зная за изпити, но онзи ден бях с приятелката до КАТ да си сменя нейната и беше ад. Никога не съм виждал толкова хора там. Искат и диплома за основно образование при подмяна - къде е логиката не е много ясно, при положение, че вече имаш книжка.
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    Коментар


      #3
      Доколкото си спомням със сигурност искат медицинско. Друго мисля не трябваше. А за дипломата - не ми се връзва.
      Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

      Коментар


        #4
        Мен ме хванаха на магистралата до Карнобат - изтекла книжка. Написаха ми фиш за 20 лв. - още ми виси. Не са ми писали акт, спряха ме за рутинна проверка на документи, аз не повярвах в началото че ми е изтекла книжката - мислех че се заяждат нещо.Относно преиздаването - трябва ти медицинско и другите документи, плащаш нормална такса и става за 2 седмици, няма никакви други последствия. Талона не ти го сменят - моя е малко оръфан и се надявах да го сменят ама не.
        Fiat Brava 1.2 SX '99 (182B2.000)
        http://fiat.comnet.bg/

        Коментар


          #5
          защото според промените в закона трябва да имаш основно образование
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Хм... Ново двайсет. На мен дипломата за средно ми е в ТУ Варна, ама нямам и диплома за висше, защото не съм ходил на държавен изпит (може и да не ида ).Тея ще ме уморят от простотии...
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #7
              И какво като ти изтече книжката си губиш способностите да шофираш.Споко бе те не гледат тези работи.Със сигурност обаче ще ти трябва медицинско свиделство за подновяване.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Ще я видим тая работа, ама по-нататък Аз темата я пуснах да се "похваля", че осем месеца съм карал (почти) без книжка. За това време катаджии не са ме спирали, което говори, че съм примерен шофьор
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #9
                  Преди три месеца жена ми се нави да си смени книжката маякар че не е шофирала от както я е взела и съответно беше от стария образец.Поискаха и само нова снимка, медицинско и съответните такси.И това беше никакви проблеми никакви изпити нищо че беше от стария образец който ни задължиха да го сменим.
                  BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                  http://vbox7.com/play:124bedab

                  Коментар


                    #10
                    Моята я поднових преди 3-4 месеца.Искаха ми медицинско, снимки(една или две не помня) и попълнени документи. Скоро обаче нали приеха право на книжка да имат само тези, които имат поне основно образование,така че е много вероятно да искат и копие от диплома за основно образование.
                    Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                    Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                    Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                    BMW X3 3.0D Aut

                    Коментар


                      #11
                      Е на всеки може да се случи,да забрави!Това ми напомня да проверя и мойта дали не е изтекла!Това са документи,които се подновяват на 10 години!

                      Коментар

                      Working...
                      X