Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за настилката под ламинат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за настилката под ламинат

    Тъй като ми се продъни дюшемето в кухнята и коридора ще трябва да се слага ламинат...Та въпросчето е следното:Може ли вместо махане на дюшемето и направа на замазка, само да се махне дюшемето и да се заковат OSB плоскости върху бичметата, на които е хванато дюшемето и по този начин да избегна замазката.Като издръжливост и здравина как ще бъде според вас??? И някой прибягвал ли е към този или подобен вариант?
    Bravo 1.6 16v

    #2
    не е лош вариант.
    BRAVA 1,4 12V
    Nissan Navara

    Коментар


      #3
      Какво е дюшеме...ние нашия паркет го сложихме миналата седмица..сложихме го над стария паркет..ти това ли имаш напредвид..?

      Коментар


        #4
        Дюшеме са дебели дървени греди, които се поставят на пода и върху тях се коват дъски Най-просто така мога да го обясня :P
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Няма ли да ти е по-лесно да преправиш изтърбушената част, а останалата да изциклиш? Фугите се запълват със смес от лепило и фини дървесни стърготини.

          Коментар


            #6
            Аз наскоро си правих окачен таван с лампички в кухнята от ламиниран паркет. Изпробвах здравината му. Здрав е, но за твоя случай дали ще стане зависи от височината и разстоянието между бичметата, за които ще го закрепваш. Ако е по голямо си мисля, че плоскостите ще пружинират и огъват докато се сцепят. Според мен не е предвидено такова натоварване - трябва си здрава равна основа. Здравината се изразява в твърдина на повърхностния слой - тоест да не се драска и пробива лесно. Под него основата е нещо като пресована хартия (или поне на мен на такава ми прилича) и не мисля, че носи много товар ако няма нещо под нея.
            преди - TIPO
            сега - VOLVO XC60

            Коментар


              #7
              Фугите се запълват със смес от
              ..дьрвени стьрготини(наи финните)и лака с които ще лакираш....
              FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
              FIAT MAREA1.6 16V

              Коментар


                #8
                Най-лесно и най добре (но не най-евтино ) става със саморазливаща се замазка. Аз също си наредих ламината върху стария паркет, но не съм доволен от резултата.
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #9
                  Мммм колеги! Продавач - консултант съм в магазин за ламиниран паркет! Това което се изисква за ламината е здрава и права основа! Препоръчително е кривините в пода да са максимум 2-3ммна квадратен метър!Ако кривината е над тази норми се появява пружиниране на дъската а от там и отваряне на фугите в паркет-а!Дали е замаска или дюшеме няма значение стига да няма дупки и да не е криво! Естествено най - добре е да се положи върху чиста замаска! Надявам се да съм помогнал поне малко! Ако имаш въпроси питай!П.С. - Структурата на дъската се води HDF- силно пресовани дървени частици(ест. има и пдч-та и разни други боклуци...
                  Lancia Lybra 2,4JTD '03
                  Фиат Браво 1.9TD75 '97
                  Фиат Брава 1.4 Бензин и Метан '97 -ex
                  Фиат Купе 1.8 Бензин '97 - ex

                  Коментар


                    #10
                    Koлега Rokambol защо не си доволен от резултата. Мисля да направя същото в едната стая т.е. да наредя ламинат в/у стария паркет.
                    BRAVA 1,4 12V
                    Nissan Navara

                    Коментар


                      #11
                      georgiarg написа:
                      Koлега Rokambol защо не си доволен от резултата. Мисля да направя същото в едната стая т.е. да наредя ламинат в/у стария паркет.
                      Преди седмица така направихме, получихме доста съвети и всички казаха, че не е проблем да се постави ламината над стария дървен паркет....

                      Коментар


                        #12
                        Пуснах темата защото търся решение различно от замазката. Знам, че тя е най-добрият вариант, но в случая е почти невъзможен. За да се монтира ламината не трябва да има никаква влага, а изсъхването на замаската определено не става така бързо. А и все пак там живеем (не е празен апартамент) няма как да се седи месеци на цимент. Сега ми хрумва да се пробвам със закововане на OSB плоскости само там, където е издънено дюшемето и монтаж на ламината отгоре. Но пък така дали няма да станат неравности Оф направо не знам.
                        Bravo 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          колега и аз минах през този процес....живеем в една къща от лето: хиляда и дълбокия сняг след освобождението, всичко е криво особенно подовете. Аз реших проблема като в едната стая направих една замазка около сантим дебела изсъхна доста бързо, абе чаках го точно 2 дена след което наредих отгоре ламината вече 4-та година нямам ядове. Разбира се сега има някакви настилки за под дето им се вика самонивелиращи се, което допълнително улеснява нещата. Понеже аз не можах да я докарам толкова тънка и 100% равна, ама дреме ми, на мен си ми харесва. А за да стане както трябва е най-добре да купиш някакъв битуумен грунд с който да нацапотиш пода преди да залееш настилката. Аз сложихтакъв грунд черен като смола и се маца с валяк. Така се импрегнира пода и влагата излиза само нагоре, а не се просмуква в пода, и това е Слагаш после отгоре тази настилка дето е за под ламината една като стиропор, сега има много различни де, има и една като ....това дето се слагаше в матраците преди едно грозно такова като много нишки които са поляти със някаква смола или лепило, на цвят едно кафеникаво покрите, абе дават го за по-безшумно, има и някакво като вата 2-3 мм дебело , то пък било най топлоизолиращо и така това си го избираш и редиш отгоре. Максимум 3-4 дена със замазката и ще си с паркет
                          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                          ИТАЛФЕСТ 2007

                          Коментар


                            #14
                            Да де, ама аз като махна дюшемето нивото ще хлътне с 1 педя - с други думи с такава тънка замазка и тия саморазливащите се май няма да стане. Иначе си е вариант. Ама май били цифричка...
                            Bravo 1.6 16v

                            Коментар


                              #15
                              chris написа:
                              Да де, ама аз като махна дюшемето нивото ще хлътне с 1 педя - с други думи с такава тънка замазка и тия саморазливащите се май няма да стане. Иначе си е вариант. Ама май били цифричка...
                              Само да кажа че тези процедури ги направих върху старото дюшеме, затова казвам, че замазката се старах да е максимално тънка, че ще стане егати прага+дюшемето и замазката и ламината.....ама ако бях разбутал това дюшеме....не ми се мисли, може някой немец да ми намигне отдолу, толкова скъпи и опасни операции не се навивам.п.п.само да кажа че преди време реших една междинна стена да я пооправя ама си викам, ей ся ще сваля старата мазилка, ще изчистя, ще шпакловаме и после може гипсокартон отгоре......ХА ХА, като свалих старата мазилка и останаха тухлите и стената рухна, че после я правих наново с итонг, абе стара къща не се пипа много много, само отгоре се клепа и тва е, ако има човек пари и нерви, просто трябва един динамит и всичко отначало и на чисто. За съжаление това са много пари и много времеУспех
                              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                              ИТАЛФЕСТ 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X