Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ!!! Колата ми е издраскана

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ!!! Колата ми е издраскана

    Вчера ми се случи нещо много неприятно! Спирам аз на една от малките улички, имах за 15-20 минути работа в един магазин наблизо. Когато се върнах и видях какво се е случило с колата ми направо побеснях! Някои я беше издрал от край до край с нещо, пирон или и аз незнам какво Освен моята бяха издрани и другите няколко коли до нея! Представяте ли си? Някои идиот е минал и ни е издрал колите Как може да има толкова злобни хора на които да им доставя удоволствие да съсипват всичко до което се докоснат? Щом се беше включила и алармата си представете за какво нещо става на въпрос! Драскотината е доста дълбока пробвох но нестава с полиране, виждала съм маркери за попълване на драскотини, но е дълбока Кажете дали маже да са направи нещо или трябва пребоядисване?
    http://vbox7.com/play:9726159a

    #2
    Много кофти колега, незнам дали някои ще може да отговори на въпроса ти без да е видял вдлъбнатината , най- добре ако имаш познатпояджия отиди да я види на място и ще ти каже.
    FIAT - TIPO 2.0i.е

    Коментар


      #3
      Преди няколко дена видях подобно нещо и тук в Габрово.Една от пострадалите коли беше Алфа 145.Такъв ако го хванеш на момента какво трябва да го правиш,как да не му счупиш ръчичките

      Коментар


        #4
        Аз и мои приятели бяхме пострадали по същия начин, всеки детайл от колата дълбоко надран.Ако е много дълбоко и не става с паста, ще трябва да се пребоядиса

        Коментар


          #5
          Трябва да ти я види бояджия. Аз сега ще ходя при този http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=10477 за същото нещо. Видя я и каза че си трябва нова боя. Бил съм при него и съм доволен.
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            Ако е дълбока драскотината и се вижда грунда(слоят под боята)-не ти мърда пребоядисване, за съжаление.При полирането идеята е с помощта на пастата и създаването на висока температура от въртенето на гъбара, драскотината да се свие.И ако е по-малка-изчезва.Но вижда ли се бялото-няма оправия.Дано имаш каско.
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #7
              не се притеснявай, аз имам една такава на задния панел и си карам с нея, разбира се и аз имам желание да я оправя, но повярвай ми тр си пребоядисване.. аз се опитвах да я правя с малка четчица, да закрия балото, после водна шкурка и лак отгоре, но няма ефект никакъв, най-хубаво е да се направи с преливане(да не се боядисва целия детайл), защото така излиза по-тънкана!наистина, отиди да ти дадат парички от каското! и споко, кретени и комплексари колкото искаш
              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
              e30 forever!

              Коментар


                #8
                Големите фирми като София Ауто, Мотопфое имат възможносттите за отстраняване на такива драскотини, а не цялостно боядисване но не е евтино.Служебните Волва са почти всеки месец там.След като я оправят няма и помен, че е била надраскана.
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  BEX---GT написа:
                  не се притеснявай, аз имам една такава на задния панел и си карам с нея, разбира се и аз имам желание да я оправя, но повярвай ми тр си пребоядисване.. аз се опитвах да я правя с малка четчица, да закрия балото, после водна шкурка и лак отгоре, но няма ефект никакъв, най-хубаво е да се направи с преливане(да не се боядисва целия детайл), защото така излиза по-тънкана!наистина, отиди да ти дадат парички от каското! и споко, кретени и комплексари колкото искаш
                  Как да не се притеснявам, на мен ми се плаче, само като се сетя За това незнаех, че се изплаща каско :P С полиранито там където е по-леко се позаличи, но останаха места на които се вижда под боята. В Mr. Bricolage съм виждала нещо като маркери за корекции по боята, има всякакви цветове. Някои ползвал ми е нещо такова? Чесно казано хич не ми се иска да я пребоякисвам А това преливане навсякъде ли го правят?
                  http://vbox7.com/play:9726159a

                  Коментар


                    #10
                    eliie написа:
                    BEX---GT написа:
                    не се притеснявай, аз имам една такава на задния панел и си карам с нея, разбира се и аз имам желание да я оправя, но повярвай ми тр си пребоядисване.. аз се опитвах да я правя с малка четчица, да закрия балото, после водна шкурка и лак отгоре, но няма ефект никакъв, най-хубаво е да се направи с преливане(да не се боядисва целия детайл), защото така излиза по-тънкана!наистина, отиди да ти дадат парички от каското! и споко, кретени и комплексари колкото искаш
                    Как да не се притеснявам, на мен ми се плаче, само като се сетя За това незнаех, че се изплаща каско :P С полиранито там където е по-леко се позаличи, но останаха места на които се вижда под боята. В Mr. Bricolage съм виждала нещо като маркери за корекции по боята, има всякакви цветове. Някои ползвал ми е нещо такова? Чесно казано хич не ми се иска да я пребоякисвам А това преливане навсякъде ли го правят?
                    Кофти че си се пробвала да забичаваш приди застрахователиге щото сега може да ти кажат че е старо. Маркерите за дълбоки драскотини не помагат, не седят дълго време. По-добре бързичко си ходи при застрахователя. Аз също си мислех че ще мина без това но...не стана..
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      по принцип всички бояджии преливат, но трябва да се разберете, ето Гтипо ти препоръча бояджия, не мога да помогна в сферата, едно време знаех един бояджия, който правеше такива преливки, че не можеш да ги познаеш, но вече май не се занимава....иии, моля те, в нашата държава е пълно с кретени, пак ти казвам, изобщо не им обръщай внимание.. мен преди няколко седмици ми цепнаха задния панел горе с въздушна пушка, тогава много се изнервих, а мога да си представя на теб какво ти е след толкова голям погром , НО от ДЗИ ми дадоха 100 лв за тази точка... така че, забърши най-добре всякакви следи от пастата и отиди да ти дадат пари, разбира се, че ще ти дадат..Здраве да е
                      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                      e30 forever!

                      Коментар


                        #12
                        Отиди при застрахователите да си заведеш щета и после се разходи до някой магазин където правят бои. Там ще попиташ дали правят коректори, ако правят ще помолиш продавача да ти види драскотините и да ти каже дали ще стане. Ще ти направят коректор с оригиналният цвят на колата, той се прави в шишенца от лак за нокти с едно топченце в него. Взимаш коректора и отиваш да ти полират колата, като ще им кажеш да намажат драскотините с коректора. Като го нанесат и минат с машината отгоре няколко пъти почти нищо не личи. Мисля, че това е оптималния вариант без пребоядисване. Иначе ако се стигне до пребоядисване отиди при някой по-скъп майстор, защото ще ти прави преливане и ако не си поиграе ще има разлика, а тя ще те дразни всеки път когато си погледнеш колата.
                        Fiat Brava 1.6 16V
                        Войната на пътя http://www.vbox7.com/play:0992d053

                        Коментар


                          #13
                          Съчуствам ти напълно,голяма гадост те е сполетяла,аз се чуствах по същия начин преди 3 месеца,когатонякой идиот беше спукал гумите на колите на паркинга,не стига,че на мойта беше спукал 2 гуми,а на всичкото отгореедната на 5 места.Не знам с какво ги беше дупчил,обаче едни малки дупчици,като с кърфица.Имам чуството че идиотите непрекъснато се размножават.

                          Коментар


                            #14
                            izida написа:
                            Имам чуството че идиотите непрекъснато се размножават.
                            И аз го имам това чувство! И още не мога да си обясня от къде идва тази злоба в тея хора А иначе утре ще отида в сервиз, дано само мине без пребоядисване! Благодаря на всички за съветите и разбирането Дано на никои да не се случва!
                            http://vbox7.com/play:9726159a

                            Коментар

                            Working...
                            X