Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатик ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Климатик ?

    Колеги, ... тая жега си е ... Все повече се замислям да сложа климатик у стаята си. Понеже още живеем с наще, бащата не е много навит за климатик, понеже някой му пуснал мухата че харчи много ток. Един ден реших да го оборвам за да го навия да вземеме 2 и да сложиме ама не успях Пробвах да го навия с това, че климатика го пускаш да ти духа на 24 (примерно) и той дърпа ток докато свали от 35 до 24 .. след това не харчи толкоз. А един вентилатор (на лампата на тавана дето е) върти почти по цял ден. Та кажи речи .. климатика ще харчи колкото .. вентилатора. Или не съм прав ?Та за следващия опит с климатика искам да имам малко статистика. Гледам за около 400-500 може да се купи приличен климатик за стая. Не за огромни пространства .. ами за една стаичка. Някой има ли идея.. горе долу .. колко харчи климатик на час. Нали на тях пише консумация .. еди колко си Кв/ч. И левовата равностойност на колко се равнява. 1Кв/ч май върви някъде около 12 ст. Та да му направя една проста аритметика, че май излиза по тънкана и не ти върти горещия въздух в лицето ами ти духа ЛАДОВИНААААААААААААААа

    #2
    Уики, има такива теми из форума, но са доста стари - пробвай с търсачката - там пише много неща Климатика, в мойта стая работи денонощно през зимата, защото се отоплявам само с него!Лятото работи по цял ден и го изключвам вечер, когато се прибера, за да не настина!Тока на целия апартамен, през зимата не надхвърля 70лв., а през лятото 60лв. Според техническите данни на климатика в нас, той не може да изхарчи повече от 40лв. ток на месец и това е максимума на максимумите Климатика е "FUJITSU ASY 9 L"

    Коментар


      #3
      Колега консумацията много зависи от марката и модела също така и от помещението дали е с термоизолация дали е с хубава дограма ,етажа също е важен.много неща май станаха. :D Има 2 вида климатици - инверторни и меко казано други боклуци.Инверторните също се делят на 2 вида ама много ще задълбая :D та по въпроса за консумацията ,на всеки климатик има обозначение колко консумира във ватове така че лесно ще си сметнеш колко ще ти струва на месец, горещо ти препоръчвам хаер.успех
      HONDA I-VTEC

      Коментар


        #4
        климатик

        мисля че има хора от форума кадето монтиратно подобре да се пита някого кадето има и го ползва редовно сега като ходихме в гърция гледаме че има доста климатищи и не отварят прозорци врати спускат щори да не им пече вътре и като гредаш все едно няма никои седят вътре на 18-19градуса и им е добре дори по кафетата вътре няма никой ако няма климатикно много правеха реклама по TV да не се пускат че се претоварва мрежата имат нагласяване на температурата а който казва че с изолация през лятото има ефект много се лъже за зимата става хубаво иначе
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          до колкото знам на климатика пише само максималната консумирана енергия, когато стигне около зададената му температура консумацията на енергия пада с повече от половината /за инверторните става въпрос/ най добре си харесай марка и модел и питай продавача конкретно за него, ще ти разясни точно и ще имаш силни аргументи при убеждаването на баща ти :D
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            Re: Климатик ?

            The_Wicker_Man написа:
            Пробвах да го навия с това, че климатика го пускаш да ти духа на 24 (примерно) и той дърпа ток докато свали от 35 до 24 .. след това не харчи толкоз. А един вентилатор (на лампата на тавана дето е) върти почти по цял ден. Та кажи речи .. климатика ще харчи колкото .. вентилатора. Или не съм прав ?
            Аз понеже по цял ден се занимавам с това напоследък ще ти кажа фактите.Ако вентилатора е 2 kW, a климатика е да речем 3.1 kW ( колкото са масовите 9-ки), значи вентилатора харчи ток на час твърдо 2 kW, a климатика от 0.3 до 1.5 kW на час (инвертор Midea 09 HRI). Всичко зависи колко kW е вентилатора и какъв е климатика. В момента TOSHIBA са изкарали страхотна серия, която харчи по-малко от компютъра,за да поддържа темп. в помещението, но и парите й са сериозни.
            Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
            www.fiat-bg.org/forum

            Коментар


              #7
              С риск да изпаднем леко в спор с колежката - такива домашни вентилатори, 2 kW, меко казано - няма. Мощностите им не надхвърлят 300-400 W. Ако климатика е т.нар. 9-ка (т.е. има охладителна мощност 9000 MBTU/h или около 3 kW), то при среден коефициент 2.5 ще гори при максимална мощност около 1.2 kW. Ако климатика е включен постоянно, бил той с инверторен или обикновен двигател (грешно е само последните да се наричат термопомпени - инверторните също са термопомпени), то при достигане на зададените параметри (обикновено само температура, но може и влажност) консумацията на енергия рязко спада (в смисъл обикновените климатици изключват, а инверторните намаляват оборотите на двигателя си до минимум). За час да речем (съдейки по моя климатик), термопомпата ще работи около 20-25 минути, през останалото време се върти само вентилатора на вътрешното тяло (консумация около 200 W). Средно на час разода на такъв климатик би бил не повече от 500-600 W. (или в пари - 0.5 kWh = 0.08 лв.) За 24 ч - около 2 лева.

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                С риск да изпаднем леко в спор с колежката - такива домашни вентилатори, 2 kW, меко казано - няма. Мощностите им не надхвърлят 300-400 W. Ако климатика е т.нар. 9-ка (т.е. има охладителна мощност 9000 MBTU/h или около 3 kW), то при среден коефициент 2.5 ще гори при максимална мощност около 1.2 kW.
                Колега, аз казах примерно ако е толкова вентилатора, понеже си нямам идея от вентилатори. А коефициент 2.5... вече има климатици с 5.5 на охлаждане! :D
                Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                www.fiat-bg.org/forum

                Коментар


                  #9
                  там в Ямбол много ефтино го пазарите тока - по 0,08 лв. само за справка - дневната е 0,146 лв. , а нощната е 0,093 лв.........
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    ПОЛОВИН киловатчас, колега, ПОЛОВИН!!!! Чети внимателно!Пък за климатици с коефициент 5.5 и аз съм чувал по рекламите, ама на живо не съм виждал. Пък не ми се пита изобщо за цената на такъв климатик. Сигурно ще да е някое китайско чудо, щото най-добрите японски модели (например Daikin) стигат до коефициент 4, но струват колкото Темпрата .

                    Коментар


                      #11
                      TOSHIBA DAISEIKAI 10 :D - 1925 лв без ДДС.
                      Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                      www.fiat-bg.org/forum

                      Коментар


                        #12
                        А нормално ли е инверторен LG Art Cool 12` при достигане на желаната температура да не изключва външното тяло?

                        Коментар


                          #13
                          The Punisher - нормално е, не се притеснявай. Обратното би било ненормално.Айде сега пак за тези коефициенти:TOSHIBA DAISEIKAI 10:Произведено в Япония. Серия DAISEIKAI.Технология PAM + PWM (Hibrid).Енергиен клас А плюс.COP(коефициент на отопление) 5,08,EER(коефициент на охлаждане)-5,10.Фреон R410A.Гаранционен срок 3 години. Електроконсумация (средно на час): 0.91 kWТемпературен диапазон +43 -20 градуса ЦелзийШум: 27 dBРейтинг 7 звезди.Препоръчителен обем на помещение: 60-105 кубични метра ( 25 - 40 квадратни метра ).Размер вътрешно тяло-790/250/208.Размер външно тяло 780/550/290.Сертификати : ISO 9001,JQA 0709,TUV,ISO 14001,JQA 0256,EUROVENT,CE,RoHS. Разход: 0.10 - 1.71 kWОхлаждане: 0.5 (2.5) 3.5 kWОтопление: 0.6 (3.2) 6.1 kWЦена:1860.00лв. Малко сметки: Реални коефициенти: ЕЕР = 3.5 / 1.71 = 2.05 (! - от де го взеха туй 5.1 ?!?)COP = 6.1 / 1.71 = 3.56 (???!)1. Нали казах, че тези коефициенти ги има само по рекламите?!?2. Нали казах, че струват колкото Темпрата

                          Коментар


                            #14
                            И тази цена, колежке, дето си я цитирала май е доста височка??? А и закона не задължава ли вече всички цени да са С ДДС?А ако смяташ, че се заяждам - не, просто вкарвам малко анти-рекламна информация във форума Имаш една почерпка, когато се видим

                            Коментар


                              #15
                              здрасти,аз се топля и охлаждам с климатици,това за сега е най ефтиния начин който познавам.имама три климатика,два обикновенни и един инверторен,1.не бих си купил вече инверторен ,хубав е само на хартия, а за реални 4-6 лв икономия струва 3 пъти повече.2.обикновен мидея за около 500 лв върши добра работа,12-ска3.сметките ми за ток с три климатика зимата не са повече от 120лв цялата сметка.слагай смело,дано съм помогнал
                              типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                              хюндай акцент 1.5 CNG
                              киа каренс +метан

                              Коментар

                              Working...
                              X