Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изисквания за каска

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изисквания за каска

    Някой има ли представа какви са точно изискванията за каска за категория А.Навсякъде в закона пише, че е задължително носенето на каска според определените изисквания, но никъде не пише какви са те?Ще съм благодарен, ако някой сподели
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    изискването е каската да е за МОТОР . в смисъл такъв ,че не може да караш с каска за ски или ушанка ! Каските за мотор са си каски за мотор ,аз имам една на 100 години ,за първи път чувам някакви изисквания да има !
    фиатче Браво 2.0

    Коментар


      #3
      Ми не знам..все пак сме в ЕС вече.А навсякъде по новия правилник пише, че каската трябва да е "според определените изисквания" Лошото е, че никъде не ги пише
      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

      Коментар


        #4
        Ето тук има информация за каски и стандартите, на които трябва да отговарят.П.п. На английски е.http://en.wikipedia.org/wiki/Motorcycle_helmet

        Коментар


          #5
          Да де ама не съм чул на някой да му е писан акт че карал мотор със строителна каска примерно ... Това "според изискванията" предпочитам да е според личните изисквания за безопасност. А не с цел да се угоди на закона.

          Коментар


            #6
            The_Wicker_Man написа:
            Да де ама не съм чул на някой да му е писан акт че карал мотор със строителна каска примерно ... Това "според изискванията" предпочитам да е според личните изисквания за безопасност. А не с цел да се угоди на закона.
            Правилно!Аз не бих си купил каска/шлем който не покрива американския DOT или европейския ECE 20.05!

            Коментар


              #7
              A за ATV защо ми искат каска и *А* категория?
              Octavia RS
              Evo 10-служебната играчка.

              Коментар


                #8
                Red Storm написа:
                A за ATV защо ми искат каска и *А* категория?
                Че ATV-то с коя категория се кара ? B1, B ?

                Коментар


                  #9
                  Red Storm написа:
                  A за ATV защо ми искат каска и *А* категория?
                  какска искат щото е открито и няма роллбарова, ма за категорията не знам
                  "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                  (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                  Коментар


                    #10
                    И полицаите не са много наясно с категорията и каската.За четири дни ме спират седем пъти и все различни изисквания.Последният път ми поискаха пожарогасител и жилетка.Мила,родна картинка. Като се замисля,и на кабриолетите трябва да им искат каски,защото и те нямат твърд таван.
                    Octavia RS
                    Evo 10-служебната играчка.

                    Коментар

                    Working...
                    X