Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българският съд?-вече няма такъв!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Българският съд?-вече няма такъв!

    http://www.dnes.bg/article.php?id=38333 Като реша да си разчиствам сметките с някой ще се надрънкам като добиче и ще го утрепя с колата Излиза, че след 2 седмици ще ме пуснат под парична гаранция от 5000 лева и готово.Чиста работа Оставам безмълвен, защото не виждам какво може да се каже...отврат!
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    Точно пък в този конкретен случай най-малко съда е виновен колеги!От професионална гледна точка решението (обективирано в Определение) е перфектно. Нямам време сега да обяснявам защо и как, но най-общо казано - такъв е Закона, а съдът само го е приложил, което му е и работата.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Някой от бащите може да я светне според мен.И не бих го обвинявал за нищо.
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        Съдът я е пуснал само до делото (процеса), на който тя ще бъде осъдена (или оправдана) за това, което е извършила.Друг е въпроса, при тези обстоятелства защо не се задейства съдът по "бързата процедура" и да я прати в нашия край (Сливенския затвор)?Сега това дело ще се точи няколко години, докато в крайна сметка на всички им омръзне, и накрая ще я осъдят да плати някаква глоба и ще се размине с условна присъда...

        Коментар


          #5
          ....ще и се размине друг път.....убила е дете на висш магистрат...просто както каза Деян, пуснали са я до делото......

          Коментар


            #6
            А, това за висшия магистрат ми е убягнало...Значи са я пуснали с друга цел - дават шанс на роднините на загиналите деца да си отмъстят.

            Коментар


              #7
              цитат:Едно от убитите момичета - 19-годишната Александра Ненова, е дъщеря на бившия окръжен прокурор на Перник Марияна Борисова, която в момента работи в Апелативната прокуратура в София.

              Коментар


                #8
                Сутринта и аз си попсувах като гледах новините! Изобщо не знам какво ще му гледат на делото, като всичко си е апачик А и не знам кой малоумник ще извади доказателства за невинност! Още повече, че ако си човек на място, сам ще си влезеш у затора, да срешнеш ора.Винаги ми е било чудно като нетрезвото състояние се взима в някои дела като смекчаващо вината обстоятелство? Някой може ли на обясни как точно стои въпросът? Убийство по непредпазливост в нетрезво състояние - така ли се води случаят?
                Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

                Коментар


                  #9
                  DEYAN IYI написа:
                  Сутринта и аз си попсувах като гледах новините! Изобщо не знам какво ще му гледат на делото, като всичко си е апачик А и не знам кой малоумник ще извади доказателства за невинност! Още повече, че ако си човек на място, сам ще си влезеш у затора, да срешнеш ора.Винаги ми е било чудно като нетрезвото състояние се взима в някои дела като смекчаващо вината обстоятелство? Някой може ли на обясни как точно стои въпросът? Убийство по непредпазливост в нетрезво състояние - така ли се води случаят?
                  Нито може сам да си влезеш в затвора, нито може да се мине без дело.Ако все пак имаш угризения и се покажеш ЧОВЕК е възможно при постановяване на присъдата от първата инстанция да не я обжалваш, освен ако е ЯВНО несправедлива, което в случая - няма как да стане. Лично според мен и 100 години са и малко на тази... Бих и дал 10 години, само, че е качила сина си да го вози... Състояние, до което даден индивид сам се е довел (вкл. употреба на алкохол, наркотици и т.н.) НИКОГА не се приема за смекчаващо вината обстоятелство! Понякога дори напротив - взима се предвид при постановяване на присъдата като отегчаващо обстоятелство, или пък в замия НК е предвиден т.н. квалилифициран текст, за който при извършване на деяние след употреба на подобни вещества - се предвижда по-тежки наказания.
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    kiro_of_the_day написа:
                    Точно пък в този конкретен случай най-малко съда е виновен колеги!От професионална гледна точка решението (обективирано в Определение) е перфектно. Нямам време сега да обяснявам защо и как, но най-общо казано - такъв е Закона, а съдът само го е приложил, което му е и работата.
                    Много вярно - съда прилага само законите, които депутатите са гласували. Харесват ли ни или не, добри или лоши. В случая съда е приложил закона и с основание, а друг е въпроса дали предвиденото за това деяние наказание е достатъчно като размер. Отдавна съм на мнение, че непредпазливите деяния извършени в пияно състояние да се считат за умишлени и така размера на наложеното наказание да е доста по-голям.
                    FIAT Marea 1.9TD Weekend

                    Коментар


                      #11
                      Дам пуснали са я до делото. Ма после съдът ще отложи защото имала хемороиди, другия път ще бъде пресипнала, 3-тия път няма кой да и гледа детето, 4 влака до София ще спука гума и т.н. и се завърта пак един кръг, в който ако не извадят връзки родителите на убитите, делото ще е със същата продължителност като при маргините. Пуснаха ги, сега на 1 дело не могат да се засечат всичките обвиняеми ...

                      Коментар


                        #12
                        sachma написа:
                        Някой от бащите може да я светне според мен.И не бих го обвинявал за нищо.
                        Много точно и ясно!
                        FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
                        FIAT MAREA1.6 16V

                        Коментар


                          #13
                          Изобщо не съм съгласен че нямаме закони и затова са я пуснали. Просто нямаме съдебна система и съдилища!Само колегата kiro_of_the_day щеше да казва защо са я пуснали и защо мисли че решението на съда е перфектно.
                          Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                          Коментар

                          Working...
                          X