Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрическо подово подгряване? (за апартамента де...)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    sev написа:
    прав си колегатялото усеща не само температурата на въздуха, но и на ограждащите елементии ако стените или пода са студени, човек се чувства некомфортно...а с какво ще се отопляваш?
    ... с климатик, но както споменах по-горе - пода е много студен и постоянно ми е зиморничаво вкъщи въпреки, че околната температура е нормална... и като се замислих е нормално да става така, понеже по закона за конвекцията, топлия въздух се вдига и топли тавана, т.е. на съседа отгоре пода, пък студения въздух стои точно там където обитавам аз и семейството ми... (по-близо до пода ) и се получава така, че уж топлиш-топлиш-топлиш, пък накрая все ти е студено... А за този ефект със студения под могат да ме разберат само хората, които живеят на 1-ви или 2-ри етаж където няма съседи които да те топлят отдолу... така че съвети за климатици не помагат... Що се касае за печка на дърва с водна риза също съм мислил... но това си е една голяма инвестиция както в материали, така и в труд... а да не говориме че ще трябва цялото мазе да го затрупам с дърва за огрев. Също така нещо тягата в комина на 2-я етаж (от 7) не я бива... Така че това с камината и водната риза съм го оставил, когато забогатея и си купя собствена къща.
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    Коментар


      #17
      Изолация му е майката. Преди две години се нанесохме в новия апартамент и радостта ни секна като започна зимата. Хола, банята и тоалетната, коридора и едната стая се падат над тунел (на 1-ви жилищен етаж сме). На всичкото отгоре тунела беше затворен само от едната страна с решетки. Цяла зима ветровете се еб@ха там, а на нас ни замръзна водата в сифоните и тоалетната чиния. Няма да ви разправям какъв студ беше... Климатика бичи до дупка, температурата вътре е 23 - 24 градуса, а като стъпиш на земята и студът те изсмуква. За миналата зима сложих 5 см. изолация от екструдиран пенополистирол (т.н. Фибран) ОТВЪН и проблема вече е решен За тази зима ще гледам да поставя и вътрешна изолация на таваните, за да не топля комшиите от горе. Да, голямо капиталовложение е, но всичко после се изплаща многократно
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #18
        както казаха 2-3 колеги - изолирай си поданяма смисъл да слагаш това подовомалко ще се вдигне нивото, но ще си решиш проблемано след време, като се обитава долния етаж - няма да може да те топли :D
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #19
          електрическо подово

          Магнитни индукции... Това за излъчваните магнитни индукции може би е вярно за еднопроводни кабели. При двупроводни кабели, при двупроводните кабели кабели посоката на ел. ток е противоположна във всеки от кабелите. Съответно и въпросната индукция е с различен знак и ако единия я отдява, другия я поглъща. Освен това повечето кабели за електрическо подово отопление са ширмовани, а освен това имат и оплетка, тоест ако има въобще някаква индукция, то тя се отвежда към маса. Що се отнася до поставянето на подово под ламинат можете да прочетете тази статия:http://www.ecofloor-bg.com/userfiles/Rezultati%20ot%20izmervania(4).pdf

          Коментар


            #20
            Re: електрическо подово

            Kalina22 написа:
            Магнитни индукции... Това за излъчваните магнитни индукции може би е вярно за еднопроводни кабели. При двупроводни кабели, при двупроводните кабели кабели посоката на ел. ток е противоположна във всеки от кабелите. Съответно и въпросната индукция е с различен знак и ако единия я отдява, другия я поглъща. Освен това повечето кабели за електрическо подово отопление са ширмовани, а освен това имат и оплетка, тоест ако има въобще някаква индукция, то тя се отвежда към маса. Що се отнася до поставянето на подово под ламинат можете да прочетете тази статия:http://www.ecofloor-bg.com/userfiles/Rezultati%20ot%20izmervania(4).pdf
            Блях... от де изпълзя таз мойта тема... бях я забрваил вече... Е тогава да я допълня що ли... Та за резултатите: Като цяло края на тази зима се радвах на подовото си подгряване. Невероятно доволен съм!!! Просто такъв комфорт не съм усетил никъде до сега. Сложих подовото да мине и през външните стени на височина 1м, както и по целия под... Ами оказа се, че със тези 600W няма нужда от никакво друго отопление, че дори си държа вратата отворена да се топли и коридора... Възприемането на околната темперетаура е изключително комфортно, не изпитваш нито студ, нито жега, а само една равномерна и приятна топлина. Безшумно е, не заема място... Като цяло супер-супер-супер доволен съм.
            Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
            --- в сърцето завинаги... ---
            Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

            Коментар

            Working...
            X