Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как си поддържате колата чиста отвътре?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    ///// написа:
    А аз стигнах и по-далеч - дето разтапицирах седалките и ги изпрах, ами и мокета извадих от колата. И той под пароструйката мина. То вътре беше замязало на кокошарник. Всички пластмасови кори ги демонтирах, почистих и напръсках със кокпит-силикон, ама го дават с UV-защита против стареене на пластмасата. И тъй - сега само една прахосмукачка и един парцал.
    Ако можеш по-подробно да опишеш тези действия по вътрешното почистване, че аз от нялколко седмици се каня да отделя един цял уикенд за да измия колата отвътре много обстойно. Но като знам колко работа ме чака и ме домързява някак.Струва ми се, че ако разкажеш по-подробно как си направил почистването с твоята кола ще се заловя с тази задача още следващия уикенд :D

    Коментар


      #32
      Въпреки че съм пушач, не давам в колата ми да се пуши - ми тя си мирише на ново още )Караме се на автомивка поне веднъж в месеца - външно и вътрешно. През другото време се бърше прах с парцалче, изтупват се стелките и др. дребни позачиствания.Боклуците (ако има такива въобще) в градски условия през седмицата се събират в джобчето на шофьорската врата (за да ми е удобно като слизам от колата да ги събирам и да ги изхвърлям в контейнер за отпадъци разбира се !!!). При по-дълъг път през уикенда боклуците се събират в пликче задължително!!! и се изхвърлят на определените за целта места - задължително!!!И така колата ми винаги е чиста П.П. Хора, моля ви, не си изхвърляйте фасовете през прозорците !!! Ужасно грозно е. Във всяка кола има пепелник, който спокойно може да се използва за тази цел !!!Същото и за другите боклуци, които хвърчат през отворените прозорци на преминаващите коли - дали в града, дали извън него. Разберете, че няма кой да отиде и да събере кутията от цигари, която сте изхвърлили, или опаковката от вафла, или пластмасовата бутилка.... За това, моля ви - ПАЗЕТЕ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА !!!Малко се отклоних от темата, но съм сигурна, че много хора ще ме подкрепят.П.П. Май трябва да направим отделна тема за боклуците по пътищата (в смисъл - отпадъците).

      Коментар


        #33
        Humppa написа:
        ///// написа:
        А аз стигнах и по-далеч - дето разтапицирах седалките и ги изпрах, ами и мокета извадих от колата. И той под пароструйката мина. То вътре беше замязало на кокошарник. Всички пластмасови кори ги демонтирах, почистих и напръсках със кокпит-силикон, ама го дават с UV-защита против стареене на пластмасата. И тъй - сега само една прахосмукачка и един парцал.
        Ако можеш по-подробно да опишеш тези действия по вътрешното почистване, че аз от нялколко седмици се каня да отделя един цял уикенд за да измия колата отвътре много обстойно. Но като знам колко работа ме чака и ме домързява някак.Струва ми се, че ако разкажеш по-подробно как си направил почистването с твоята кола ще се заловя с тази задача още следващия уикенд :D
        За браво не знам как става. Но на типо-то е лесно. Предните седалки са по на 4 болта, задната седалка на 2. Задната облегалка също на 2. Ами до тук 15 минути работа и седалките са извън колата. Следва централната конзола - 5 болта. 2 под задния пепелник, 2 под предния пепелник и 1 под ръчната. Отвиваме ги, издърпваме ръчната и конзолата е извън колата. Следват корите по праговете - всяка на по 3-4 самонарезни болта. Мокета вече е готов за вадене, но има едно НО. Тръбите на парното пречат много отвратително. Аз просто прорязах мокета от там и... айде и той навън. Това е цялата философия. От там нататък с моточистител, търкане и с пароструйката. Седалките се разтапицират малко по-специфично. Колегата Феникс за 2 дни си свали предните седалки, разтапицира ги, изпра тапицериите в пералнята, изсъхнаха, пак ги тапицира и монтира седалките в колата.

        Коментар

        Working...
        X