Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане относно принтер.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Купих ето това: http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09024969 ,дано да си върши работата добре :D .Сега трябва да си проведа едно обучение как да работя с него.Брей то много писали тея хора в инструкциите

    Коментар


      #17
      deadairplane написа:
      Силно препоръчвам да не си взимаш многофункционално устройство.
      Аз също - нема такива кенефи просто... Купиха един такъв в работата ми - е нема човек да не го е псувал, пък се скапва ПОНЕ веднъж в седмицата. Взеха го уж за по-евтино... Счетоводителска логика, да ме прощават колегите счетоводители...
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #18
        Направи си сметка за какво точно ще употребяваш устройството и колко ще ти излезе като консуматив на мастилено струен и лазарен. Ако печаташ повечко по-добре си вземи лазарен, ако не вадиш снимки /те излизат доста скъпи с мастиленоструйния/ по-добре си купи лазарен и както каза deadairplane по-добре си вземи отделни устройства колкото до марката аз лично съм доволен от НР, но това е въпрос на средства и избор.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #19
          За мастиленоструйни принтери е задължително да се принтират поне 1-2 страници седмично, за да не засъхват главите.
          Marea Weekend HLX Jtd 110

          oO(_)____////____(_)Oo

          Коментар


            #20
            Re: Питане относно принтер.

            peho написа:
            Колеги,решил съм да си купя принтер или мултифункционално устройство,интересува ме вашето мнение относно марка,модел,мастилено струен или лазерен(като за лазерен явно ще е само принтер черно-бял).Ако можете да ме насочите какво да си взема та да ми върши работа,няма да има голямо натоварване(предплагам ),по добре да е натоварен повечко но....Та много ще съм ви благодарен за мненията които ще споделите.
            Моят го загази тотално преди време след доста дълга вярна служба и някоя и друга псувня покрай свършвания на мастилото. Взех си сега един Lexmark 617z с една цветна глава за около 48-50 лв. Е, отбива номера за някоя и друга страница седмично. По-добър/скъп не ми трябва.
            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

            Коментар


              #21
              Аз ще подкрепя колегата Lane Staley като се изкажа силно СРЕЩУ Хюлет Пакард.В офиса имаме 4 НР от различни модели, като нито един не работи както трябва - много бързо се чупят, много са им тромави и тежки драйверите. За скенер също не препоръчвам НР, супер тежки драйвери. В офиса си решихме проблема като взехме един принтер Xerox.В къщи имам един Samsung ML-1710 лазерен, който вече 4 години не ми е създавал главоболия.Имам и един CANON мастилено струен (BJC-1000), който работи перфектно вече 8-ма година. Само дето оригиналните консумативи са му доста скъпи, но има и евтини алтернативи (пълнене с евтино мастило, както е описал колегата по-горе).Ако ти трябва за домашна употреба, моят съвет е мастилено-струен CANON от среден ценови клас - да не е под 150 лв.Ако е за работа - по-добре лазерен, също CANON или Samsung.

              Коментар


                #22
                kiro_of_the_day написа:
                deadairplane написа:
                Силно препоръчвам да не си взимаш многофункционално устройство.
                Аз също - нема такива кенефи просто... Купиха един такъв в работата ми - е нема човек да не го е псувал, пък се скапва ПОНЕ веднъж в седмицата. Взеха го уж за по-евтино... Счетоводителска логика, да ме прощават колегите счетоводители...
                Това, че на шефовете ви не им се дават пари не е причина плюете всички мултифункционални устройства. Масова практика е за офис да се взема нещо, което е предназначено за домашно ползване и след като се натовари сериозно е нормално да не издържи. После започват приказки, че еди си коя марка/устройство били боклук.
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #23
                  gamma написа:
                  kiro_of_the_day написа:
                  deadairplane написа:
                  Силно препоръчвам да не си взимаш многофункционално устройство.
                  Аз също - нема такива кенефи просто... Купиха един такъв в работата ми - е нема човек да не го е псувал, пък се скапва ПОНЕ веднъж в седмицата. Взеха го уж за по-евтино... Счетоводителска логика, да ме прощават колегите счетоводители...
                  Това, че на шефовете ви не им се дават пари не е причина плюете всички мултифункционални устройства. Масова практика е за офис да се взема нещо, което е предназначено за домашно ползване и след като се натовари сериозно е нормално да не издържи. После започват приказки, че еди си коя марка/устройство били боклук.
                  Ами аз не знам дори каква марка е ... Ама иначе си прав сигурно. Кой знае какъв евти боклук са взели...
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #24
                    За домашно ползване имам това и си е супер - http://technomarket.bg/product_detai...d=09023488За офиса има един лазерен принтер Хеrox, който бих казал, че е идиотоустойчив(сменил е няколко секретарки, разбирачи и други ииндивиди, които го заливат с кафе, но работи и работи). Не знам колко пъти е зареждан, но просто няма грешка.

                    Коментар


                      #25
                      Аз чак сега видях, че ние пишем ли, пишем, а колегата отдавна вече си е купил каквото търси! Честито, Пешо, дано дълго и вярно ти служи!

                      Коментар


                        #26
                        GTipo написа:
                        vsd написа:
                        За лазерен принтер можеш да погледнеш моделите на XEROX и KYOCERA. Принтерите са по-евтини и по-качествени от HP и консуматива е на много по-добра цена.
                        Киосера за мен е равно на проблем с драйверите.Според мен Самсунгите са супер в момента.
                        Честито на Пешо за принтерчето. Да си го ползваш със здраве.Понеже отворихме въпроса - какъв е проблема с драйверите на Kyocera. Имаме десетина такива и нито един от тях не е правил проблем.
                        FIAT Bravo JTD GT '99

                        Коментар


                          #27
                          Благодаря за поздравите.Добре се справя машинката.Сега някой ако ми каже как да си направя настройките така че да ми работи без да изразходва ненужно много мастило?Как да го настроя за икономичен режим?Всъщност какво означава това,примерно 500 страници при 5%?Това 5% запълване на страницата ли е или какво?

                          Коментар


                            #28

                            Коментар


                              #29
                              Аз от там ги правя,от контрол панела,обаче дали да ги оставя както са си по подразбиране?Някакъв съвет от хора които имат опит,така да ги направя че да не си свърша мастилото прекалено бързо.Става дума така да са ми настройките че да не пилея ненужно мастилото,например печатам текст,не е нужно да е много много черен,както се получи при мен при първото копиране.Просто съвет,от опит който имате,на колко да си сложа плъзгачите за контраст,наситеност и осветеност на кое да го поставя,на светло ли?

                              Коментар

                              Working...
                              X