Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Молба за отпуск

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Молба за отпуск

    Молба за отпуск -Силно нежелана от работодателя опция в трудовите договори. Някои работодатели са пренебрегнали съвсем крайно Кодекса на труда, въвеждайки незаплатен труд без почивка - ангария, катóрга.Формата, под която се иска отпуск, се нарича "Молба за отпуск" и е поле за страхотни литературни изяви на служителя. Варианти за молби, в зависимост от темперамента на служителя и работодателя:Вариант 1:"Скъпи шефе,В продължение на цяла година правих всякакви опити да се измъкна от железните Ви ръце. Всеки ден си казвах, че си тръгвам веднага след като завърша настоящия проект. И всеки ден се оказваше, че проектът е "подкаран" отзад напред и трябва да подхващам всичко отначало. Всеки от изминалите 365 дни на проклетата година се оказваше "най-неподходящия за отпуск момент". И заради това ме избивам на тъжен смях когато някой каже, че крепостничеството било отдавна отменено. И когато ми се обаждате по мобилния звъненето му (а рингтонът Ви е грухтенето на свиня, ако искате да знаете) ми причинява физическа болка. Но от днес всичко се промени!Откраднах жена Ви! Държа я като заложник!Условията ми са следните:1. Две седмици платен годишен отпуск.2. Материална помощ за отпуската в размер на 5 месечни заплати.3. Командировка за 10 дни в Сан Педро де Алкантара, във вила, чийто адрес ще Ви дам по-късно. За двама (не, няма да водя Вашата жена).Не се опитвайте да се свързвате с полицията. Вчера разказах на жена Ви причината за моята постъпка. Тя дълго плака, а след това ми каза да Ви предам:
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    BRAVA 1,4 12V
    Nissan Navara

    Коментар


      #3
      Е това е много актуално Особено последното Жена ми от 3 години едва сега откопчи 10 дни отпуск, който изтича в понеделник... Има да ползва още близо 50 работни дни или 2 месеца и половина отпуск. Но все има работа за нея в офиса....Аз пък съм малко работохолик и изобщо не ми се излиза в отпуск

      Коментар


        #4
        имаше и един примерен шефски отговор - "Обичате ли адските жеги над 40 градуса, обичате ли тъпканици от чужденци и малки пищящи дечица наоколо, обичате ли топлата бира и прокисналите кебапчета??? - НЕ - много добре отпуската ви започва на 1ви Декември"
        Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

        Коментар


          #5
          Аз миналата година си изкопчих 10 дни отпуск. Отидох на майната си ( Родос, Гърция ) ама нали съм си загубен, взех гръцка СИМ карта и ...Накратко имаше дни със 17 пропуснати повиквания, отделно че поне веднъж дневно се чувах с някой от офиса.Тази година ще повторя, но без СИМ картата
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар

          Working...
          X