Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво става, ако караш с изтекъл акт?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво става, ако караш с изтекъл акт?

    Колеги, днес ми изтича акта и нямам време да отскоча до КАТ-Стара Загора, баща ми се е обаждал да провери - още нямало наказателно постановление, колко време може да ме въртят така моите приятели - ЕнтЕУЕгентните поУицаи? Всеки месец ли трябва да ходя да ми удължават акта? Колко най-много пъти са ви удължавали акт? 2, 3, 4, 5 месеца? Колко време може това да продължи? Акта ми го писаха в едно тъпо пернишко село, въпроса е колко време е необходимо да пътува талона от това пеУнишко сеУце до Стара Загора... Какво е наказанието ако ме спрат и видят, че е изтекъл акта?

    #2
    Даа, аз така ходих половин година всеки месец, докато ми дойде талона от Ботевград, смотаняци. И са не си го давам на никой Наказанието е друг акт, хаха.
    1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

    Коментар


      #3
      И за половин година си ходил 6 пъти да ти презаверяват акта? Мръсни гадове... това са 6 дена отпуска за мен... Дано да им изсъхнат полицейските ръчички Акта от датата в която отидеш ли го презаверяват за месец или от датата на която изтича?

      Коментар


        #4
        ако те фанат на пътя ти го презаверяват Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 в една от мобилните си станции просто ти пишат нов акт, че караш с изтекъл акт. а иначе може и за повече от месец да се удължи, направо така направи- помоли ги да го удължат за 2-3 месеца, на мен ми бяха удължили един акт с 3 месеца с едно ходене. слагат подпис и печат и пешат дата можеш сам да си я допишеш
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          ...скоро имах такъв акт до Севлиево...казаха ми, че го удължават с още месец, т.е. новият акт...глобата е 10лв. без точки, но сега с новият закон не знам как е...аз общо взето им се зарадвах, тъй като предпочитах да ме глобят 10лв., отколкото да се редя на огромна опашка, за да ми кажат, че още нямам наказателно постановление...

          Коментар


            #6
            И аз карам с изтекъл акт. Акта ми е от 2 юли и веднъж вече е удължаван...Но когато отидох в КАТ и си взех номерче 267, а на таблото викаха номер 63 реших, че не мога да чакам и си тръгнах. Сега мисля да се замъкна в събота да видя дали все пак талона ми вече не е там Ако не ми го "удължат" междувременно с нов ..
            Punto 1.2/75

            Коментар


              #7
              Най лесно е ако пътуваш междуградско отиваш в някой КАТ в друг град - почти винаги няма никой и като им кажеш за какво си веднага ти го удължават без да питат много много.
              Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

              Коментар


                #8
                kkp написа:
                Най лесно е ако пътуваш междуградско отиваш в някой КАТ в друг град - почти винаги няма никой и като им кажеш за какво си веднага ти го удължават без да питат много много.
                В това не съм много убеден.Сега схемата вече е друга - отиваш да си вземеш наказателното постановление и талона, но ти дават само наказателното постановление. Поне в Сливенския КАТ са направили офис на някаква банка (не запомних коя). Плащаш си на място глобата +2 лева за банковия превод и чак тогава, с копие от вносната бележка отиваш да си вземеш талона. А и ако е излязло наказателното постановление, не ти удължават повече акта. Така че или плащаш, или спираш да караш, ако нямаш пари да си го платиш.Точно заради това не съм сигурен дали в друг КАТ ще ти удължат акта...

                Коментар


                  #9
                  Immortal най-вероятно е напълно прав по въпроса. На колега му взеха 2-та лева без да си плаща глобата в клона на банката (CCB -Централна Кооперативна) защото я нямаше в системата, а наказателното постановление му беше излязло и вътре беше написана сумата. Дадоха му талона само срещу разписката от банката иначе без талон и без акт.
                  Fiat Brava 1.2 SX '99 (182B2.000)
                  http://fiat.comnet.bg/

                  Коментар


                    #10
                    Прав съм, щото преди десетина дни ходих да си взема талона

                    Коментар


                      #11
                      Ако те хванат,е много лошо.......Един печат на акта не ти пречи,опашките в София са големи,но на вълкът му е дебел врата,когато...........

                      Коментар


                        #12
                        Скоро не съм го правил, но мисля че в малките градове пак ще мине номера. Стига акта да не е презаверяван 100 пъти де .
                        Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                        Коментар


                          #13
                          izida написа:
                          Ако те хванат,е много лошо.......
                          Какво ще рече "много лошо"? Доколкото разбрах глобата е символична, или не е така? Точки отнемат ли се, нов акт, или само фишче? С моя късмет сигурно пак ще попадна на неподкупни полицайченца...

                          Коментар


                            #14
                            Най-много да останеш без свиделство за правоуправление нищо друго.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              Tornado написа:
                              Най-много да останеш без свиделство за правоуправление нищо друго.
                              за това че кара с изтекъл акт ли - аре стига с тия категорични изказвания, ако не сте сигурни
                              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                              Коментар

                              Working...
                              X