Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Жалба :((

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Жалба :((

    Колеги такова чудо моя милост още не беше виждала.Туко що ми взеха книжката и то за глупост Значи бях спрел така да се каже неграмотно за да си взема сандвич тия влизат в заведението и викат "ти ли си с то фиат бе" и аз да и те "ти да не да купуваш заведението та си спрел така " както и да е искаха ми документите и аз останових че са останали в другата кола (говорим за талон и гражданска) давам му на тоя книжката и той вика а талон и гражданска и аз ами останаха в другата кола ако искате да звънна да ми ги донесът ,отговорът "аз на тебе да ти приличам на чакалня " обади се да дойдат колегите му и те идват викат Фишче за неправилно ноо моя човек "НЕ НЕ пълната си санкция за Без Документи и за Неправилно" взе ми книжката даде ми да подпиша акта и аз отказах при което те си дигнаха прозореца и си тръгнаха и сега какво ще правя без книжка,мен от тая Книжка ми зависи Работата не ме е яд за акта виновен съм ама се държаха много арогантно и не се представиха
    Fiat Punto 2 1.9 Jtd HLX 2001 год. (inlove)
    Vw Golf III Cabrio 1.9 TDI 1996 год.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=146239

    #2
    откога за без документи зимат книжката? глоба е май само....и трябваше да пишеш възражение....и другото търси връзки да го отменят пишеш 1 жалба там не се е представил грубо държане и въз основа не тва да ти отменят акт-а
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    Коментар


      #3
      Хвани си хора за свидетели от заведението или магазин там каквото е било,да потвърдят това което ти сега каза,че не са се представили и са се държали арогантно.Просто си намери свидетели и после веднага една жалба пускаш,имай на предвит че има срок.п.п.Ако имаш познат полицай например,попитай го какво е наказанието в твоят случай,понеже за това да ти вземат книжката,много е съмнително.

      Коментар


        #4
        Срокът е три дни от датата на нарушението !!! Изпуснеш ли го после не приемат жалбата. Подава се до началника на Пътна полиция- КАТ , за населеното място където са констатирали нарушението.
        Lancia Kappa 2.0 20V
        БЪРЗ , НО НЕ БЕЗОТГОВОРЕН !!!

        Коментар


          #5
          Чл. 171. (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни административни мерки: 1. временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водач:а) за когото видимо се установи, че не отговаря на медицинските или психологическите изисквания - до отпадане на основанието за това;б) (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда, установена с медицинско изследване или с техническо средство, определящо съдържанието на алкохол в кръвта чрез измерването му в издишания въздух, или е под въздействието на друго упойващо вещество, както и при отказ да бъде проверен с техническо средство или да даде кръв за медицинско изследване - до решаване на въпроса за отговорността му, но за не повече от 6 месеца; при наличие на медицинско изследване от кръвна проба по реда на чл. 174, ал. 4 установените стойности са определящи;в) който поради незнание е извършил немаловажно нарушение на правилата за движение - до успешното полагане на проверочен изпит;г) (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) който извършва обществен превоз на пътници или товари с превозно средство, което не е включено в списък към лиценз или удостоверение за регистрация - до решаване на въпроса за отговорността му, но за не повече от един месец;д) (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство в нарушение на разпоредбата на чл. 157, ал. 8 - до заплащане на дължимата глоба;е) (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство без застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите - до предоставяне на сключена валидна застраховка.
          Да попиташ може да бъде моментен срам, но да не попиташ и да останеш невеж, е доживотен срам.
          Brava 1.4 12V SX

          Коментар


            #6
            Ами колега, според мен много правилно са ти взели книжката .Даже ако зависеше от мен бих те лишил и една година де не караш.Защо ли ??? Ами питаш ли нас тия които спазваме открай време знаци и правилници как се чувстваме ,когато нахални водачи спират където на тях им е удобно без да се съобразяват ,че пречат на останалите в движението. Ама спират и на средата на кръстовището и си говорят един други, а ния висим отзад и чакаме да се наприказват. Нищо лично към теб но така трябва да се постъпва със всеки нарушител ,защото след тая случка едва ли вече ще си позволиш да спреш пак така . Както се казва : парен каша духа.
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #7
              коцев написа:
              Ами колега, според мен много правилно са ти взели книжката .Даже ако зависеше от мен бих те лишил и една година де не караш.Защо ли ??? Ами питаш ли нас тия които спазваме открай време знаци и правилници как се чувстваме ,когато нахални водачи спират където на тях им е удобно без да се съобразяват ,че пречат на останалите в движението. Ама спират и на средата на кръстовището и си говорят един други, а ния висим отзад и чакаме да се наприказват. Нищо лично към теб но така трябва да се постъпва със всеки нарушител ,защото след тая случка едва ли вече ще си позволиш да спреш пак така . Както се казва : парен каша духа.
              Не е Така това става в 23:30 вечерта нямаше почти никакъв трафик аз съм спрял на тротуара и + това не спирам само аз там и това е досега 1 път от 1 година съм шофьор и това ми е първото нарушение и мисля че не е нищо толкова важно че да ми взимат книжката а пък камо ли да ми се държът арогантно и надменно.И пак казвам не казвам че несъм виновен просто съм ядосан от държането на тия който наричаме "служители на реда" и докъто се заяждаха с мен минаха поне 5 коли в който единия или говореше по гсм-а си или беше без колан обаче бяха с по хубава кола от мен и е мн ясно че няма да ги закачат друг си остава и въпроса че ако му бях дал 20 лв щеше и вратата да ми отвори и да ми пожелае приетен път !
              Fiat Punto 2 1.9 Jtd HLX 2001 год. (inlove)
              Vw Golf III Cabrio 1.9 TDI 1996 год.

              http://www.snimka.bg/album.php?album_id=146239

              Коментар


                #8
                Аз от много отдавна си имам изграден навик да не гледам в "канчето" на другия. Другите говорили по телефона си във движение , и те спирали където си искат ,но ще дойде време когато и за тях ще се намери майстор да ги спре. Той и Сталийски много пъти е карал джипа си пиян , но набара ли го ? Набара го , жалко само че си замина невинен човек. Ако и той не беше се качил пил , ако и тия от КАТ дето са го спрели преди катастрофата си бяха свършили добре работата , сега щеше да е без книжка , но нямаше да има утрепан човек. Тъй ,че според мен не търси никакви връзки а ми си вземи поука , плати си глобата каквато и ще да бъде и си имай едно на ум за в бъдеще . Ето и сега казаха че за изминалото денонощие има пак 8 убити по пътищата . И всичко заради това ,че някой все си мисли че е нещо повече от другите и кара както той си знае, а затова си има закон и правилник които трябва да се спазват.Малко извън темата е, но за едни пикливи медицински сестри нашето правителство затри близо 100 милиона долара , а това че всеки ден загиват повече от пет човека по пътищата не отделя и нито един лев за подобряване на движението.
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #9
                  e така е ама се пак никаде не пише че за неправилно се взима книжка
                  Fiat Punto 2 1.9 Jtd HLX 2001 год. (inlove)
                  Vw Golf III Cabrio 1.9 TDI 1996 год.

                  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=146239

                  Коментар


                    #10
                    Коцев, младежа не е възмутен толкова от това, че са му взели книжката, а от арогантното поведение на плужеците!Наричам ги така, защото те са срам и позор за държавата! За съжаление няма такива, които да са пример!Не одобрявам употребата на алкохол, нарушение на ЗДП и всичко свързано с опасността на пътя, НО ми писна от разни селски бекове, които носят фуражки и се мислят за велики Гледат много екшън филми и се изживяват като COPS Ама не се виждат колко са смешни и миризливи (винаги полицаите ми смърдят на пот и гадно като ме спират).В този случай - тъй като купоите са прекрачили многократно техните задължение, ще издухат супата!Как ще стане това? Пуска се възражение на акта и веднага след това и жалба в прокуратурата. Резултата ще е един - младежа ще си вземе книжката, а за съжаление на мухльовците с фуражките няма да им направят нищо
                    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                    FIAT Punto 99' 1.7 TD

                    Коментар


                      #11
                      ikov_Vr написа:
                      e така е ама се пак никаде не пише че за неправилно се взима книжка
                      Те са ти я взели за липса на "Гражданска отговорност"
                      е) (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство без застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите - до предоставяне на сключена валидна застраховка.
                      Виж какво написах по-горе и го направи.Скоро пусках възражения, намалиха ми глобата
                      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                      FIAT Punto 99' 1.7 TD

                      Коментар


                        #12
                        Аз понеже съм по поговорките и пословиците ги знам много и ето още една : покрай сухото , гори и суровото. При тия водачи разгайтени и като седнат веднаж зад волана света е техен то се намират и такива фуражки дето си изкарват яда и на невинни.Предпочитам да бъда нахокан, оплют от тях дори и невинен, но да се спазва реда по пътищата .До сега /вече почнах 41 години зад волана / не са ми намирали кусур за нищо .Спиран съм за проверка , всичко си е в реда и ми пожелават приятен път и толкова. Ама да спра в града дето не е разрешено или на тротоара ,няма такова нещо . Може да повървя и 200-300 метра пеша да магазина където съм тръгнал но спирам там където не преча на никого и е разрешено.Просто навик изграден с годините / още една поговорка : дървото се превива докато е младо / та затова нека момчето си има обица на ухото ,че казано ли така и така трябва да бъде ,то нека се спазва казаното. Няма нощем , няма денем , няма ама малко пил , няма ама аз за пръв път правя нарушение.Седнеш ли зад волана забравяш за всички неприятности и се съсредоточаваш единствено в управлението на автомобила.Когато карам в София дори си спра радиото , забраня приказки от пасажерите си и се съсредоточа единствено в движението ,защото да им не е уруки на софиянци ,но те ако мислят че живеят и карат за удоволствие като бели хора много се лъжат. :D
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          #13
                          Нямаше ли някой лев дадеш. колкото и да е гадно. "Човек не си остава магарето в калта", а си искарваш хляба с което........търсивръзки и се оправай. всички сме били хулигани........и аз го отвисях 6 месеца..........пак простотия.........оправяй проблема до като е възможно....че после ....чакаш..........

                          Коментар


                            #14
                            izida написа:
                            Нямаше ли някой лев дадеш. колкото и да е гадно. "Човек не си остава магарето в калта", а си искарваш хляба с което........търсивръзки и се оправай. всички сме били хулигани........и аз го отвисях 6 месеца..........пак простотия.........оправяй проблема до като е възможно....че после ....чакаш.........
                            ами аз званях на един познат и той ми вика е кажи ми имена ама аз как да му кажа като не ми се и представиха а за пари имах само една стотачка в мене и нямаше да му дам на тоя мърлио сичките ми пари до края на седмицата щото е много важен и най противното ми беше че ми говореше така се едно съм някой сериен убиец.А приятелката ми не му остана длъжна :D
                            Fiat Punto 2 1.9 Jtd HLX 2001 год. (inlove)
                            Vw Golf III Cabrio 1.9 TDI 1996 год.

                            http://www.snimka.bg/album.php?album_id=146239

                            Коментар


                              #15
                              izida написа:
                              Нямаше ли някой лев дадеш. колкото и да е гадно. "Човек не си остава магарето в калта", а си искарваш хляба с което........търсивръзки и се оправай. всички сме били хулигани........и аз го отвисях 6 месеца..........пак простотия.........оправяй проблема до като е възможно....че после ....чакаш..........
                              Хайде стига простотии Какви пари, какви 5 лева Затова ще бъдат корумпирани, защото им давате на тия лешояди Вижте какво е написал Коцев, малко по-горе.Прочетете всичко и онова, което е между редовете После ще Ви дойде и акъла
                              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                              FIAT Punto 99' 1.7 TD

                              Коментар

                              Working...
                              X