Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос към спецовете по компютри

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос към спецовете по компютри

    Преди няколко месеца ъпгрейдвах компа. В момента е с дъно M61VME-S2 на Gygabyte, AMD Athlon 64 AM2 3800+, 1 GB DDR2 667 MHz и Video ATI Radeon X1950 PRO на Sapphire. Още от самото начало ми направи впечатление че не е кой знае колко по бързо от старта конфигурация а специално видеокартата показва доста слаби резултати на тестовете на 3dmark2001 , 2005 а 2006 изобщо не тръгва /ресетва се компа/, вчера пробвах моята карта на друга конфигурация по слаба от моята и картата направи двойно повече точки на тестовете /горе долу колкото и са възможностите/ Ако някой помогне с съвет какво може да се направи ще съм му много задължен.

    #2
    Колега, сведенията които даваш за конфигурацията са твърде малко. Но все пак ще опитам да поразсъждавам:Като първа грешка която ми се набива на око е твърде евтиното дъно което е поставено за конфигурация от такъв клас. Това ме навежда на мисълта, че най-вероятно захранващия блок също е много евтин и слаб, а X1950 се характеризира с доста сериозна консумация на енергия - от 30W в idle режим до 130W пиково в 3d - натоварен. Отделно е направен и сериозен компромис с паметта. Конфигурациите с AMD са много чувствителни на памет и аз задължително биь сложил 800 МHz памет.Друг сценарии - прегряване на някой от компонентите - лесно може да се провери със софтуер от рода на Lavalys - Everest (или подобен)Сценарий 3 - Много омазана операционна система, неинсталирани драйвери на дънната платка ...Има вариант и за комбинация от няколко сценария и като резултат - твоите резултатиЩом имаш възможност да тестваш - опитай първо с друго захранване.Пиши какво се е оказало!
    Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

    Коментар


      #3
      Като начало нагласи Windows-а (предполагам, че си си Windows) като види грешка да не рестартира компа. Като забие ще ти изкарва едно красиво синьо екранче :D - оттам може да се види какво се случва. В лога също ще напише нещо.Може да пуснеш някаква Live Linux дистрибуция - X-a е достатъчно тромаво животно така, че ако има нещо по желязото сигурно и там ще гърми.
      Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

      Коментар


        #4
        kkp написа:
        Колега, сведенията които даваш за конфигурацията са твърде малко. Но все пак ще опитам да поразсъждавам:Като първа грешка която ми се набива на око е твърде евтиното дъно което е поставено за конфигурация от такъв клас. Това ме навежда на мисълта, че най-вероятно захранващия блок също е много евтин и слаб, а X1950 се характеризира с доста сериозна консумация на енергия - от 30W в idle режим до 130W пиково в 3d - натоварен. Отделно е направен и сериозен компромис с паметта. Конфигурациите с AMD са много чувствителни на памет и аз задължително биь сложил 800 МHz памет.Друг сценарии - прегряване на някой от компонентите - лесно може да се провери със софтуер от рода на Lavalys - Everest (или подобен)Сценарий 3 - Много омазана операционна система, неинсталирани драйвери на дънната платка ...Има вариант и за комбинация от няколко сценария и като резултат - твоите резултатиЩом имаш възможност да тестваш - опитай първо с друго захранване.Пиши какво се е оказало!
        Захранването е 400 вата и предполагам отпада като проблем другата конфигурация на която пробвах е с стария тип памет доста по бавна от моята всичко е инсталирано даже днес упдейтвах всичко с последни версии дъното има вградена видеокарта възможно ли е тя да прави проблеми най-лесно дъното ще го подменя до няколко дни просто много инцидентно събирах конфигурацията, а видеокартата си я взех след това Съмнявам се да е от прегряване компа бачка денонощно, ползвам го за видеоконвретиране, доста "тежки" игри съм играл проблеми никакви.

        Коментар


          #5
          Кажи ми марката на захранването за да ти кажа дали отпада като проблем. Ако е JNC реалната му мощност е не повече от 210-220W и определено не достига!
          Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

          Коментар


            #6
            Първо много неудачно решение за дънна платка, при условие че си решил да си вземеш отделна видео карта това вградено видео само спъва системата. Второ търси проблем в захранващия блок при условие че ти се рестартира компа при натоварване с приложения като 3Д МАРК 2006, най добре си сложи 350 ВАТА ФОРТРОН няма да имаш никакви проблеми четвърто с такава видео карта при тази конфигурация производителността при 3Д МАРК 2006 е около 4400 точки.
            Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

            Коментар


              #7
              Дъното е много дървено, вграденото видео не спъва нищо особено, захранването като е 400 вата не означава, че са реални. Може и 200 реални да няма, особено ако е "марково" (кавичките не са случайни). kkp, това за паметта.... Има памети 667, които 1000mhz правят на тайминги 15 5 5 5 и 2.05в. Повечето платки имаха проблеми с работата с 667 MHz преди време, но САМО когато идеше реч за по-агресивни тайминги. При всичко по дефолт къв е проблемът>?

              Коментар


                #8
                Правят 1000 ако пържиш. Като гледам колегата не пържи. Просто шината на паметта се оказва тясно място и затовапроизводителността пада много (спрямо 800 МХз памет). При интел този ефект се наблюдава в много по-ниска степен (в пъти)
                Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                Коментар


                  #9
                  За това дъно какво ви е мнението http://www.aicomputers.bg/show_list.php?produktId=7878 ?

                  Коментар


                    #10
                    http://www.aicomputers.bg/show_list....tId=7529или http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=35260Това дъно, за което питаш не бих го взел заради чипсета на АТИ.
                    Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                    Коментар


                      #11
                      Момчета, не ги гледайте тези мегахерци на паметта, таймингите са по важните в случая. Какво като паметта е на 800MHz като работи в крайна сметка малко по бързо от DDR 400. Тук говоря на изуст и мога да бъркам, защото от много време не съм гледал тестове, но високата честота при тази памет се постига за сметка на таймингите. Другото - точките в 3d mark също нищо не значат и незнам защо ги гледате толкова. Пусни си някоя игра и виж там как е, ако ти харесва производителността значи няма проблем. Не разбрах дали компа ти се рестартира като пуснеш 3d mark-а само или като пуснеш и игри. Ако е само първия случай, причината може да е това, че нямаш инсталирано нещо. При мен се рестартваше точно поради тази причина, само че сега не мога да се сетя какво точно беше. Ако при тежки игри компа е стабилен, значи можеш да изключиш проблеми със захранването или прегряване.
                      FIAT Bravo JTD GT '99

                      Коментар


                        #12
                        Класически случай с кофти захранване. Смени го с Фортрон 400w и си готов.Дъното не е толкова лошо. Проблема е че чипсета е на NVIDIA, като правило е било по-добре да се насочиш към видео на NVIDIA или към интелска конфигурация. Не казвам че винаги е проблем, просто някои компоненти на двете компании не се понасят въобще. Та ако това със захранването не помогне, смени картата. А захранване - задължително. Ще ти спести пари даже, и то доста
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Защо се хващате веднага за захранване, ако беше само това проблема, компа щеше да се рестартира и в други случаи, не само при 3d mark 2005 и 2006. Ако има пари колегата е хубаво да го смени с "марково", но като гледам никъде не е писал, че е JNC или някво подобно. Може и да му е хубаво захранването. Първо трябва да се види дали не е проблем със софтуера и после да си купува захранване или пък друга видео карта. Много е голям шанса да е именно софтуерен проблем. Да си свали последните драйвери, да преинсталира Windows, да му сложи updates и ако не работи чак тогава да се набутва с пари за компоненти.
                          FIAT Bravo JTD GT '99

                          Коментар


                            #14
                            vsd написа:
                            да преинсталира Windows, да му сложи updates и ако не работи чак тогава да се набутва с пари за компоненти.
                            Mrak 2006 товари процесора значително повече от предходните. Слагането на ъпдейти за операционната система няма нищо общо със стабилността й в частта, зависеща пряко от хардуера. Ама нищо. Представи си, че няма нет до тази машина, примерно, няма да работи стабилно ли? Aко захранването e слабо, това няма да се оправи след преинстал и поставянето на ъпдейти. Само като пример го давам.

                            Коментар


                              #15
                              Май няма особен смисъл да продължаваме с коментарите при положение, че автора на темата май не го интересува особенно много.
                              Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                              Коментар

                              Working...
                              X