Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

малко помощ от юристи (отнемане на книжка)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    малко помощ от юристи (отнемане на книжка)

    в момента съм с -9 точки в шофьорската ми книжка и трябва да изтърпя наказание от 6 месеца+ отнемане на всичките ми категории. наказанието почва да тече от момента на предаването на книжката (тя все още си е в мен). въпроса ми е, ако не я предам и мине много време, ще отпадне ли това наказание, по силата на давността. тоест има ли давностен период, който след като изтече, наказанието да отпадне. задавам този въпрос, защото ми предстои заминаване в чужбина, където ще престоя, вероятно много време, а не ми се иска като се върна да почвам отначало всичко - психо тестове, медицински, курсове, изпити...п.п. цитат от ЗАКОН за административните нарушения и наказания: "Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли: а) две години, когато наложеното наказание е глоба; б) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност; в) три месеца, когато наложеното наказание е обществено порицание. (2) Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на накзанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност." това не означава ли, че след 6 месеца наказанието би трябвало да отпадне
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    #2
    По скоро ти трябва информация от някой който знае как КАТ процедира в такива случай, защото написаното в Закона е едно, а на практика (поради много и различни причини) понякога се получава съвсем друго... Опасявам се обаче, че давността няма да ти помогне... и все пак...Съгласно Чл. 171 от ЗДвП "За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни административни мерки": т. 4. изземване на свидетелството за управление на лице, което не е изпълнило задължението си по чл. 157, ал. 4чл. 157, ал. 4 - "Водач, на когото са отнети всички контролни точки, губи придобитата правоспособност и едлъжен да върне свидетелството за управление в съответната служба на Министерството на вътрешните работи". Освен това тук според мен за съжаление не попадаш в хипотезата на б. Б "шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност", тъй като си изгубил придобитата правоспособност, ex lege (по силата на закона), а нямаш наложено наказание "временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност". Не знам как точно го осъществяват това изземване, но първият полицай, който те спре може да го направи ако разбере, че си без точки... На практика в момента си неправоспособен водач - т.е. нямаш свидетелство за правоуправление ...
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Тук темата е дискутирана на широко:http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=12454
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар

      Working...
      X