Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подкрепяте ли учителските стачки?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    ...

    Коментар


      #47
      Подкрепям всяка стачка и дори желая всяка от тях да доведе до революция в тази скапана държава

      Коментар


        #48
        Няма такъв филм - 200 лв заплата.От 11 години в училище съм се възхищавал и запомнил с добро 4ма преподаватели. ХТе ни учеха, но и ни показваха как да бъдем хора и личности. Съгласен съм техните заплати да са 2000 лева. Но другите, онези които не ставаха за учители, хора без подход, без страст в професията, и те ли да получават същите пари? Само защото са станали учители?Не. Не съм съгласен. Ще ти дам един пример - много е опростенчески, но мисля ще ем разбереш. Като отидеш на заведение кое определя колко бакшиш да оставиш? Поведението на сервитьора, обслужването. И защо има значение? Защото бакшиша го вадиш от джоба си. Обаче разбери - заплатите на учителите и те са от джоба ти. От данъците които плащаш. Е, искаш ли някой да вегетира в професията си, да не дава нищо и да получава висока заплата от твоите данъци?
        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

        Коментар


          #49
          Тъй...повечето хора са вкарани във такива филми, че никога няма да излязат от тях...НО!Въпроса не е в това дали учителите заслужават или не.То е ясно, че навсякъде има мърша, има и свестни.Въпроса е, че не е нормално учителите в България да получават такива мизерни заплати.Просто не е нормално и няма нормален човек, който да каже, че това е честно.Нека си го кажем чисто по човешки Sven ама ти сериозно ли мислиш, че учителите са учители, защото не са учили достатъчно?Педагогия да ти говори нещо?Това е смешно изказване.Да не би в другите професии всички хора са на ниво и знаят всичко???Lane Staley да и аз съм за да не са еднакви заплатите на учителите.Естествено, че всеки трябва да получи според заслуженото.Обаче в момента всеки един от тях получава по-малко от това което заслужава повярвай ми.Ти ако работиш 10 години едно и също нещо и ти харесва, но с времето инфлацията ти изяде заплатат, която не е мърдала изобщо (чисто като абсолютна стойност) и почваш едвам да се издържаш с мизерния си доход няма ли да си демотивиран да вършиш работата си? Отговори честно недей да го увърташ и не ми излизайте с моралните глупости, че работата трябва да се върши, независимо какви пари получаваш.Ядене с желание не се купува, а с пари Stilo и аз съм за всяка стачка.Не знам как още се намират хора, които вярват, че в държавата ни няма пари за заплати и се оставят да ги лъжат в очите и отгоре на всичкото даже тъпчат тези, които се опитват да направят нещо по въпроса.Жалка работа...Истината е една.В Румъния хората се вдигнаха, но бяха единни и сега живеят в пъти по-добре от нас.А бяха много по-зле!Сега ние сме най-мизерната държава(разбирайте с най-нисък стандарт на живот) и въпреки това хората не искат и не искат да си отворят очите и да погледнат истината в очите.Само с оправдания няма нищо да се получи...
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #50
            Относно тези стачки! Хубаво става дума за учителите, но при мен случая е с детска градина.Как аз точно да кажа на работодателя си, който дано да се окаже разбран, че днес отказват да вземат детето ми на детска градина. И как да си седя у нас и да я гледам, когато съм затрупана от работа. Не че не искам, но по този начин нищо добро няма да се получи, защото едно дете в училище може да остане самичко в къщи, а това моето мъниче в 3 та група не може само да се грижи за себе си и това рефлектира пряко върху моето възнаграждение примерно. Подкрепям, но за детските градини съм против ефективната стачка. Трябва само да се обяви.
            SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

            Коментар


              #51
              За много от нещата си прав. Все пак колко пари има в държавата и за какво се харчат не съм много сигурен, че можеш така леко да твърдиш. В България няма производство а то е усновата на доходите на всяка държава след това е търговията и туризма. В България се събират пари от данъци и търговия и туризъм. Производството го няма, т.е. малко като на кредит живеем. И затова се кътат пари и се гледа да има излишек, за да не се срине тая кула от карти. И като се вдигат заплати се прави с проценти но не и 100%. Ако учителите бяха поискали по-нисък процент щяха да го получат. Предложи им се и да има постепенно повишаване на заплатата и т.н. и това не щат. Е това ме дразни. Това е като магарето на моста. Във всичко трябва да има компромис и от двете страни. Иначе утре ще поискат 1000%. Аз пък искам 2000%! Ще ми ги дадете ли?
              KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
              Land Rover Discovery 2.5TD '94
              EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
              EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
              EX: Fiat Regata 1.7D '84

              Коментар


                #52
                Е според мен едва ли разчитат на 100%По-скоро това е началото, за да се съгласят на по-малко.На всички е ясно, че 100% няма да се дадат
                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                Коментар


                  #53
                  таз легенда, дето учителите като свършат училище се прибират в къщи и започват да се готвят за следващия ден още 3-4 часа не я вярвам. 4 години водих лекции във ВМЕИ (сега ТУ) и да ви кажа - готвих се предварително само първата година, след това като материала го повториш по време на упражненията го запомняш перфектно. После го пееш наизуст през втората година, а след третата и в 12 часа през нощта мога да взема тебешира и да почвам. Лично мисля, че човек който 10 и повече години "дъвче" едно и също и не може да го запомни просто трябва да работи нещо друго!
                  Брава 1.6 16V ELX
                  Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                  Коментар


                    #54
                    bright написа:
                    таз легенда, дето учителите като свършат училище се прибират в къщи и започват да се готвят за следващия ден още 3-4 часа не я вярвам. 4 години водих лекции във ВМЕИ (сега ТУ) и да ви кажа - готвих се предварително само първата година, след това като материала го повториш по време на упражненията го запомняш перфектно. После го пееш наизуст през втората година, а след третата и в 12 часа през нощта мога да взема тебешира и да почвам. Лично мисля, че човек който 10 и повече години "дъвче" едно и също и не може да го запомни просто трябва да работи нещо друго!
                    Работата на един учител е и да се развива.Да е в духа на времето.Непрекъснато да се въвлича в новостите.И понеже знам, че ще попитате-да аз познавам такива учители Тук пак идва въпроса, че не всички трябва да получават еднакви заплати, но искането за повишение все пак е някакво начало...Както беше писал един колега в подписа си: "Който учи другите трябва сам упорито да се учи" .Обаче, за да го прави това му трябва ако не стимул, то поне приличен начин на живот.
                    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                    Коментар


                      #55
                      Scorpion_BV написа:
                      В България няма производство
                      Това, ако го беше казал преди 5 години примерно, щеше да е вярно. В момента индустрията се развива не с дни, а с часове. Аз самият работя в завод, а имам и поглед към други такива. Около Пловдив никнат промишлени предприятия като гъби след дъжд и вече е трудно да се намерят работници, които да работят в тях. За квалифицирани инженери изобщо не говорим - глад.И пак да кажа - не е нито моя работа, нито на учителите, нито на шофьорите да мислят откъде държавата ще вземе пари, или да "проявяват разбиране".Когато аз не си платя данъците, не мога да кажа на данъчните - "Проявете разбиране, знаете ли колко струват частите за Фиата - тази година няма да платя данъци." - Те дали ще проявят "разбиране"???Политиците и икономистите да се оправят - затова са политици, затова ги избираме, затова ги търпим. Да си назначат експерти, които да намерят парите.
                      Fiat Ritmo 105TC
                      1600cc 105к.с.

                      Коментар


                        #56
                        Я и аз да се донабъркам! Колега Bright, предолагам, че точно Вие като някаква степен преподавател трябва да сте наясно! Пак казвам - няма никаква аналогия между преподаването във ВУЗ и в горните класове! И е абсолютно вярно (за езиците мога да го твърдя със сигурност), че младите учители, или по-голямата част от тях си късат г**ъ от бачкане след работа за да могат да са в час с европейските стандарти на преподаване! Предполагам, че на някой това преподаване нищо не му говори! Така е защото тук сме се събрали бачкатори и хора, дето имат малко допирни токи с образователната система! И не е вярно, че се става учител, защото не ти се учи и не можеш да си намериш друга работа! Уверявам Ви, че все още за някои това не е професия а призвание и начин на живот! И нека поне като не разбираме да отдадем уважението си към тях!Заплатата им не е 200 лева а 330 чисто! Е и? Богатство ли е или какво? Признание за усилията им ли е или пак са забравени за сметка на някой хотел на морето? Че те отдавна са се примирили с това, че много от учениците им ходят с маркови дрехи и с по телефони за 1000 лева! Какъв респект искате да имат тези хора при такава конкуренция! Че 80% от тях са със заеми, които са малки защото заплатите им не позволяват по-големи! На тези хора разчитаме нашите деца да придобият представа за света такъв, какъвто е защото се видя, че българското семейство няма време за възпитание! И защо въбще поставяме въпроса дали да им се вдигат заплатите или не! За тях или за другиго! Заради лекомисленото ни отношение към тази професия и останалата неприязън заради случки в училище да ги оставим на дъното на професиите ли? Всеки има право да живее добре и да избира начина да го постигне! На който му стиска - стачкува! Който е на частно - си натиска парцалите и си остава мишка! И аз си натискам парцалите, защото и без мен и моите качества може да мине фирмата, но едно общество без учители - НЕ!Всяка професия заслужава по-добро заплащане! Бяха шофьорите - ОК! Сега са наред учителите - пак трябва да е ОК! Защото утре като станете вие наред - борбените и трудолюбивите, пак да има ОК!
                        Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                        Коментар


                          #57
                          Слав написа:
                          Работата на един учител е и да се развива.Да е в духа на времето.Непрекъснато да се въвлича в новостите.И понеже знам, че ще попитате-да аз познавам такива учители Тук пак идва въпроса, че не всички трябва да получават еднакви заплати, но искането за повишение все пак е някакво начало...Както беше писал един колега в подписа си: "Който учи другите трябва сам упорито да се учи" .Обаче, за да го прави това му трябва ако не стимул, то поне приличен начин на живот.
                          Да, всеки трябва да чете и да се развива, обаче даден учител да си седи в къщи и да твърди, че по няколко часа на ден му трябват са образова и това да се брои за работно време, а ние всички да плащаме за това - не съм съгласен! Нито математиката, нито граматиката, нито каквото и да е освен ИТ не се променя от година за година толкова, че да изисква 3-4 часа на ден подготовка. Я споделете колеги, в някоя фирма да плащат затова, че си отделил време извън работа да прочетеш MSDN, TechNET или нещо от A+? Счита се за логично, щото ако не се чете постянно след време ще си аут. p.s И аз не искам да се занимавам с Виста, ама никой не ме пита!Forsaken, ако прочетеш мненията ми в началото на тази тема, ще разбереш, че аз съм за диференцирано заплащане, а не за поголовно увеличение! Трябва да има учители с 800-1000лв заплата и такива които вземат 200 лева.Според мен, училищата също трябва да се категоризират по някакъв начин, като е навън има реномирани колежи и не толкова реномирани. И децата да се приемат само с конкурс и там където "навалицата" е голяма, да има по-големи заплати, там където няма кои да отиде - да има по-ниски заплати.
                          Брава 1.6 16V ELX
                          Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                          Коментар


                            #58
                            Да, ама като се видя, че не се приема - да ги оставим така ли? Във всяка сфера трябва увеличение и то минимум с инфлационния индекс! Ама нали политиците ни са тикви...
                            Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                            Коментар


                              #59
                              johnfound написа:
                              Scorpion_BV написа:
                              В България няма производство
                              Това, ако го беше казал преди 5 години примерно, щеше да е вярно. В момента индустрията се развива не с дни, а с часове. Аз самият работя в завод, а имам и поглед към други такива. Около Пловдив никнат промишлени предприятия като гъби след дъжд и вече е трудно да се намерят работници, които да работят в тях. За квалифицирани инженери изобщо не говорим - глад.И пак да кажа - не е нито моя работа, нито на учителите, нито на шофьорите да мислят откъде държавата ще вземе пари, или да "проявяват разбиране".Когато аз не си платя данъците, не мога да кажа на данъчните - "Проявете разбиране, знаете ли колко струват частите за Фиата - тази година няма да платя данъци." - Те дали ще проявят "разбиране"???Политиците и икономистите да се оправят - затова са политици, затова ги избираме, затова ги търпим. Да си назначат експерти, които да намерят парите.
                              Това е все още нищо колега. Производството трябва да е водещо а не последно в списъка! Иди в Северна България, иди в Югозападна България и виж как е. Затова все още това което казвам е така. Иначе много е лесно, са ще ида при шефа и ще му кажа, "Аре шефе нали имаш счетоводител дай ми 5000EUR заплата. Ко ме боли фара, че толко е оборота за месец!" :D Някой има ли идея колко учители има в БГ и колко пари трябват за заплатите им ако ги вдигнат със 100%?Forsaken, ами предложиха им го ама не искат, искат си 100-те процента или заплати по 1000лв. :D
                              KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                              Land Rover Discovery 2.5TD '94
                              EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                              EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                              EX: Fiat Regata 1.7D '84

                              Коментар


                                #60
                                Така е, защото повечето, и то по старите - с по 3-4 години до пенсия ги хвана страх, че ще им отрежат заплатите, поради не достатъчна квалификация! То и това го има - цял живот си се трудил а накрая пак в киреча! Те са прави! Но онези търтеи, от които страда всяко училище и са най-приближените до директора - те се противопоставиха най-много! И защо ли? Ама нали знаеш - покрай сухото гори и суровото! Само ако знаете колко кадърни млади хора работят година две и станат или неудобни на директора или ги забият в дъното на йерархията си вдигат шапката и се захващат с какво да е но по-платено! За тях ми е жал! И тяхната причина е единствено финансова! Затова съм съгласен с увеличението на заплатите им! Трябва да се увеличат и то по диференцираната система, за да може да се изчисти от закостенелите и изоставащите в рзвитието си преподаватели. Но това не става от раз! Поне минимума да се вдигне пък после ако искат да им дават бонуси и т.н.
                                Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                                Коментар

                                Working...
                                X