Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отнемане на книжка...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Грешите ако си мислите, че информацията е само на хартиен носител, в "оръфани папки". Всичко се съхранява в електронен вид и се дублира задължително на хартиен носител.Виждам, че за малка част от вас, колеги, е едва ли не въпрос на чест да не спазвате законите. Моля ви, не се опитвайте да "прецаквате" системата, "купувайки" си точки, а просто спазвайте правилата. Безкрайно ми е неприятно да чета например, как "тъпите ченгета" сложили ограничение 50 км/ч, при положение някой си бил достатъчно опитен да прецени, че там може да се кара със 100 км/ч. Може би така е мислил и шофьора на БМВ-то вчера, преде да отнеме собствения си и животите на още двама невинни.
    Peugeot 301
    Punto 1.9 JTD - на жената

    Коментар


      #47
      venco67 написа:
      Грешите ако си мислите, че информацията е само на хартиен носител, в "оръфани папки". Всичко се съхранява в електронен вид и се дублира задължително на хартиен носител.Виждам, че за малка част от вас, колеги, е едва ли не въпрос на чест да не спазвате законите. Моля ви, не се опитвайте да "прецаквате" системата, "купувайки" си точки, а просто спазвайте правилата. Безкрайно ми е неприятно да чета например, как "тъпите ченгета" сложили ограничение 50 км/ч, при положение някой си бил достатъчно опитен да прецени, че там може да се кара със 100 км/ч. Може би така е мислил и шофьора на БМВ-то вчера, преде да отнеме собствения си и животите на още двама невинни.
      Абсолютно съм съгласен!! И съм на мнение че тази тема създава лошо име на форума и трябва да се премахне(изтрие)!!Купувайте си точки!
      Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
      Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

      Коментар


        #48
        а може ли да ми обясните, вашите мнения какво общо имат с темата?!? и като толкова тачите закона, какво против имате "купуването" на точки, което е регламентирано нормативно?п.п. аз също не мисля, че нарушенията на правилника са повод за хвалби, НО всеки си има глава на раменето и сам трябва да вземе решението, дали да спазва сляпо закона, дали да гонарушава, спазвайки следвайки съвесттаси, опита и друго, или да действа като камикадзето от горната снимка.п.п. на п.п. -то аз съм изминал над 250000 ки и нямам нито 1 ПТП по моя вина, да не говориме, че съм и предотвратил няколко (това във връзка с евентуални въпроси, защо съм без точки )
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #49
          charlie написа:
          а може ли да ми обясните, вашите мнения какво общо имат с темата?!? и като толкова тачите закона, какво против имате "купуването" на точки, което е регламентирано нормативно?п.п. аз също не мисля, че нарушенията на правилника са повод за хвалби, НО всеки си има глава на раменето и сам трябва да вземе решението, дали да спазва сляпо закона, дали да гонарушава, спазвайки следвайки съвесттаси, опита и друго, или да действа като камикадзето от горната снимка.п.п. на п.п. -то аз съм изминал над 250000 ки и нямам нито 1 ПТП по моя вина, да не говориме, че съм и предотвратил няколко (това във връзка с евентуални въпроси, защо съм без точки )
          Колега, на пътя не си само ти, че да казваш "всеки сам трябва да взема решението".Какво са виновни хората от автобуса (снощната катастрофа), че има един човек, който се мисли за ненаказуем и лети с над 200 км/ч, блъска се в тях и умира? Какво са виновни те? А само единичен ли е този случай? Колко такива камикадзета има? По-мъже ли ставате като нарушавате правилата? П.С. И като си минал 250 000 км какво? Нещо в мисленето ти променило ли се е? Да не би да си спрял да правиш нарушения?

          Коментар


            #50
            и си без точки, защото си предотвратил ПТП-та ?!?!?Не съм каззал, че спазвам сляпо закона, но пък да ви вземат всички точки наистина трябва да сте анархисти (т.е. да не признавате изобщо законите...). И аз карам бързо (по-бързо от разрешеното), и аз спирам на забранено, и аз изпреварвам на забранено, но както и по-горе писах, вие трябва да сте големи каръци, за да ви вземат всички точки. Отнемането на точки, придружено с акт (и от там наказателно постановление) е вид наказание. Вие очевидно не сте си взели поука и настоятелно предизвиквате съдбата.Айде в София как да е, там полиция много, няма как да ги познаваш, но в малките градове - почти всички, като изключим Пловдив и Варна, катаджиите се броят на пръсти и след 5-6 годишно шофиране ги опознаваш Пък и не се взимат лесно 39 точки... не мога да ви се начудя... няколко дена само за това мисля П.С. И какво значи "нямам нито едно ПТП по моя вина? " Все пак имаш ПТП. По принцип и аз нямам по моя вина, но всеки път имам някакво съучастие. Ако например бях карал по-бавно, нямаше да нацеля един дето ми изкочи през нощта без фарове от улица със СТОП. Верно, него изкараха виновен (и си беше), но ако аз карах по-бавно, щах да успея да спра.В закона има един член, на база на който ВИНАГИ всеки участник в ПТП има малко вина... " При възникване на опасност на пътя, водачът е длъжен да направи всичко възможно да намали или спре" и още един член, според който "Водачът трябва да избира скоростта такава, че при възникване на опасност на пътя ад спре". (не ми се рови в закона сега и затова ги цитирам по памет).

            Коментар


              #51
              CHARLIE моето момче не си прав и помисли по това дето ти пишат колегите. Ловците казват " празна пушка веднаж на сто пъти гърми". Така че остави тоя кураж дето го имаш защото ще ти изиграе лоша сега .Книжка съм взел през 1967г. и съм ходил 6 месеца на курс въпреки че тогава личните коли се брояха на пръсти и бензина беше 8 ст. за литър.Но ни учеха и евала за това нещо .... а сега нямам думи нито училището е училище нито курсовете курсове.
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #52
                дай да караме с 20 защото някой от някъде може да изкочи,това нащо не е закон,а вицове

                Коментар


                  #53
                  Последния ми акт е заради това, че ме удариха! Един товарен излезна и ме удари - писаха акт на него, писаха и на мен - защо - защото не си нося полицата за гражданската. Предоставям им картончето и им показвам лепенката - казват ми да се гръмна и че нямам гражданска и ми пишат акт за нямане на гражданска! Не ми дават и протокол за ПТП защото "нямам гражданска". Е как да не ги псувам и как да не ги наричам "ТЪПИТЕ ЧЕНГЕТА"? Педалите които навместо да се чудят как да оправят движението само чакълят на места където знаят, че някой е "забравил" да махне ограничителните знаци след ремонт на пътя? Или идиота които преди половин година пред кат София (голямото задръстване за пререгистрации) щеше да ми пише акт че съм използувал клаксон на опашката? Шофьора пред мен включи задна и потегли - свирнах му и той осъзна грешката и спря. След минута униформения беше при мен и ми викаше злобно да слизам да ми пише акт - аз просто го попитах как да постъпя в тази ситуация като виждам че ще ме ударят - отговора беше - ами ще слезнеш да му кажеш на колегата!!! След въпроса дали му приличам на светкавицата онзи се обърна и си тръгна все едно нищо не е станало ... ами колега ... ще ги наричам тъпи докато са такива!
                  Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                  Коментар


                    #54
                    pugsy написа:
                    дай да караме с 20 защото някой от някъде може да изкочи,това нащо не е закон,а вицове
                    Колега това твоето е вече заяждане . Никой никъде не казва да се кара с 20 км но ако вчера тия с БМВто бяха карали със скорост колкото е разрешена у нас по магистралата /130/ то сега щяха да са живи и здрави а те затриха , зачерниха родителите си за цял живот .
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      #55
                      Това което ме подразни мен е факта че ние тук малко или много сме една общност на запалени фенове на една марка и малко или много всеки един такъв клуб трябва да действа в съгласие със законите! В чужбина такива автомобилни клубове имат сключени споразумения с тамошните СБА-та и не може да позволим форума НИ да се ползва за споделяне на информация как да се заобилокят законите, та дори и ако щете колко са криви законите ни! Това е неприемливо и дори криминално(лично мнение)!А за това да караме с двайсе какво да ти кажа колега... ти и с 20 можеш да се метнеш от някой мост ако така си си решил(ако ме разбирате правилно)!
                      Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                      Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #56
                        Околовръстното на Дупница - при тунела - ограничение 30!!! И това на международен път Е79
                        Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                        Коментар


                          #57
                          rustson написа:
                          Това което ме подразни мен е факта че ние тук малко или много сме една общност на запалени фенове на една марка и малко или много всеки един такъв клуб трябва да действа в съгласие със законите! В чужбина такива автомобилни клубове имат сключени споразумения с тамошните СБА-та и не може да позволим форума НИ да се ползва за споделяне на информация как да се заобилокят законите, та дори и ако щете колко са криви законите ни! Това е неприемливо и дори криминално(лично мнение)!А за това да караме с двайсе какво да ти кажа колега... ти и с 20 можеш да се метнеш от някой мост ако така си си решил(ако ме разбирате правилно)!
                          Да колега, но там ако от клуб предложат нещо за улесняване на движението или намаляване на ПТП ти благодарят и го обмислят, а тук те гледат тъпо и те питат къв си ти че ще ги учиш как да си вършат работата ...
                          Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                          Коментар


                            #58
                            kkp написа:
                            rustson написа:
                            Това което ме подразни мен е факта че ние тук малко или много сме една общност на запалени фенове на една марка и малко или много всеки един такъв клуб трябва да действа в съгласие със законите! В чужбина такива автомобилни клубове имат сключени споразумения с тамошните СБА-та и не може да позволим форума НИ да се ползва за споделяне на информация как да се заобилокят законите, та дори и ако щете колко са криви законите ни! Това е неприемливо и дори криминално(лично мнение)!А за това да караме с двайсе какво да ти кажа колега... ти и с 20 можеш да се метнеш от някой мост ако така си си решил(ако ме разбирате правилно)!
                            Да колега, но там ако от клуб предложат нещо за улесняване на движението или намаляване на ПТП ти благодарят и го обмислят, а тук те гледат тъпо и те питат къв си ти че ще ги учиш как да си вършат работата ...
                            Да ве колега депутатите са ни виновни за всичко !!!! Те ни карат да караме с 240 и да се прибиваме като кучета ....
                            Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                            Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                            Коментар


                              #59
                              Аз ще помоля всички да успокоят топката и да спазват добрия тон, както и да не се отправят неоснователни нападки към органите на властта и да не се коментира по такъв безпардонен начин заобикалянето и нарушаването на закона!Темата действително е на ръба и още малко ще и сложа ключа!
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар


                                #60
                                Откъде тръгна тази тема и докъде стигна...
                                N.Y. State of Mind

                                Коментар

                                Working...
                                X