Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Жалба :((

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Predatorsi написа:
    izida написа:
    Какъв есмисъла за обжалване ,като закона е винаги на тяхна страна!?
    Истина,истина...Елате в Пазаржик да видите патрулките къде спират... Yellow_Flash_Colorz_PDT_46 ,на забранени за целта места,на главната улица,ЗА ДА СИ ВЗЕМАТ САНДВИЧИ ДА ХАПНАТА ,ЧЕ И ТЕ СА "ХОРА",те не спазват законите, а в същото време се правят, че защитават същите тези закони...нямам думи просто...
    Ами направи филмов материал колега и пращай до телевизиите. Нали се сещате как даваха по новините за полицаи плащащи си глобите за шофиране без колан заради репортаж на БТВ май.
    Brava 1.6 ELX

    Коментар


      #32
      Не бях се сетил,може да пробвам... :D
      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

      Коментар


        #33
        kiro_of_the_day написа:
        Ако глобата е до 100 лева - няма обжалване. Това е положението!
        Аз обжалвах наказателно постановление в което глобата беше 30 лв.

        Коментар


          #34
          peho написа:
          Аз обжалвах наказателно постановление в което глобата беше 30 лв.
          Айде стига бе... Ти ме разби! И какво стана?Би трябвало да оставят жалбата без разглеждане като недопустима...
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #35
            Ми ходих си в съда,е не спечелих защото те всичките се знаят ама...

            Коментар


              #36
              Това да обжалваш и да играеш срещу държава е като да спориш с радиото :D

              Коментар


                #37
                Нещо подобно стана....Направо нямам думи

                Коментар


                  #38
                  Куките са винаги по двама и повече и са си свидетели на акта.Ако ходеха по един е лесно без свидетелот негова страна.Винаги можеш да напишеш във възражението,че е бил пян или разпасан и да видим кой ще го отнесе.....

                  Коментар


                    #39
                    При мен случаят беше друг.Пишат ми фиш за неправилно паркиране,без аз да съм присъствал.Това го прави служител от общината,който е сам.Бях спрял пред нас,правех ремонт тогава и да стоваря някои материали от колата.Пред нас улицата е еднопосочна и аз бях спрял на тротоара,проблема беше,че не съм оставил 2 метра от стената до колата.Та какво се случва.Получавам един ден по пощата писмо от общината и в него фиш с описано всичко подробно:имената ми,ЕГН,адрес,номер и модел на колата,всичко написано с един завъртян почерк.Тогава се усъмних че това не е писано там,а и аз бях там,качих се само да облека работни дрехи и слязох,толкова бързо неможе да събере тази информация и да напише фиша.Аз започвам да мисля за какво е това и кога,след проверка в правилника разбирам за какво става дума.Отивам съответно да проверя и то с мой човек.Показаха ми снимка и видях за какво става дума,обаче държанието беше много нагло и надменно,заради това се впрегнах и написах възражение.По закон,когато се съставя фиш в отсъствието на водача,първият екземпляр се закрепва на автомобила и то като се вземат мерки да не се увреди от атмосферните условия,в този случай фиша се смята за връчен.При мен такова нещо нямаше,само е минал и е направил снимката и то така,че аз дори да съм в помещението пред което е колата да не го видя и си е заминал.После фиша се пише в канцеларията.Дори единият от служителите там твърдеше,че били имали право така да го правят,друг служител каза ами те тук ги пишат.Аз възразих точно срещу това и ми написаха акт,понеже съм бил възразил срещу фиша.В закона пише,че акт се съставя ако нарушителят откаже да подпише фиша,оспори извършеното нарушение или оспори размера на глобата.Аз не спорех за нищо от това,а че фиша не е съставен по закон.Дори юристите в общината го знаят това,че така се пишат фишовете,обаче на делото твърдяха обратното,всичките лъжеха,а в крайна сметка стана така,че все едно аз бях лъжеца.И как иначе,въпростният служител се ползва с протекцията на кмета.Имах и свидетел който също е бил глобен с фиш и то два пъти,и не е намирал първият екземпляр закрепен на автомобила си.Обаче се оказа че немога да го призова,понеже не се отнася за моя случай,а моята цел беше да докажа,че това е практика,да се действа така,в тази служба.Изобщо нямам думи.На снимката която са направили на моята кола се вижда част от друга която е навлязла срещу движението(еднопосочно) и е паркирала.На въпроса ми дали и него са глобили,отоговор-това теб не те засяга.А на въпроса ми как получавате личните ми данни на място,ми се отговори,че това не ме засяга и си имало на кого да дава отчет.Дори в момента,колите на двама полицаи са паркирани на тротоара пред блока,който е в съседство до мен и няма сигурно и един метър до стената,е да ама като взема пример от тях и ме глобяват Много ме е яд когато едни са по-равни,пред закона,от другите.

                    Коментар

                    Working...
                    X