Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отхвръкнало паве - счупен джам

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отхвръкнало паве - счупен джам

    Бесен съм!!!Днес, преди около час по околовръстното от някакъв самосвал падна паве, което започна да отскача от асфалта. Опитах се да го избегна (беше на широкото пред Фолксваген), но успях само частично. Не се ударих челно, но павето се удари в задната лява врата, а от там в малкия ромбовиден прозорец в задната част.Естествено, сега се налага да си купувам джам. Леко изкривената и ожулена врата ще я преживея, но прозореца, няма как!(А винаги ми е било смешно, когато идват при нас да си искат парите от застраховката и казват, че е паднал камък и е счупил стъклото. Мислех, че лъжат, но явно се случват такива неща)
    Shit happens, sometimes...
    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

    #2
    Е, след като си застраховател (или работиш при такъв) този инцидент не би трябвало да те притеснява до степен "бесен съм". Иначе е гадно... и след като я оправиш, колата никога няма са тане както преди!
    Fiat Stilo 1.8 16V

    Коментар


      #3
      Еми, работя при застраховател, но не съм застрахован. Струва ми се безсмислено да се застрахова 15 годишна щайга. Все пак, колите на тази възраст се оценят с коефициент 0,4 от цената на нови части, така че, ако джама като нов струва 50лв. аз ще взема 20, което си е нищо, а същевременно ще съм дал около 200 кинта премия. До момента, за близо 3 години съм имал 4 щети, които застрахователя би признал - два счупени мигача по 10лв, две счупени малки триъгълни стъкла по 15 лв. - общо 50, а щях да съм дал минимум 500 лв. за премия, така че логиката ми е донякъде вярна...
      Shit happens, sometimes...
      Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
      Marea 1.8 HLX - червена като аватара

      Коментар


        #4
        Е ти пък ся щайга.:D Мойта сметка е малко по различна, ама все пак като се замислиш си купуваш спокойствие за тези пари.
        Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
        Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
        Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
        BMW X3 3.0D Aut

        Коментар


          #5
          Еми, да, може и да е различна. Виждал съм доста стари коли, дето си избиват премията, но аз общо взето си внимавам и ми се случват малко щети. Всъщност, от изброените, само един от мигачите си го счупих аз. Другия ми го счупиха на паркинг, а двете стъкла пред къщи - явно поркирах на нечие място и от проста селяндурска злоба ми ги чупиха. Както и да е, аз съм си избрал да не се застраховам и понякога си тегля от това. Въпроса е, че стана като в забавен кадър - видях как пада павето и отскача, прецених, че ще се ударя, успях да завия, за да не е предна щетата - примерно радиатор или челно стъкло - но все пак съм ядосан, защото тъпите камиони могат да ги товарят и малко по-малко, но въпроса е, че ще трябва да платят още един курс. отделен въпрос, че когато товара подлежи на разсипване, трябва да се завива с платнище, но това е БГ все пак...Най ме е яд, че когато чух удара и отбих, не можах да му видя номера на камиона, че да се обадя на ченгетата и да си зема пари от неговата гражданска... Ама той вече беше отатък височината, когато слязох.
          Shit happens, sometimes...
          Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
          Marea 1.8 HLX - червена като аватара

          Коментар


            #6
            За камионите си много прав. Аз като отивам към работа виждам много такива.Работата ми е в посока Златни пясъци, а там се строи многооооооо.Пълнят ги колкото могат копелетата и много често псувам когато съм зад някой такъв.Един ден обаче много се накефих като видях , че ченгетата накарали един такъв, с шепи да хвърля обратно пръстта, дето е паднала от камиона му. Сигурно са карали зад него , щот иначе нищо не им правят кавалите.
            Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
            Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
            Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
            BMW X3 3.0D Aut

            Коментар


              #7
              Ами, и аз когато съм зад някой такъв му давам сериозна дистанция, но в моя случай той идваше насреща, така че нямаше какво да направя. Единственото, за което съм благодарен е, че павето отлетя сравнително рано и не ми се паркира в скута през предното стъкло, когато нямаше да може да се направи нищо, а освен предно стъкло, можеше да се окаже, че и аз се нуждая от ремонт. Сега ще си купя един прозорец за двайсетина лева и евентуално ще забравя. Е, няма да забравя, вратата ми е изкривена...
              Shit happens, sometimes...
              Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
              Marea 1.8 HLX - червена като аватара

              Коментар


                #8
                Re: Отхвръкнало паве - счупен джам

                ivjordan написа:
                Бесен съм!!!Днес, преди около час по околовръстното от някакъв самосвал падна паве, което започна да отскача от асфалта. Опитах се да го избегна (беше на широкото пред Фолксваген), но успях само частично. Не се ударих челно, но павето се удари в задната лява врата, а от там в малкия ромбовиден прозорец в задната част.Естествено, сега се налага да си купувам джам. Леко изкривената и ожулена врата ще я преживея, но прозореца, няма как!(А винаги ми е било смешно, когато идват при нас да си искат парите от застраховката и казват, че е паднал камък и е счупил стъклото. Мислех, че лъжат, но явно се случват такива неща)
                Ааа,бесен съм!Радвай се,че не е станало и по-зле!Еле какви ли не случки има...На твое място щях да гоня този същия и да му хвърля не паве,а десен прав и една тънка и дълга!

                Коментар


                  #9
                  Stoyan_68 написа:
                  Е, след като си застраховател (или работиш при такъв) този инцидент не би трябвало да те притеснява до степен "бесен съм". Иначе е гадно... и след като я оправиш, колата никога няма са тане както преди!
                  Еми той колегата едва ли толкова бесен от счупеното стъкло, а от малоумщината на поредния шофьор на камион необезопасил товара си. На мен лично ми се е случвало да карам зад камион от който при всяко претръсване от неравност на пътя падаха тухли.
                  Punto SX 1.1 55

                  Коментар


                    #10
                    Продължавам тук, за да не пиша нова тема...Някой знае ли, дали този прозорец се лепи или е закрепен само механично, защото в "Кобра" ми искат 22 кинта за монтаж, а ако закрепването е само механично, това са щури пари. Аз преди време така платих 5 лева за монтаж на малкия триъгълен прозорец и още ме яд, че се оказа, че се държи на един болт и може човек сам да си го смени.
                    Shit happens, sometimes...
                    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                    Коментар


                      #11
                      Неска съм на път съвсем да си избия парите за каското.Слизам сутринта да ходя на работа и гредам на предния прозорец към 20см. пукнатина. Явно последствие от градушката, дет ни пра ония ден. Право в застрахователите, после я закарах да сменят стъклото.Трябва да ходя да си я вземам след час. В този момент съм много доволен, че съм направил каско, че прозореца е към 160лв., пък вноската за застраховката ми е 150.
                      Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                      Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                      Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                      BMW X3 3.0D Aut

                      Коментар


                        #12
                        Цяло паве си е сериозна работа, бая поражения може да нанесе, шофьора на камиона си е за бой. Но ако това те успокоява, виждал съм счупено цяло предно стъкло от отхвръкнало съвсем малко камъче - при висока скорост става много лесно и никой не е виновен. Ти поне имаш на кой да излееш яда си .
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          snake написа:
                          ...виждал съм счупено цяло предно стъкло от отхвръкнало съвсем малко камъче - при висока скорост става много лесно и никой не е виновен. Ти поне имаш на кой да излееш яда си .
                          На мен пък ми се е случвало и то точно на околомръсното на София, ама не с Типото! Кофти тръпка...
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            Челния прозорец се лепи.От пресен опит знам За твоя случай нямам идея как е,ама като съдя по цената трябва да е с лепене.За справка в нашата варненска Кобра за челен прозорец вземат 45-50 лева и го лепят.
                            Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                            Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                            Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                            Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                            BMW X3 3.0D Aut

                            Коментар


                              #15
                              Re: Отхвръкнало паве - счупен джам

                              ivjordan написа:
                              Бесен съм!!!Днес, преди около час по околовръстното от някакъв самосвал падна паве...
                              Преди доста време на един колега пък, както си карал зад троилей по бул. Левски в София му се стовари на предното стъкло тая джаджа, дето дава контакт между тирантите и жицата . Пътувал от НДК и на разделката на жиците преди светофара на попа това зациклило, отскубнало се и отскочило назад - та на предния джам... Беше си го и снимал... Пак малкия дявол, а ако беше пернал човек...

                              Коментар

                              Working...
                              X