Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Червено Типо размазано на пътя за Благовград

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Червено Типо размазано на пътя за Благовград

    Хора ако имате познати с такава кола потъбсете ги !!! Софийска регистрация "С 9993 .." не сам сигурен за номера! Но колата на 200% е Типо! Имаше и едно Ауди 80 Б4 тъмно на цвят то беше размазано в дърво !Ако темата не е актуална и не е за тук моля модераторите да я преместят!
    Croma CHT
    Croma 1.9 multijet

    #2
    Майко мила, ей сега гледах новините Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 Познах, че е Типо от емблемата на решетката!Колата е смазана адски много има и загинало дете а пред самото типо имаше детска количкаобщо 5 загинали и 11 ранени!Една от колите е пресована между двата камиона Yellow_Flash_Colorz_PDT_33
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      #3
      Ето и статия относно катастрофата край Симитлина снимката е въпросното Типо!http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1101295п.с. Темата си е направо за раздел "Черна хроника".
      now. BMW E39 523i '98 170hp
      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

      Коментар


        #4
        леле лелекак да не ги биеш тези тапанари дет се силят с тези камиони

        Коментар


          #5
          На баща ми му се е разминало на косъм, защото работи на въпросния обект, около който е станала катастрофата. Точно преди да се забие, камионът е минал покрай него и е взел завоя изправен на две гуми, заради високата скорост, с която се е движел. Шофьорът през цялото време е ръкомахал на колите да се мръднат от пътя му. Непонятно ми е, как при отказали спирачки не е започнал да отбива скоростта с предавките от горна към по-ниска. И друго ... можел е да забие камиона някъде встрани и съответно да скочи от него, при което със сигурност нямаше да има толкова загинали и ранени.По думи на баща ми е било голяма трагедия и вчера като се чухме по телефона направо му се ревеше.Още един случай - жената вчера се прибира от работа и е видяла как някаква луда, на една от оживените благоевградски улици, се е опитвала да скочи под някоя от минаващите коли. При един такъв случай шофьорът автоматично ще го пратят зад решетките. Не знам за Вас, но след подобни случаи вече ме е страх да излизам с колата, защото не знам какво може да ми се случи по НЕ моя вина.

          Коментар


            #6
            Мен винаги ме е било страх!Много ме е страх от тировете и избягвам да съм между такива животни които карат с над 100 и се движат на 2-3 м зад мен!п.с. И аз да съм там и на мен ще ми се реве!Дай боже да не видя подобен случай на живо
            now. BMW E39 523i '98 170hp
            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

            Коментар


              #7
              Този трябва да го вкарат доживот
              no pain no pain

              Коментар


                #8
                AlBundy написа:
                Този трябва да го вкарат доживот
                Абе хора вие луди ли сте кви сте?!?!?! Ако са му отказали спирачките на човека той какво е виновен???? Вярно можел е да засили камиона в някое дере, дърво или каквото и да е там само да не е в колите, но на вас случвало ли ви се е такова нещо....?!?!?! Човека кой знае как се е стреснал и надали изобщо е можел да мисли какво става... Така че като ви се случи тогава говорете за доживотни и незнам си още какво!
                Fiat Uno 70SX

                Коментар


                  #9
                  H8ME написа:
                  AlBundy написа:
                  Този трябва да го вкарат доживот
                  Абе хора вие луди ли сте кви сте?!?!?! Ако са му отказали спирачките на човека той какво е виновен???? Вярно можел е да засили камиона в някое дере, дърво или каквото и да е там само да не е в колите, но на вас случвало ли ви се е такова нещо....?!?!?! Човека кой знае как се е стреснал и надали изобщо е можел да мисли какво става... Така че като ви се случи тогава говорете за доживотни и незнам си още какво!
                  Преди да тръгне на път е бил наясно, че колата му е неизправна. Беше потвърдено още вчера.

                  Коментар


                    #10
                    Извинявам се това е суъвсем друго нещо така наистина си плаче за панделка...
                    Fiat Uno 70SX

                    Коментар


                      #11
                      а кой го е карал да се засилва толкова !!!данеби някоя от жертвите да го е накарала да се сили с камион натоварен 10тона незнам си квогледам ги по пътищата и камиони и реисове се силят с по над 120

                      Коментар


                        #12
                        Напълно съм за до живот. Работя на бензиностанция и зареждат много товарни автомобили. Ако ви кажа, че един няма с изправни спирачки. Като го питаш защо не гаси колата ти вика, че мембраните изпускат (то се и чува де) и много бързо губела въздуха и после трябвало да чака да качи пак налягане.Товарните автомобили и по-големите автобуси имат спирачки с въздух вместо течност - въздуха не завира при висока температура и има подобни свойства като течностите (т.нар флуиди - течности и газове). На таблото има поне два манометъра (също като при автомобилите има два отделни кръга), които показват налягането в бутилките - ако не са постоянно на макс. значи нещо не е наред, от някъде изпуска въздух или компресора не работи добре. Знаел е 100%, че не работят спирачките в норма. Усеща се и по съединителя - и той използва налягането на въздуха за да работи. При натискане заради ниско налягане не може да отдели добре и трудно или въобще не се превключват предавките.Този път по Предела го минавам много, много често - изпреварвал ме е камион с полуремарке в 5 сутринта между два завоя и като му изкочи отсреща кола от спирачките се завъртя напречно на пътя, едвам спрях щях да се ударя в него. Като му се разбипках да слезе само изправи камиона и толкова бързо изчезна, с леката кола сигурно не мога толкова бързо да набирам, до Симитли никъде не го видях, толкова бързо е карал. Пълни малоумници има не само в леките коли, но и в камионите и автобусите. Не знаят нищо за устройството на автомобила, принципите на действие на спирачките и т.н.
                        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                        Коментар


                          #13
                          Той е длъжен при авария да отбие в дясно!Ето мястото на катастрофата: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=175960&photo=1А за колегата дето ме изкара луд: Колега, камион с 10 тона пясък със спирачки не се спира. Дори и да са изправни, ако прехвърли определена скорост няма вече спиране, само запалени накладки. Нормално ако му падне въздуха, спирачките блокират, но при голяма скорост се запалват и престават да бъдат спирачки.
                          no pain no pain

                          Коментар


                            #14
                            Колега AlBundy много точно си го казал, че 10 тона не се спират със спирачки, но повечето шофьори както казах нямат и елементарна представа за устройството на автомобила. Прав си, че товарната кола изтървеш ли я вече няма спиране. И аз казвам на всички, че последното нещо дето използвам за да спра автомобила са спирачките, а те ми се смеят. Много пъти съм срещал камиони с димящи в синкаво колела от запаленото феродо. Въпросният път го познавам много добре и го минавам с подходящ избор на предавките със скорост 40-50-60км/ч, зависи от конкретният завой без почти да използвам спирачките - мисля достатъчен пример защо казвам "луди".
                            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                            Коментар


                              #15
                              dimmX написа:
                              п.с. Темата си е направо за раздел "Черна хроника".
                              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=19348То на практика темата там я има преди тази. Голяма трагедия, а пък аз като гледах снощи, тъй като пътят ми е познат, останах с впечатление, че просто наистина е трябвало да се завие нанякъде от страна на шофьора в момента, в който е усетил, че остава без спирачки. А сега е и жив, доколкото чета...не знам как ще живее с това зад себе си обаче.

                              Коментар

                              Working...
                              X