Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вивател...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вивател...

    ...преди малко писах в една друга тема за дискриминацията, че е безмисленно да вдигам патардия за една умряла кауза....този случай обаче е фрапиращ и не само че ще задействам въпроса, но и моля за помощ Киро и други колеги от форума, които биха могли да ми съдействат със съвети КЪДЕ и към КОГО да се обърна с проблема, описан по-долу...:преди няколко дни, в офиса ни във Варна идва агент на Вивател с промоционално предложение към / както се изрази той / - скъпите ни клиенти, юридически лица. Предложението се състоеше в сключване на договор за четири карти с период на договора от две години и за всяка карта, получаване на мобилен телефон. Сканирах брошурката, която ми дадоха и съм я поместил по-долу......В интерес на истината много се зарадвах на агента, тъй като наистина планувах да взема фирмени карти и общо взето последните седмици се заслушвах в разни там реклами и прочее..........Дойде днес човека в офиса, след като бях подготвил вече фирмените документи и написахме заедно предварителният договор. Възникна лек дебат относно това кога ще дойдат картите с телефоните, защото на мен ми се искаше да дойдат до утре, за да мога да ги раздам на хората и съответно да отразим по-бързо промените в сайта. Нарочно ви казвам това, като искам да наблегна на факта, че агента размишляваше и въртеше телефони за да се уточни с колегите си за колко време биха донесли картите и телефоните.........тръгна си човека и каза, че към 17-17.30 ще дойде с готовият договор и по възможност с картите и съответно телефоните. Някъде към 16.00 ми звънна и ме помоли да сканирам последна фактура фирмена, която имам, защото нещо там от какъв отдел искали.......общо взето не им обърнах внимание. Сканирах последната фактура от Мтел и заедно с касовата бележка им я пуснах по факса......преди малко човека се обади и каза, че договора е готов, но, забележете:...ще си получите четирите телефона едва когато платите три месечни фактури, т.е. след три месеца, или авансово плащане от седемстотин и колко лева........ ...шок от всякъде....разбира се, не съм умрял за договора, телефоните и картите на Вивател, но смятам, че откровенно тези хора, или по-скоро фирма, буквално се изгавриха с мен...да не говорим, че промоциите, които правят, брошурките им, усведомяването, относно услуги, които предлагат, са абсолютно подвеждащи, некоректни, унижаващи крайният потребител и най-вече принизяващи юридическите си клиенти......смятам това за абсолютно недопустимо, шантав и откачен съм до толкова, че да разгоня фамилиите на тези хора......да не говорим, че ми се случва за втори път...навремето, когато стартираха, исках да си взема карта, тогава обаче на мое лично име...поискаха ми 150 лв. депозит, с който ми обясниха, че ще се възстановява чрез изговорените минути и прочее...Нарочно ви сканирам брошурката, за да видите и най-вече ми кажете, дали случайно не съм пропуснал някъде тази удивителна подробност - кога се дават телефоните.Също така искам да отбележа, че кредитното досие в най-общ смисъл на фирмата е перфектно, анй-малкото защото е създадена м.02/2007 и няма абсолютно никакви задължения.Моля да ми помогнете/насочите към кого да се обърна, какво да направя, като огромната ми молба към вас е да гледате на темата абсолютно сериозно.......ще им разгоня фамилията.......ако трябва, ще висна и пред телевизиите, но тази дисриминация мисля че е немислима и не може да продължава повече по този начин.....
    Прикачени файлове

    #2
    В случая не трябва ли да се обърнеш към агенцията за защита на потребителите те трябва да знаят как да се действа.

    Коментар


      #3
      Никога вече БТК, както много пъти съм казвал.
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        ...светнаха ме...абсолютно точно, чак се ядосвам как не съм загрял още тогава....утре следобед ще ви пиша, щото казаха да си трая.....

        Коментар


          #5
          Глобул са иделни за служебни. Не дават за всяка карата телефон, за 10карти - четири телефона веднага, преди две години. Гледам сега и Мтел се сетиха, не съм много запознат с тяхната оферта.За комисията 100%, наистина помагат(личен опит с една фирма, свършиха работа за 2часа), ако не могат ще препоръчат какво да се направи - http://www.kzp.bg/modules.php?name=C...t&op=send&id=3

          Коментар


            #6
            В случая КЗП не може да се намесва понеже става дума за сделка между юридически лица.Но може да се търси отговорност за невярна реклама

            Коментар


              #7
              Re: Вивател...

              Авео написа:
              ...ще си получите четирите телефона едва когато платите три месечни фактури, т.е. след три месеца, или авансово плащане от седемстотин и колко лева........
              Здравей,Проблема не е в твоята фирма!Кредитната политика на ВИВАТЕЛ е такава, че решават и аз не знам вече на какъв принцип кой колко да плаща като депозит Депозита не е лошо нещо, напротив! За съжаление в БГ се възприема негативно.Телефоните трябва да си ги получиш в момента на подписване на сделката, плащайки и поискания депозит!Тук дилъра, който е бил при теб, е искал да се застрахова като не ти даде апаратите до изплащане на 3 мес. фактури. Тогава няма да се счита активацията за FROD и дилъра ще си получи комисионната Тази практика се прилага и при нас когато не сме много сигурни в клиента, но много рядко Желаеш ли да ти изпратя наш KeyAcc, който ще ти обясни подробно всичко, без да ти спестява истината Ще ти предложи оферти на ГЛОБУЛ и ВИВАТЕЛ, а ти сам ще решиш кои да са
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар


                #8
                Комисията за защита правата на потребители няма да му свърши никаква работа, освен да му дадат някакъв съвет. При договори между фирми тази комисия не се намесва.

                Коментар


                  #9
                  Много ми е странно,аз съм абонат на вивател и съм доволна,но и м-телския го ползвам,заради обхвата на някои места.До сега вивател са били коректни спрямо мене.Не лъжат със сметките,като м-тел,а се очаква да имат най-добъробхват,защото ползват предавателите на БТК

                  Коментар


                    #10
                    ...тъй, ситуацията накратко........вчера юрист - мой близък приятел ме посъветва да извикам отново агента и да направя договорите, защото жалбата ми без договори и прочее обезмислят "жалването", тъй като от Вивател естественно ще кажат, че не са и чували за колегата "Авео"... .....сутринта подписахме договорите, съответно и забележете - анекс за телефоните, това че са безплатни, че са към договора на фирмата за четирите карти и всичко там по промоцията.......обаче телефони ниц...няма....след три месеца..........жалбата се пише в момента, прилагат се и копия на анексите, както и сканирана брошурата, която видяхте......копията са четири - жалба към Комисията за регулиране на съобщенията с копие към Вивател, БТВ, БНТ и вестник 24 часа..........след становище от КРС, въз основа на него, вече имам право да заведа дело, относно неизпълнение на анекс и съответно договор към него.......Арбитражен съд ли, какъв беше там..........най-хубавото от цялата работа е, че намерих юрист, който да се занимава със случая, защото нали се досещате колко разбирам..........дори и нищо да не стане, поне ще се вдигне олелия.....докато не си получа телефоните, няма да мирясам..... Ето вижте анекса, разбира се със скрити параметри на фирмата..... ...ще ви държа в течение..
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      #11
                      Ега ти изнасилването! Тоя агент на Вивател с кремък да го дереш пак малко ще му е. Много мошеници се навъдиха, мамка им и то официало. Разкатай им фамилията!
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #12
                        NikMar написа:
                        Ега ти изнасилването! Тоя агент на Вивател с кремък да го дереш пак малко ще му е. Много мошеници се навъдиха, мамка им и то официало. Разкатай им фамилията!
                        ...агента няма нищо общо, той горкия как едвам едвам говореше по телефона, 100 пъти се извинява......не ми е за парите, а ми е за принципа....ползвам ПДА за 1100 лв, да им таковам Моторолите дето се вика, но да се гаврят с нас така.....айде бе....

                        Коментар


                          #13
                          Евала колега! Само така.А относно вивател - БТК са си такива. Липса на адекватност и сиво вещество.
                          Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                          Коментар


                            #14
                            Авео написа:
                            NikMar написа:
                            Ега ти изнасилването! Тоя агент на Вивател с кремък да го дереш пак малко ще му е. Много мошеници се навъдиха, мамка им и то официало. Разкатай им фамилията!
                            ...агента няма нищо общо, той горкия как едвам едвам говореше по телефона, 100 пъти се извинява......не ми е за парите, а ми е за принципа....ползвам ПДА за 1100 лв, да им таковам Моторолите дето се вика, но да се гаврят с нас така.....айде бе....
                            Все пак агента според мен е трябвао да даде пълната информация, а той според мен я скрил.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              ...

                              Коментар

                              Working...
                              X