Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как си поддържате колата чиста отвътре?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как си поддържате колата чиста отвътре?

    Защото аз определено не мога. Силно ми липсва кошче за боклук и постоянно се трупат разни салфетки, целофани, обвивки от вафли, празни шишета от вода и др. под. Обикновенно ги пъхам по джобовете, от което кочината става още по-голяма. В този ред, виждали ли сте кошче за боклук за кола? Вие къде си хвърляте боклуците? Някакво тайно решение?
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    #2
    всички приятели ми се чудят как така колата ми е винаги чиста, истината е проста, веднъж седмично някъде, не знам точно, когато ми е кеф, рабира се, си минавам вътре с едно парцалче и така нямам прах, също така изтупвам стелките и така пода се замърсява далеч по-бавно, с прахосмукачка минавам 2-3 пъти годишно, считайте сами, колата ми е на 6 чиста така се прави, преди да се прибереш го правиш, прибираш се, миеш се, и ти чист, и колата
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    Коментар


      #3
      и аз бай дъ уей обичам отвътре да си чистя колата сам :D даже един съсед скоро ми вика "...я както си почнал да минеш и насам " - отвътре прахосмукачка, парцал и обикновена лустро-гъба - светва обаче докато я изчистя колата отвътре съдържка поне 1000 касови бележки ог бензиностанции, лекции, бутилчета, хендсфри-та, запалки, визитни картички, нещо сладко за ядене разбира се и тн
      Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

      Коментар


        #4
        Чистенето е ясно. Обаче не праха е проблем при мене, а разните боклуци, които от нямане къде се трупат по пода и джобовете. А те се събират толкова бързо, че ако искам да е чисто, трябва да чистя всеки ден - нещо което не ми се ще. Затова питах за някое решение, къде да се събират боклуците, така че просто да си стои чисто.
        Fiat Ritmo 105TC
        1600cc 105к.с.

        Коментар


          #5
          На Гранде Пунтото няма никакъв проблем, защото не са кара от служители на фирмата, а само от семейството. НО със служебните коли си е разправия, но вече намерих най-накрая решение - една смарт кърпа от WS Teleshop и няма никакви проблеми. С една или две бутилки вода спокойно може да се измие цяла кола без никакви препрати, освен това не остава никакви власинки и колата блести. Пробвал съм всякакви японски, немски кърпи, препарати и др, но единствено със смарт кърпата се постига истинско измиване. Естествено, ако е много кална колата трябва повече усилие, но ако е измита веднъж на автомивка вече се поддържа за около 10мин в идеален блясък. За отвътре същия номер - леко влажната кърпа и събира всичко и не се задържа доста време прах, изплаква се или се пуска в пералнята и като нова.Точно като в рекламата, и аз не вярвах обаче сега само с това чистя и разбира се с прахосмучка 2-3месечно. Ако ми попадне за по-дълго някоя от колите и има време й прилагам пълна програма и после баща ми ги глобява, ако не се поддържа чистота. И сега всички коли са чисти

          Коментар


            #6
            забранил съм в колата да се яде и пие, ако сме на път тогава спирам на някоя отбивка и готово. Обикновенно бележките от сметките ги хвърлям в коша още преди да стигна колата, но чат-пат се случва да се съберат и в момента в който ми направят впечатление ги събирам и в кофата. Е, случва се и разни други боклучета да се натрупат, но това е много рядко.Според мен най-лесно ще ти е да си държиш в колата от тези малките найлонови пликчета и вместо да навираш боклуците в разни джобовете, пъхаш в пликчето и вечерта като слезеш от колата взимаш пликчето с тебе и готово, не е сложно, начини винаги има, но трябва малко време зада свикнеш с новия начин
            Audi 1.8S златен талон

            Коментар


              #7
              между другото може би тук е мястото да се зададе въпроса - давате ли да се пуши в колатааз лично много рядко и то лятото, когато всичко е отворено
              Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

              Коментар


                #8
                viktorson написа:
                давате ли да се пуши в колата
                не, даже преди 2-3 седмици разкарах предния пепелник (сложих си едни нища) и на автомивката гледам момчето се дзвери и след две минути ме пита - къде ти е пепелника
                Audi 1.8S златен талон

                Коментар


                  #9
                  Пушенето в колата не е проблем - фасовете и пепелта си отиват в пепелника и като се понапълни, се изхвърля.Явно няма готово решение, ще трябва да си изобретявам кошче за кола... :D
                  Fiat Ritmo 105TC
                  1600cc 105к.с.

                  Коментар


                    #10
                    Казвал съм го и друг път - в колата не давам да се пуши и да се яде. Даже и с мръсни обувки не давам да се влиза . Така че такъв проблем нямам. А освен това почти всяка събота или неделя я минавам с прахосмукачка и с влажен парцал. Абе ... колата ми е чиста като аптека почти винаги.Извън темата, за което се извинявам: Сетих се и за още една забрана в колата, с която вбесявам жена ми и децата - не давам запотените прозорци да се чистят с ръка, защото после стават на ивици. За целта съм предвидил 2 чисти парцала, които стоят в колата. Абе не е лесно да се возиш в моята кола, изискванията и правилата са доста сурови .
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      vital написа:
                      ако не се поддържа чистота. И сега всички коли са чисти
                      Естествено, ако е много кална колата трябва повече усилие, но ако е измита веднъж на автомивка вече се поддържа за около 10 мин. в идеален блясък. Айде бе,верно!Баси, аз се чудя що колата ми е се мърлява!

                      Коментар


                        #12
                        Удължителя от 5-тия етаж и прахосмукачка
                        Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                        Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                        Коментар


                          #13
                          sasco написа:
                          vital написа:
                          ако не се поддържа чистота. И сега всички коли са чисти
                          Естествено, ако е много кална колата трябва повече усилие, но ако е измита веднъж на автомивка вече се поддържа за около 10мин в идеален блясъкАйде бе,верно!Баси,аз се чудя що колата ми е се мърлява!
                          Мисълта ми е че веднъж основно почистена после много лесно се поддържа с тази кърпа, защото другите само разнасят. За пушенето не може да става и дума - на всички коли са махнати пепелниците

                          Коментар


                            #14
                            Като се изцапа си купувам нова ... ето - фиатчето се изцапа, купихме си тойота, тойотата се изцапа и си купихме пунто и поло, сега неможем да насмогнем да изцапаме всички коли :D

                            Коментар


                              #15
                              kiler_4o написа:
                              Като се изцапа си купувам нова ... ето - фиатчето се изцапа, купихме си тойота, тойотата се изцапа и си купихме пунто и поло, сега неможем да насмогнем да изцапаме всички коли :D
                              Уф и аз нещо подобно ама те фичо се е закрепил вече 3 месеца и за него по големи грижи се отделят миене Безконтактно 2 пъти седмично(не за друго ми един френд бачка на автомивка) и после си го чистя от вътре с Прахосмукачка и таблото си го мажа със Едно млекце
                              Fiat Punto 2 1.9 Jtd HLX 2001 год. (inlove)
                              Vw Golf III Cabrio 1.9 TDI 1996 год.

                              http://www.snimka.bg/album.php?album_id=146239

                              Коментар

                              Working...
                              X