Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смених Брава-та с Мареа!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    venioid написа:
    За дебитомера посочвате много солени цени - мой познат е сменял наскоро при Бобо и по негова препоръка е сложил някакъв китайски за ~160 лв, който бил доста добър заместител на оригинала.
    Колега ще споделиш ли още малко инфо за тази смяна. Между другото никъде из темите за дебитомер не видях как точно се разбира, че дебитомера е за смяна. Каква диагностика се прави.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    Коментар


      #17
      vsd написа:
      venioid написа:
      За дебитомера посочвате много солени цени - мой познат е сменял наскоро при Бобо и по негова препоръка е сложил някакъв китайски за ~160 лв, който бил доста добър заместител на оригинала.
      Колега ще споделиш ли още малко инфо за тази смяна. Между другото никъде из темите за дебитомер не видях как точно се разбира, че дебитомера е за смяна. Каква диагностика се прави.
      Отиваш на компютърна диагностика и там си излиза всичко.

      Коментар


        #18
        venioid написа:
        Това са екстрите и при мен, Бравата ми беше ELX, Мареата е в пъти по-обзаведена. Засега и аз залагам на OMW, ще пробвам и Лукоил. За дебитомера посочвате много солени цени - мой познат е сменял наскоро при Бобо и по негова препоръка е сложил някакъв китайски за ~160 лв, който бил доста добър заместител на оригинала.
        Аз за моя също ходих при Бобо и той каза, че имало и ментета но той не е слагал на такава кола ментe и не знае как ще застане. Каза ми ако искам да си рискувам парите за някой китайски но той не давал гаранция, и аз си купих Bosch.Nino - Беше споменал, че си брал големи ядове на два пъти от нафтата на Лукойл. Може ли да те питам какви са били проблемите които си имал?
        Fiat Brava 1.6 16V
        Войната на пътя http://www.vbox7.com/play:0992d053

        Коментар


          #19
          Ще разпитам за подробности по смяната на дебитомера и ще пиша. От 4 години зареждам само на OMW, явно ще продължавам да ползвам горивата им.
          Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
          Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
          Ex: Marea 2.4 JTD 2000
          Ex: Brava 1.6 1997
          Ex: Puntо 1.1 1994

          Коментар


            #20
            morenito написа:
            Пътния данък на 1.9JTD 105hp е 128лв.
            А за 2.4 никой не каза колко идва пътния данък? и баси за 5 коня 100лв отгоре не можа ли да я пишеш като тд100 74 киловата
            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

            Коментар


              #21
              doofiat написа:
              Отиваш на компютърна диагностика и там си излиза всичко.
              Там няма ли само да покаже данните, които идват от дебитомера? От къде се разбира дали тези данни са реални?
              FIAT Bravo JTD GT '99

              Коментар


                #22
                doofiat написа:
                Nino написа:
                venioid написа:
                Засега и аз залагам на OMW, ще пробвам и Лукоил.
                Горещо не ти препоръчвам лукойлската нафта.На два пъти брах големи ядове с нея.За да си спокоен зареждай на OMV и ЕКО-КИНИТРОН,в последно време чувам добри отзиви и за румънската верига РОМ-ПЕТРОЛ.От Шел и Лукойл бягай далеч.
                Снощи сипах догоре нафта от Лукойл (нали си имам карта за 5 ст. отстъпка) и мисля събота и неделя да я изгоря цялата. Ще кажа как се е държала колата.Все пак няма по-добра нафта от Премиум дизел на ОМВ. Може да е по-скъпа, но си струва.П.С. До снощи бях с Премиум, но реших да дам пореден шанс на Лукойл. Все пак от Лук нафтата ми е 1,77 лв., а от ОМВ е 2,02 лв.
                Ей голям боклук е тая нафта от Лукойл. Пуши и не върви - това мога да кажа за поведението на колата. Даде ми и разход на 440 км. от 6,8 л като 100 км са градско. Като стигнах в Русе заредих с Премиум дизел - ами пак изпушва (аз никак не я жалих и дори и акт ми тряснаха), но поне вървеше перфектно.П.С. На диагностиката показва дали идват данни от дебитомера или не. Ако не идват значи е за смяна.

                Коментар


                  #23
                  nasty написа:
                  morenito написа:
                  Пътния данък на 1.9JTD 105hp е 128лв.
                  А за 2.4 никой не каза колко идва пътния данък? и баси за 5 коня 100лв отгоре не можа ли да я пишеш като тд100 74 киловата
                  Трудна работа е това с писането на по слаба кола в данъчните вече освен ако нямаш твой човек там и той да си заложи работата.Работят или с каталог или директно с нещо подобно на ePER и всичко им показва за колата.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #24
                    Tornado написа:
                    nasty написа:
                    morenito написа:
                    Пътния данък на 1.9JTD 105hp е 128лв.
                    А за 2.4 никой не каза колко идва пътния данък? и баси за 5 коня 100лв отгоре не можа ли да я пишеш като тд100 74 киловата
                    Трудна работа е това с писането на по слаба кола в данъчните вече освен ако нямаш твой човек там и той да си заложи работата.Работят или с каталог или директно с нещо подобно на ePER и всичко им показва за колата.
                    Бре незнам за моята като я регистрирах аз си писах киловати и не са ме проверявали питаха катализатор имаш ли аз и найдея си нямам ма писах имам (можеше и да е махнат после казаха че си е там ) и там работеше 1 стара жена доста разбрана излезна че половината работи ми бяха мътни как точно и какво се пишат и тя ми ги написа,а иначе мисля че само при регистрацията да не стане инфекция после кой те гледа отиваш казваш си егн-то виждат на пц-то какви коли имаш и ти казват какво дължиш....
                    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                    Коментар


                      #25
                      nasty написа:
                      Tornado написа:
                      nasty написа:
                      morenito написа:
                      Пътния данък на 1.9JTD 105hp е 128лв.
                      А за 2.4 никой не каза колко идва пътния данък? и баси за 5 коня 100лв отгоре не можа ли да я пишеш като тд100 74 киловата
                      Трудна работа е това с писането на по слаба кола в данъчните вече освен ако нямаш твой човек там и той да си заложи работата.Работят или с каталог или директно с нещо подобно на ePER и всичко им показва за колата.
                      Бре незнам за моята като я регистрирах аз си писах киловати и не са ме проверявали питаха катализатор имаш ли аз и найдея си нямам ма писах имам (можеше и да е махнат после казаха че си е там ) и там работеше 1 стара жена доста разбрана излезна че половината работи ми бяха мътни как точно и какво се пишат и тя ми ги написа,а иначе мисля че само при регистрацията да не стане инфекция после кой те гледа отиваш казваш си егн-то виждат на пц-то какви коли имаш и ти казват какво дължиш....
                      Ти си ги пишеш , ама поне при нас в Бургас жената сравняваше това което съм написал с оригинала на талона. Иначе си имах готово копие на оригиналния талон на което Бравата беше с по-икономичните от финансова гледна точка киловати , ама не мина номера.
                      Brava 1.6 ELX

                      Коментар


                        #26
                        А на авера с Астра 1.8 - 125 коня, лелката се объркала и киловатите (около 90) ги писала за коне
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #27
                          Е по малък град сме доста неща могат да минат по тънко и все пак никой не каза на 130 коня колко е данъка ?
                          Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                          Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                          Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                          Коментар


                            #28
                            doofiat написа:
                            П.С. На диагностиката показва дали идват данни от дебитомера или не. Ако не идват значи е за смяна.
                            Почти сигурно е, че ще идват данни от дебитомера. Трябва да е много развален за да не дава никакво напрежение. Ако е дотолкова развален, със същия "успех" колата ще върви еднакво и със разкачена букса на дебитомера. Въпроса е дали дебитомера е почнал да показва по-неточни данни в следствие на замърсяване или нещо друго. Не виждам как, като ми покаже дебитомера 400 кг/час, ще разбера дали наистина са 400 или 500 А за данъка незнам дали е актуално но:
                            Stracimir написа:
                            Това е данъчен калкулатор, с който можеш да си изчислиш данъка за автомобила:http://nraapp01.nra.bg/calc_DD/calc_DD.jsp?calc=2
                            Това е от тема:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...327af50dато смятам моя данък май е точно. За 130 коня излиза около 157 лв.
                            FIAT Bravo JTD GT '99

                            Коментар


                              #29
                              а точно тва ми трябваше дам толкова излиза....за 105 130лв 30лв отгоре за 25 коня де са 130 там са и 160
                              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                              Коментар

                              Working...
                              X