Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как си поддържате колата чиста отвътре?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Абе стараем се да я поддържаме чиста, ама все не остава много време за това. Иначе днес най-накрая реших един от проблемите глобално. свалих седалките и ги разтапицирах, и сега са в пералнята , утре сигурно ще сваля и задните седалки и ще повторя операцията. Ех ако можеше някой да ми ушие ей сега и едни нови тапицерии от бежов плюш :D
    Прикачени файлове
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    Коментар


      #17
      А аз стигнах и по-далеч - дето разтапицирах седалките и ги изпрах, ами и мокета извадих от колата. И той под пароструйката мина. То вътре беше замязало на кокошарник. Всички пластмасови кори ги демонтирах, почистих и напръсках със кокпит-силикон, ама го дават с UV-защита против стареене на пластмасата. И тъй - сега само една прахосмукачка и един парцал.

      Коментар


        #18
        Автомивка за цялостно изпиране на салона веднъж в годината или на две.Отвън също на автомивка ,а за двигателя никога няма да го залея с вода или пък да го мия с пароструйка.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #19
          Re: Как си поддържате колата чиста отвътре?

          johnfound написа:
          Защото аз определено не мога. Силно ми липсва кошче за боклук и постоянно се трупат разни салфетки, целофани, обвивки от вафли, празни шишета от вода и др. под. Обикновенно ги пъхам по джобовете, от което кочината става още по-голяма. В този ред, виждали ли сте кошче за боклук за кола? Вие къде си хвърляте боклуците? Някакво тайно решение?
          Значи и аз събирам много боклуци в колата и забелязах, че ако ги слагам по джобове стоят повечко време, затова като има нещо за хвърляне го оставям на пода пред дясната седалка и просто вечер като се прибирам го взимам и изхвърлям - много по-ефективно е понеже като имаш боклуци, които виждаш винаги ги чистиш.
          Lancia Y, 1.2, 60

          Коментар


            #20
            Срещу входа на къщата ми има автомивка и като редовен клиент за 3 лева всеки петък отвън-отвътре, стъкла, табло, пепелници и.т.н.
            brava 1.6_v16 elx

            Коментар


              #21
              motikas написа:
              Срещу входа на къщата ми има автомивка и като редовен клиент за 3 лева всеки петък отвън-отвътре, стъкла, табло, пепелници и.т.н.
              Лелеее 3 лева ли бе човек тука в София за вътре-вън искат 15.....Иначе мойта вътре си е ардауш най-редовно...
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #22
                дай повече инфо къде по-точно е мивката и колко е реално взимат без отстъпка? Че в Дряново се оляха, в началото беше 3, после рязко скочи на 5 лв и беше добре, после вдигнаха на 6, а сега от Август на 7 - ми няма вече там да си я мия. Ако в Габрово при тебе е 5-6 - там ще е
                Audi 1.8S златен талон

                Коментар


                  #23
                  При мен обикновенно колата е пълна с МНОГО ама МНОГО бутилки от вода , сокове и т.н. касови бележки и някакви хартиики. Проблема с праха си го решавам с течен парафин, в края на всяка седмица си почиствам колата и като почна вътре, взимам една от многото турбички набързо събирам бутилките, изтупвам стелките, и с течен парафин и едно парцалче минавам всички пластмаси. Така не само за повече време са лъскави, но и не са напрашават толкова лесно.
                  FIAT - TIPO 2.0i.е

                  Коментар


                    #24
                    lllubo написа:
                    дай повече инфо къде по-точно е мивката и колко е реално взимат без отстъпка? Че в Дряново се оляха, в началото беше 3, после рязко скочи на 5 лв и беше добре, после вдигнаха на 6, а сега от Август на 7 - ми няма вече там да си я мия. Ако в Габрово при тебе е 5-6 - там ще е
                    6 лева без отстъпка адрес: Кв. Борово ул.Синкевица 9 до пункта за вторични суровини, до него има и сервиз и гумаджийница
                    brava 1.6_v16 elx

                    Коментар


                      #25
                      Аз поне 1-2 пъти в седмицата ходя до автомивката. Като имам време много обичам и сама да я мия, купила съм си един куп автошампоани, спрейчета и полиращи пасти! Задължително и веднъж седмично чистя отвътре с прахосмукачка, а таблото с Пронто и антистатична кърпа.
                      http://vbox7.com/play:9726159a

                      Коментар


                        #26
                        eliie написа:
                        Аз поне 1-2 пъти в седмицата ходя до автомивката. Като имам време много обичам и сама да я мия, купила съм си един куп автошампоани, спрейчета и полиращи пасти! Задължително и веднъж седмично чистя отвътре с прахосмукачка, а таблото с Пронто и антистатична кърпа.
                        А на работа ходиш ли от време на време?
                        N.Y. State of Mind

                        Коментар


                          #27
                          sachma написа:
                          eliie написа:
                          Аз поне 1-2 пъти в седмицата ходя до автомивката. Като имам време много обичам и сама да я мия, купила сьм си един куп автошампоани, спрейчета и полиращи пасти! Задължително и веднаж седмично чистя отвътре с прахосмукачка, а таблота с Пронто и антистатична карпа.
                          А на работа ходиш ли от време на време?
                          Ами не, но стига да искаш винаги можеш да намериш време!
                          http://vbox7.com/play:9726159a

                          Коментар


                            #28
                            Я , жена да си чисти и поддържа колата!!! искрено те поздравявам!!! пп.: и е права, стига да има желание, време се намира винаги!
                            A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                            e30 forever!

                            Коментар


                              #29
                              Почистване

                              почистването си го правя аз доста грижи ми съзтава но нали возя сина и прави мазало особенно като е лошо времето почиствам си всичко сам и като е видя чиста колата много и се радвам изкушавамсе да дам и пари да видим как ще е почистят особенно стъклата
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар


                                #30
                                Обикновено си слагам пликче за боклук пред дясната седалка и като се понапълни го изхвърлям,така не се събират боклуци на различни места,а само на определеното

                                Коментар

                                Working...
                                X