Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос към компютърни специалисти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос към компютърни специалисти

    Появи ми се проблема показан на снимката.Това става при игра на Mace Griffin Bounty Hunter,само в този случай съм засякъл появата на проблема.Сменях различни драйвери на Nvidia,но без резултат.Не съм пробвал с омега драйвери.Какво бихте ме посъветвали да направя?
    Прикачени файлове

    #2
    Да вижда се че проблема е във видео картата. Щом се появява при игри аз бих проверил охлаждането на картата. Доста пъти съм засичал карти с повреден вентилатор или пасивни карти които прегряват. Пасивните са замислени да се монтират в кутия със системен вентилатор, а в БГ в малко фирми слагат такъв.Най-добре сложи програма за следене на температурата и по време на игра минавай в Windows да видиш какви са стойностите. Успех и пиши какво е било.
    Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

    Коментар


      #3
      Видео картата е с активно охлаждане и вентилатора си работи.Освен това проблема си го има и на друг компютър който е със същата конфигурация.Също така се появява при различни времена на игра,няма някаква закономерност.

      Коментар


        #4
        потърси си по-стари драйвери на nvidia, някой от 80та серия например, едно приятелче така фиксна проблема, успех!
        FIAT Bravo JTD 105 GT 05.1999г.

        Коментар


          #5
          И това ще опитам,сега съм с 93.71.Обаче все пак да попитам,възможно ли е от RAM да прави този проблем.

          Коментар


            #6
            peho написа:
            И това ще опитам,сега съм с 93.71.Обаче все пак да попитам,възможно ли е от RAM да прави този проблем.
            не - проблема е драйверен...

            Коментар


              #7
              Хвърли един поглед тук http://www.updatexp.com/stop-messages.html
              Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

              Коментар


                #8
                Благодаря на колегите за съветите.stevens даде най-точно предположение,инсталирах 84.21 версия на драйвера и мисля че проблема се разреши,с по-продължителни тестове ще се разбере окончателно.А можете ли да дадете съвет на какво се дължи забиването на Need for Speed Underground 2 при игра на кариера когато се опитам да изляза от гараж или магазин,или като опитам да вляза на състезание.Общо взето когато трябва да зареди и там забива(показва че зарежда но нищо не се случва),дори не чете от диска в този момент.Когато се играе в LAN или само на състезания,този проблем го няма.

                Коментар


                  #9
                  peho написа:
                  Благодаря на колегите за съветите.stevens даде най-точно предположение,инсталирах 84.21 версия на драйвера и мисля че проблема се разреши,с по-продължителни тестове ще се разбере окончателно.А можете ли да дадете съвет на какво се дължи забиването на Need for Speed Underground 2 при игра на кариера когато се опитам да изляза от гараж или магазин,или като опитам да вляза на състезание.Общо взето когато трябва да зареди и там забива(показва че зарежда но нищо не се случва),дори не чете от диска в този момент.Когато се играе в LAN или само на състезания,този проблем го няма.
                  За нищо А Need for Speed Underground 2 е слабичка за съврмените машини, ще измислим решение и на тоя проблем, но дай по-подробно описание на компютърната конфигурация - дъно, процесор и по-подробно за видеокартата, ако е вградена на дъното с колко оперативна памет си и т.н. До скоро...
                  FIAT Bravo JTD 105 GT 05.1999г.

                  Коментар


                    #10
                    Дъното е Гигабайт К7 Тритон серията но точният модел в момента ми е трудно да цитирам,процесор AMD Atlon 1,8+ GHz ,видео карта GF FX5200 128MB,128b шина с 512MB RAM съм.

                    Коментар


                      #11
                      Тук можем да дълбаем дълго Всъщност ако е станало след последната инсталация на драйвери за видеото, за другата игра, няма и какво да умуваме... Предлагам ти първо да направиш една проверка. На сайта на EA Games EA GAMES News&Updates кликни на банерчето "Can You RUN It". Ще се свали малък ActiveX или Java модул който ще сканира конфигурацията за да провери дали основните компоненти и драйвери покриват минималните и препоръчвани изисквания. След като завърши проверката ще разбереш дали всичко е ОК или ще ти направят предложения какво трябва да се направи/промени за да тръгне играта нормално. Успех и драсни ако не го пребориш сам, ще се мъчим пак...
                      FIAT Bravo JTD 105 GT 05.1999г.

                      Коментар


                        #12
                        Направих го теста и ми каза че не го минавам като прочетох обаче за какво става дума,видях че понеже нямам CD/DVD.Така че всичко си го минавам,само ми казва за драйверите,че трябва да са последните версии,но това само като инфо.Тя играта си върви,като се състезаваш няма проблем,нито насича нито има какъвто и да бил проблем,само при зареждане прави проблем и то на кариера.Имам чувството че е от играта,нещо в самият софтуер на играта.п.п. Проблема не е станал след инсталиране на по-стар драйвер,така си е от самото начало с тази игра,от няколко години,но в началото като че ли по-често успяваше да зареди,сега шанса май е нулев.

                        Коментар


                          #13

                          Коментар


                            #14
                            deadairplane написа:
                            peho написа:
                            Направих го теста и ми каза че не го минавам като прочетох обаче за какво става дума,видях че понеже нямам CD/DVD.Така че всичко си го минавам,само ми казва за драйверите,че трябва да са последните версии,но това само като инфо.Тя играта си върви,като се състезаваш няма проблем,нито насича нито има какъвто и да бил проблем,само при зареждане прави проблем и то на кариера.Имам чувството че е от играта,нещо в самият софтуер на играта.
                            Ами питай тоя от който си я взел дали му прави така, или ако си я даунлоадвал пробвай на друг комп и ще бъдеш сигурен дали е от играта.
                            Играта е купена.

                            Коментар


                              #15
                              не може да си без някакво оптично устройство, а играта иска CDто да стои в устройството... имаше някакъв пач из мрежата за NoCD, т.е. да я играеш без да стои диска в устройството потърси го и го налей, току виж тръгне...
                              FIAT Bravo JTD 105 GT 05.1999г.

                              Коментар

                              Working...
                              X