Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за настилката под ламинат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    georgiarg написа:
    Koлега Rokambol защо не си доволен от резултата. Мисля да направя същото в едната стая т.е. да наредя ламинат в/у стария паркет.
    Ами пружинира като се разхождаш. Изглежда паркета от долу е бил бая крив.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #17
      Re: Въпрос за настилката под ламинат

      chris написа:
      Тъй като ми се продъни дюшемето в кухнята и коридора ще трябва да се слага ламинат...Та въпросчето е следното:Може ли вместо махане на дюшемето и направа на замазка, само да се махне дюшемето и да се заковат OSB плоскости върху бичметата, на които е хванато дюшемето и по този начин да избегна замазката.Като издръжливост и здравина как ще бъде според вас??? И някой прибягвал ли е към този или подобен вариант?
      Колега,разбира се че става с OSB.Туй чудо дава изолация и перфектна равнина за лам. паркет.Това е най-просто казано.Не че нещо.....ама с такива ми ти работи се занимавам.

      Коментар


        #18
        Аз пък тамън получих просветление и май реших какво да направя...На издънените участъци ще махна дюшемето и само там ще направя замазка.С OSB ще е добре, ама изцяло да се махне дюшемето. Защото ако го закова само в определени участъци може да се получат ръбове при снажданито на OSB-то с дюшемето.
        Bravo 1.6 16v

        Коментар


          #19
          Re: Въпрос за настилката под ламинат

          chris написа:
          Тъй като ми се продъни дюшемето в кухнята и коридора ще трябва да се слага ламинат...Та въпросчето е следното:Може ли вместо махане на дюшемето и направа на замазка, само да се махне дюшемето и да се заковат OSB плоскости върху бичметата, на които е хванато дюшемето и по този начин да избегна замазката.Като издръжливост и здравина как ще бъде според вас??? И някой прибягвал ли е към този или подобен вариант?
          Ако махнеш дюшемето и сложиж OSB плоскости няма да стане добре защото плоскостите са по-тънки от дъските и ще пружинират а от там и ламината. Според мен първо трябва да провериш нивото и кривините на пода с голям нивелир или мастар (на ламината му дават допуск от 1 до 3 мм разлика на пода ) и ако дюшемето ти е криво вариантите са да го изправиш с някяква машина за циглене и замазка само на продънения участък или къртиш и си правиш замаска на целия под. Един приятел прави така в коридора си при криво и старо дюшеме , изцигли го да изравни кривините и сложи ламинат със залепване. За клик системите трябва да е равна повърхността иначе не става добре.
          TEMPRA 1,6i 835C1000/159AT54A

          Коментар

          Working...
          X