Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отвратителна нафта на OMV на бул.България под Била

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отвратителна нафта на OMV на бул.България под Била

    Бях командировка в Русе на първото национално състезание за радиоуправляеми хеликоптерни модели и в петък заредих около 50 литра от Премиум дизела на тази бензиностанция. През целия път колата нямаше никаква мощност. Осезаемо се чувстваше че не върви. Като съм на 5-та предавка и натисна педала до край се усещат леки тласъци докато ускорява. Направи си помислих че нещо с колата ми не е наред.Днес като се прибрах заредих отново около 50 литра само че от Еко на околовръстното под Бояна. Отидох на цариградско шосе да тествам как върви и колата си беше със обичайното поведение. Набираше си съвсем нормално. Навъртях около 50км. Явно проблема е бил в нафтата.Значи като равносметка изминах 805 км и изгорих 49,54л нафта. при сравнително бързо каране и постоянно включен климатик разхода беше 6.15л/100км като в тези километри има поне 100 градско в София и РусеСледващата седмица ще ходя до В.Търново и ще видя как е с другата нафта.Доста време зареждах именно от тази бензиностанция без оплаквания, но от днес ми е в черния списък ...

    #2
    Е, дай първо с жълти картони, не направо червен...Всеки може да сбърка в дела и помисли Аз гледам да зареждам само на ОМВ и не съм изненади до момента.
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Откакто карам бравото зареждах единствено на тази бензиностанция ако съм в София. И аз нямамх никакви оплаквания до онзи ден. От известно време по съвет на колеги от форума почнах да пробвам и дизела на Еко.Но да отида и да купя нафта по 2 лева литъра и те да сипят някакъв боклук ... за сега твърдо минавам на Еко ...

      Коментар


        #4
        нали е внос тоя дизел...май пак кьорфишек
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Аз съм доволен от бенза там.
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            ..нафтата е толкова различна, не само в различните бензиностанции, но и в дори една и съща...моето лично мнение е че е неправилно да се каже " горивото на тая е много зле...".....зареждал съм от една бензиностанция различни партиди гориво, с някой от които хвърчи че се къса колата, с друга партида не мога да вдигна и 100.......единственото, което гледам, е да не зареждам на разни квартални, тип "семеен бизнес"...мога да ви кажа бензиджииница на Лукойл, където да не зареждане и такава, от която да зареждате....всичко е относително...

            Коментар


              #7
              партиди, партиди...все пак Евро 5, внос ...измишльотини...
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                ...сетих се нещо интересно по темата....когато взехме Авео-то, с жена ми решихме да си направим един авто-поход, та да го "полеем"...в рамките на три дни, обикаляхме около Триград, Сандански, Мелник, Рупите и прочее....и тъй като тогава колата все още беше непозната за мен, не можах да преценя много добре количеството на горивото...около Петрич заредихме на една селска бензиджииница, ама толкова разтракана беше, че само едрият бюст на македонката, дето наля горивото, ме предразположи малко... ...както и да е...на прибиране, колата буквално хвърча, с половин резервоар стигнахме до Габрово, като минахме през София....чисто нова кола, която летеше....да, ама до там....в Габрово заредих на Лукойл и разликата бе чувствителна....след около два месеца, отново повторихме маршрута и специално заредих отново на същата бензиностанция...резултата бе същият като на предишното връщане. Само дето девойката я нямаше...та пича там ми обясни, че горивото го купували директно от гръчко, щото им било по-евтино да го карат от там, от колкото от Бургас....само дето не помня имаше ли някаква разлика в цената...Та правете си изводите сами...

                Коментар

                Working...
                X