Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акт заради включени халогени

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Акт заради включени халогени

    Ей това се казва съвестни пазители на реда. Е няма как, халогенните светлини се включват в случай на мъгла, намалена видимост или дъжд, така че няма как..ще плащам...да ги ... в ....Нямаше за какво да се заядат. Искаха ми полицата за гражданската отговорност, седяха умуваха та измислиха за халогените, а докато чаках да ми напишат акта спряха поне още 3-4 коли с включени халогени и си ги пуснаха.така че внимавайте колеги..и умната...А това се случи до Стадион "Академик" в кв."Гео Милев"...

    #2
    не са го измислили,има си го в закона на мен 2 пъти до сега са ми правили проблем за халогените

    Коментар


      #3
      Даже в правилника пише, че халогените трябва да са с капаци, когато няма условия за използването им. Щом почнаха да пишат актове за тях, кога ли ще почнат и за неправилна употреба на дълги светлини. Крайно време е.
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        лично според мен,трябва закона за халогените да го махнат и на негово място да вкарат за неправилно регулирани фарове

        Коментар


          #5
          pugsy написа:
          лично според мен,трябва закона за халогените да го махнат и на негово място да вкарат за неправилно регулирани фарове
          Напълно "за", но как ще го докажат, като спрат някой?
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #6
            то да му се прасне акт,па нека да ходи да доказва,че е бил с регулирани

            Коментар


              #7
              Да, но това от своя страна ще даде на ченгетата още една възможност за просене на рушвети.
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #8
                То и акт-а на колегата е бил заради тва предполагам да изкарат някой лев,по принцип в града си карам на габарит и халоген ,а в сф къси рядко съм карал нон стоп на халогени се се намери някъде някой гладен полицай.А и преди някак нямаше толкова полицаи,а сега не го знам къде се е скрил в засада и доста повече обикалят....
                Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                Коментар


                  #9
                  Пак за халогените - на един приятел не само че са му написали акт за халогените и движение с превишенас корост (30 лева за скоростта +20 лева за халогените + 12 наказателни точки), но и искат да му вземат книжката, та сега търси начин да си изкара румънска офьорска книжка ...ситуацията е била при сумрак около 9 часа вечерта ( преди 4 месеца) и са се движили няколко коли в колона. И си избрали неговата от средата!!!Както и да е, но всеизвестен факт е че най-малка видимост имаме в часовете около свечеряване и рано сутрин при развиделяване. тогава фаровете не съумяват да се преборят с дневната светлина, която обаче в определени моменти не е достатъчна (минаване през зона с дървета, облачно и т.н.). Тогава действително имаш нужда от допълнителни светлини и съвсем логично е да включиш халогенни фарове за да виждаш по-ясно очертанията на пътното платно. Тогава според мен закона може да се тълкува като " ситуация с намалена видимост" за която лично шофьора има право на лична преценка. В този ред на мисли мисля че имаме право да определяме ние кога да включваме светлините, а не полицаите, които така или иначе имат интерес те да да ни виждат, а ние тях не. Може би вече трябва да караме с уреди за нощно виждане Как мислите - в сумрака имаме ли намалена видимост или НЕ?

                  Коментар


                    #10
                    Темата е дъвкана и предъвквана многократно. Фаровете за мъгла заслепяват насрещните водачи именно когато са ПРАВИЛНО регулирани. Така че регулирайте си правилно фаровете и карайте на КЪСИ, тогава и вие виждате и вас ви виждат и не заслепявате никого. А фаровете за мъгла си ги включвайте когато ИМА МЪГЛА!
                    Fiat Ritmo 105TC
                    1600cc 105к.с.

                    Коментар


                      #11
                      pugsy написа:
                      то да му се прасне акт,па нека да ходи да доказва,че е бил с регулирани
                      А ти кат си мутра и караш на дълги постоянно
                      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                      Коментар


                        #12
                        абе да ви кажа това с халогенните фарове за мъгла е много пре++ано, аз със тях виждам много по-добре дупките и не виждам кого мога да заслепявам, като са фокусирани на метър пред колата а иначе и аз рядко карам на тях, защото не знам кой къде и с какви помисли дебне за сумрака съм съгласен, че видимостта е гадна, а пък да не говоря как мразя в дъжд някой да кара без фарове!! карайте с фарове, колеги, по-добре се виждате от другите
                        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                        e30 forever!

                        Коментар


                          #13
                          Grisha написа:
                          pugsy написа:
                          то да му се прасне акт,па нека да ходи да доказва,че е бил с регулирани
                          А ти кат си мутра и караш на дълги постоянно
                          правя ти конкуренция ли :D

                          Коментар


                            #14
                            Колега съжалявам че са те наказали по принцип, но моето мнение за халогените е следното:Според закона който бе приет миналата година е задължително карането на КЪСИ светлини а не на халогени пък който няма, да кара тогава на къси!Съгласен съм че има моменти от денонощието в които е нужно допълнителна светлина пред водача, но мисля че халогените заслепяват и е логично да са забранени когато няма мъгла!Същото важи и за задните халогени независимо дали са един или два.Някой инженер е седял и мислил как да подобри видимостта на автомобилите в мъгла и за това тия светлини са допълнители с допълнителни копчета! Това не са нито
                            FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
                            FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
                            FIAT Stilo 1.2 16V LPG

                            Коментар


                              #15
                              Колега,имаш ли престава колко ще е акта за халогените?Аз също пускам халогените понякога и е въпрос на време да ме изпържат.Все пак аз преценявам дали имам достатъчно видимост или не,а за заслепяването 95% от бакшулниците в нашия град са в нарушение и редовно ме заслепяват ине само мен.Полицията естествено не знае такова явление някога да се е случвало.

                              Коментар

                              Working...
                              X