Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Либра/156 -> съвет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Либра/156 -> съвет

    Колеги, както знаете скоро си продадох колата и обикалям сега да си търся нова за купуване.Като причината беше да я продам задължително, че искам да бъде с 2.4ЖТД двигател. Вярно при Стило няма, но ако има супер хубава оферта за много малко пари и него бих си взел.Та конкретния въпрос ми е да сравним обслужването - на тези въпросни автомобили като цяло.Та главното сравнение искам да стане между Либра и 156-цата. Като гледам цените и доста ровене, стигам до заключение, че 156-цата е най-скъпа за поддръжка. Стигам до заключение, че дори е направо на двойна цена.Главно идва от повечето части, които има в окачването - там гледам като цяло, поради силната амортизация на старите екземпляри.Та примерно ако предните 4 носача на 156-та са около 800лв, то при Либрата и Стилото (два броя) са за около 300лв.Не мога да твърдя, че тази е крайната цена, но от четенето стигам до това заключение.Наистина ли е такава разликата, да попитам хора, които са се сблъсквали с дадените автомобили?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Колеги, защо така никой не иска да отговори?Може би няма някой наясно с въпроса.Както и да е. Сега видях една Либра на доста хубава цена.Това ми е много странно, защото дизайна на Либрата не ме хваща така, както на 156-цата.Но за сметка на това Либрата има доста повече глезотийки, за разлика от 156-цата. - Сензор за дъжд, двузонов климатроник, бленда на огледалата, прибиращи огледала, навигация, ГСМ.Само тези екстри в повече мисля, че си заслужават, за същите пари, та даже и по-евтино.Вие какво ще кажете по темата. Даже като гледам частите по окачването, Либрата излиза по-евтина за поддръжка
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Не съм запознат с Либрата, но както ти каза 156-цата е с доста скъпо окачване. Моят съвет е да прецениш коя кола е в по-добро техн. състояние и нея да вземеш, няма да сбъркаш. А "Алфа се купува със сърце, а не с разум" Успех
      BMW E90 320D
      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

      Коментар


        #4
        Аз също се интересувам от либрата (чудя се м/у либрата и стилото) като поддръжка и когато разпитах в моя сервиз за поддръжката (питах и за 156-та) се оказа че тя е сравнително евтина. Но все още се чудя м-у стилото и либрата.
        BRAVA 1,4 12V
        Nissan Navara

        Коментар


          #5
          Колега, защо се отказа от Стило-то? Променил си и заглавието даже.Вчера ги гледах в немското мобиле, има доста добри машини за по 6 000 е!
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            Според мен Либрата е доста по добра, красива отвътре, и евтина в поддръжката.Отвън 156-цата е доста по красив, но това с красотата си е доста нясно, пред вид различните хора и вкусове. Все пак Ако не смяташ Либрата за грозна отвън мисля че ще е по-евтината кола за поддръжка. Имай напред вид, че Либрата е по-малка от 156. Затова е и разликата във по-скъпото окачване на 156, то е подобно като на Капата. Все пак лично според мен Либрата печели по много показатели, не е само по евтината поддръжка, имат си и заводска навигация, както и доста повече екстри които подхождат на една лимузина, докато 156 е доста спортно изглеждаща, както отвън така и отвътре. Освен това 156 е малко тясна вътре, колкото и голяма да изглежда отвън. Мисля, че окачяването на Либрата е на базата на Типо, което е доста лесно и евтино за поддръжка.Това от мен
            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
            ИТАЛФЕСТ 2007

            Коментар


              #7
              Не знам, защо споменавате "Стило" тук и го сравнявате с "Либра"/"156" - то отвътре изглежда много евтино и обикновено на фона на по-големите си братовчеди, а отвън само тривратото има вид на кола Наистина трябва да е с много изгодна цена "Стило", за да си заслужава покупката, а и съм забелязал е, че конкретно в България се внасят някакви много опоскани екземпляри с екстри като за такси Аз лично бих избрал "Либра", защото и тя с едни хубави големи джанти става не по-малко красива от "156", а е по-луксозна

              Коментар

              Working...
              X