Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изменение на ЗДвП

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изменение на ЗДвП

    Колеги, днес изменението е в държавен вестник, така че, който още си няма жилетка, да се снабди с такава до петък
    Shit happens, sometimes...
    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

    #2
    Има ли някой пълния текст? Къде трябва да се носи това, да не са писали, че требе да ми седи на предното стъкло, а аз да си я нося в багажника и да ме "опушкат" марсианците... Има ли някъде и онлайн пълното издание на ДВ, че аз намерих само съдържанието на официалната страница...

    Коментар


      #3
      http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2134649345
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        за жилетките само това - Чл. 139. (1) Движещите се по пътя пътни превозни средства трябва да бъдат: 1. технически изправни;2. с размери, маса и натоварване на ос, които не надвишават нормите, установени от министъра на регионалното развитие и благоустройството, и с товари, които не представляват опасност за участниците в движението;3. (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) обозначени със съответните опознавателни знаци.(2) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Движещите се по пътя три- и четириколесни моторни превозни средства се оборудват и със:1. обезопасителен триъгълник;2. аптечка;3. пожарогасител;4. светлоотразителна жилетка.не е лошо да се прочете... на първо четене доста неща не ми станаха ясни.... примерно това разделяне на децата по групи и килограми....
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #5
          Чл. 30. Използването на звуков сигнал в населените места е забранено, освен за предотвратяване на пътнотранспортно произшествие.колко са хората, които го спазват
          Brava 1.6 16V, Бензин

          Коментар


            #6
            Megadeth написа:
            Чл. 30. Използването на звуков сигнал в населените места е забранено, освен за предотвратяване на пътнотранспортно произшествие.колко са хората, които го спазват
            To ако само това бешееее... рай!
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              Някой пак ще се нагуши.... Кой ли депутат има шивашка фирма?
              Bravo 1.8 16V GT ex.
              Fiat Croma 1.9 16V mjet

              Коментар


                #8
                Тоя чл. 30-ти го имаше и в предния ЗДвП. А иначе съм виждал КАТ-аджията на Народно Събрание как писа един път акт на една маршрутка за звуков сигнал Много яко беше Оня се едно беше тръгнал на сватба

                Коментар


                  #9
                  Абе тия новите неща са страшни глупости - поне повечето.

                  Коментар


                    #10
                    Във вчерашния брой 51/26.06.2007 г. на ,,Държавен вестник
                    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                    Коментар


                      #11
                      [quote:aef6b85120="rustson"]Във вчерашния брой 51/26.06.2007 г. на ,,Държавен вестник
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        8. Слизането и качването на деца до 12 г. от автомобил, спрял на пътното платно, вече може да се извършва само откъм страната на тротоара или банкета. Ха на бас, че едно дете може да се качи отвсякъде!
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          Досега се допускаше управление с концентрация на алкохол в кръвта до 0,5 на хиляда.
                          Всъщност, тук няма промяна, тъй като, макар и да е въведена забрана, без да се уточняват промилите, наказанията започват от над 0,5 промила. Ясно е какво представлява забрана без санкция, така че всичко си е по старому.
                          Shit happens, sometimes...
                          Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                          Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                          Коментар


                            #14
                            ivjordan написа:
                            Досега се допускаше управление с концентрация на алкохол в кръвта до 0,5 на хиляда.
                            Всъщност, тук няма промяна, тъй като, макар и да е въведена забрана, без да се уточняват промилите, наказанията започват от над 0,5 промила. Ясно е какво представлява забрана без санкция, така че всичко си е по старому.
                            И на мен точно това ми направи впечатление, което пък доказва какви ИМБЕЦИЛИ пишат и приемат законите ...
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              То повечето неща ги пишеше и в стария закон. Това което ми направи впечатление обаче е :Увеличава се глобата (от 40 на 50 лв.) за водач на МПС, който извърши някое от следните нарушения: б) преминава неправилно на жълт или червен светофар; Това ще трябва да се види в правилника за прилагане на закона.

                              Коментар

                              Working...
                              X