Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ! Нападна ни вирус 4-ти юли!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ! Нападна ни вирус 4-ти юли!

    Знам че темата не е за тук, но дано някой ми помогне!Днес ми се обадиха от службата, аз в момента съм в отпуска, че ги нападнал вирус 4-ти юли и сървърите 2003 и NT4 са блокирали, отиде ми отпуската утре трябва да ходя да се борим. Та някой знае ли нещо за него и как да се отърва от тази гадост? Ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Имам 2 антивирусни програми NOD32 и АVG обаче не дават никакво инфо. Колегите от други градове също са закъсали и едвам спасяват работата, но те пак се пръкват. ПОМАГАЙТЕ!!!Точно за тук си е темата! Поздрави kiro_of_the_day
    Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо!

    #2
    Panda тогава !
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    Коментар


      #3
      Колега дай малко повече инфо, не намирам нищо за вирус 4-ти юли. Сигурен ли си че е вирус. Ако можеш да пуснеш online сканиране пусни f-securehttp://support.f-secure.com/enu/home/ols.shtmlбавна е но хваща доста вируси
      FIAT Bravo JTD GT '99

      Коментар


        #4
        И аз не намерих за сега, тази информация ми казаха колегите по телефона, двата сървъра на 2003 и NT4 са блокирани, няма какво да е друго, и как да пуснеш online в такъв случай?
        Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо!

        Коментар


          #5
          И това може да пробваш, аз съм доволен от сайта.Trend Micro’s FREE online virus scannerhttp://housecall.trendmicro.com/
          Ex Fiat 126P
          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
          Alfa Romeo 147 1.6 TS
          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

          Коментар


            #6
            Благодаря за идеите, но колегите ми казаха че сърварите са блокирани и незнам дали ще мога да пусна утре нещо online.
            Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо!

            Коментар


              #7
              Колега можеш да си свалиш f-secure или trend micro да си свалиш ъпдейтите и така да опиташ. Знам че не ти помагам много и ще се сетиш и сам, ама като му е на зор на човек е хубаво да има още едно, две мнения Иначе сървърите може да са забили и от друго. Какво точно не им работи? Домейн контролери ли са? Има вариант някой да ви прави някаква атака. Виж логовете дали има нещо ненормално. Всички други компютри в мрежата без проблеми ли работят? Какви портове има отворени?Успех и ще помагаме с каквото можем.
              FIAT Bravo JTD GT '99

              Коментар


                #8

                Коментар


                  #9
                  В службата сме с корпоративното издание на Нортън, нямаме никакви грижи, а компютрите не са никак малко и всичко живо рови из разни "акани" сайтови и се регистрира със служебните си мейл адреси. Пробвай го.
                  Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

                  Коментар


                    #10
                    Колегата нищо няма да наруши, защото може да инсталира trial version. Това не е нито противозаконно, нито могат да го гонят куките.
                    FIAT Bravo JTD GT '99

                    Коментар


                      #11
                      Пък може просто да са се спекли сървърите от жегата ?!? Имат ли климатици в помещението?

                      Коментар


                        #12
                        Проибвай Аваст - www.avast.com - безплатна е за домашна употреба и откакто сме я качили сме забравили в офиса за вируси - е за офиса я купихме по 30$ парчето. Има една много хубава опция - планиране на проверка при рестарт - като зареди компа дига само ядрото на виндовса и прави проверка в среда подобна на дос - никаков виру не мое избега или да я удари. Само първо хубаво ъпдейтване...
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13

                          Коментар


                            #14
                            Здравей,Ето ти няколко съвета от мен:Съдейки по това, че правиш запитване какво да правиш в подобна ситуация не си системен администратор или ИТ във фирмата в която работиш, следователно не би трябвало да е твоя работа това, а не хората отговорни за системите. Много по-добре е проблемът да се реши от админите, а не от теб. Ако все пак всичко зависи от теб силно ти препоръчвам да ползваш само NOD32 или Kaspersky. Не се занимавай с други продукти особено с безплатни такива. Безплатен обяд както е ясно на всички няма. Тук: http://www.av-comparatives.org/ можеш да добиеш представа за това кой AV пакет къде се намира. И последно - преди на намажеш нещо си направи бекъп задължително особено на NT4-ката за да не стане тъжно положението след това. Успех ти пожелавам, едва ли вируса е толкова лош колкото изглежда по телефона.
                            Lancia Y, 1.2, 60

                            Коментар


                              #15
                              Ето още едно предложение - първо отиди на страницата на Symantec например и виж те какво пишат за този вирус. Там се предлагат безплатно и Removal tools, които вършат много добра работа. Пускаш ги под сейв мод, като предварително изключиш систем рестора на уиндоуса!Втория вариант е да си свалиш последната версия на Hirens boot cd, в който има вградени 2 антивирусни, бутваш от него и им даваш да сканират, като внимаваш с опциите!Успех!
                              Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                              Коментар

                              Working...
                              X