Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отнемане на книжка...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    nasty написа:
    ми спаси си да си върнеш точки а др което мисля че става е като си изкараш нова категория ти връщат точките само че не знам за А дали ще ти ги върнат или за по горна ще трябва да изкараш
    не става така ,иначе всички бакшиши да са с категория Д вече
    фиатче Браво 2.0

    Коментар


      #32
      Бе кво прайте вие бе... не съм и подозирал че във форума ФИАТ има такива неразумни шофьори...Уж мен ме водят рисков шофьор (приятели и познати), а си имам 39 (или 35 т. - не знам - преди 5 години ми взеха 4 т. но май след 2 години ги връщат, ако нямаш друго нарушение с акт). ццццц

      Коментар


        #33
        Immortal написа:
        Бе кво прайте вие бе... не съм и подозирал че във форума ФИАТ има такива неразумни шофьори...Уж мен ме водят рисков шофьор (приятели и познати), а си имам 39 (или 35 т. - не знам - преди 5 години ми взеха 4 т. но май след 2 години ги връщат, ако нямаш друго нарушение с акт). ццццц
        това,че не са те хващали в нарушение не значи,че не ги правиш ли които и каквото да ми обяснява авсолютно всеки щофьор прави нарушения,особенно по възрастните които си мислят,че могат да карат и не правят нарушения,като имат книжка от 30г и нямат актове

        Коментар


          #34
          Малейййй! Чета и не вярвам на очите си. Някой дори не ги е страх че ще им вземат книжката и пак ще си карат без книжка. Ами след две седмици като влезат в сила измененията на закона и глобите станат драстични пак ли ще продължавате така ??? Ами тая зверска катастрофа дето я показаха тази вечер по телевизията пак е причинена от високомерие и от вижте ме кой съм аз . Не бива така момчета . Щом са ви взети точки значи е имало защо и вместо да се търсят какви ли не връзки заобикаляния да се получат нови точки то бива да се замислите как да спазвате правилата за движение за да няма вземане на точки.Просто нямам думи като чета това по горе написано. Като ви е отнета книжката то бъдете така добри да не карате докато не изтече срока на наказанието.Ами я си представете че за зла участ някой ви удари стане пътно произшедствие и дойде КАТ вие нямате книжка /отнета/ какво става тогава ?Може и до затвор да се стигне при новите изменения на закона.Тъй че пет пъти премислете и тогава сядайте зад волана.
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #35
            Както каза Слав "едната точка си е златна точка" и докато не станат 0 си Капитан Планета Точките се проверяват с молба, която подаваш в КАТ и за отнети много точки (май над 30т.) наистина изпращат уведомително писмо, поне преди изпращаха - аз два пъти съм получавал Immortal, аз имам книжка от 03.2000 и за периода до днес са ми отнети общо 90 контролни точки, като това е цифрата с прибавени четирите пъти възстановяване и смятам, че за 7 години е повече от нормално да са ми отнети толкова точки, като се има предвид, кои 7 години са били това Винаги в първите няколко годинки младите шофьори карат по-агресивно, някои продължават да карат така, други улягат и връщат малко педала на газта, а през това време нарушенията се трупат ли, трупат... Като казвам нарушения, не си представяйте само превишени скорости, алкохол и червени светофари Лично имам два акта от паяците в рамките на два дена, на едно и също място, по едно и също време, от един и същи полицай - 8 отнети точки За черните стъкла на колата имам три акта - не помня колко точки, но повече от 10 За без колан (с което не застрашам по никакъв начин живота на околните) имам три акта - 18 отнети точки Даже за ма маневра в бензиностанция имам акт, в 03:00ч. през ноща Имам и акт за неправилно престрояване на светофар - той май беше малко точки Ето, че от нищото се изнизаха половината от 90 точки, а както се вижда нито едно от нарушенията не е рисково, не е застрашило нечий живот, не е извършено с умисъл за нарушаване на правилника, ама те, на, 1т. в талона

            Коментар


              #36
              tomazo написа:
              nasty написа:
              ми спаси си да си върнеш точки а др което мисля че става е като си изкараш нова категория ти връщат точките само че не знам за А дали ще ти ги върнат или за по горна ще трябва да изкараш
              не става така ,иначе всички бакшиши да са с категория Д вече
              бре така пак в 1 дискусия го бяха казали кога и как ти се възтановяват точките след 2 години без провинение и ако вземеш по голяма категория.
              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

              Коментар


                #37
                Immortal написа:
                Бе кво прайте вие бе... не съм и подозирал че във форума ФИАТ има такива неразумни шофьори...Уж мен ме водят рисков шофьор (приятели и познати), а си имам 39 (или 35 т. - не знам - преди 5 години ми взеха 4 т. но май след 2 години ги връщат, ако нямаш друго нарушение с акт). ццццц
                Да си кажа честно , не съм много добре запознат с нещата, но си мисля че въстановяват точки ако подадеш молба, а не автоматично. Та я го провери за да не изгориш с тези 4т.

                Коментар


                  #38
                  1115 написа:
                  Да си кажа честно , не съм много добре запознат с нещата, но си мисля че въстановяват точки ако подадеш молба, а не автоматично.
                  Миналата година категорично беше така! Ако няма молба и 5 години да нямаш нарушение, точките не се възтановяват.И това е така просто защото в кат няма информационна система която да го прави.Там все още папките и хартията е основен информационен носител
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #39
                    Благодаря за инфото, ще проверя за моите точки.@Kuku: Ти караш от 7 години, аз карам от 17, като първите 7 са били същите като твоите първи 7, но пак не са ми взимали точки. Не че не правя нарушения, всеки прави, но пък трябва да сте бахти и каръците да ви хващат при всяко нарушение... Пък и полицаите са хора, опитвам се да се разбера с тях... НЕ! Пари не им давам! НО въпреки това често не ме санкционират, може би съм им симпатичен?!?Тихо да не ме чуе дявола, че винаги като се похваля с нещо, и след това става обратното

                    Коментар


                      #40
                      И аз когато възстановявах точки преди 7-8 месеца го направих с акт а не с талон по обясними причини - с две думи - възможно е.Аз обаче гледам през година да възстановявам задължително, защото иначе ако ти лепнат два акта за кратко време втория път гориш. Просто и да искаш не можеш да възстановиш.
                      Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                      Коментар


                        #41
                        Esper написа:
                        1115 написа:
                        Да си кажа честно , не съм много добре запознат с нещата, но си мисля че въстановяват точки ако подадеш молба, а не автоматично.
                        Миналата година категорично беше така! Ако няма молба и 5 години да нямаш нарушение, точките не се възтановяват.И това е така просто защото в кат няма информационна система която да го прави.Там все още папките и хартията е основен информационен носител
                        И аз мислех, че е аутоматише... Я кажи... имаш ли идея къде се подава молбата и какво представлява?
                        >Keep Walking<

                        Коментар


                          #42
                          Точките се възстановяват автоматично!Като си правих справка за оставащите точки в справката бяха написани само нарушенията от последните две години, написани бяха санкциите и от 39 бяах извадени точките от изброените нарушения. Молби не съм подавал. А нарушения имам и от преди това - 10000%
                          Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                          Коментар


                            #43
                            kkp написа:
                            Точките се възстановяват автоматично!Като си правих справка за оставащите точки в справката бяха написани само нарушенията от последните две години, написани бяха санкциите и от 39 бяах извадени точките от изброените нарушения. Молби не съм подавал. А нарушения имам и от преди това - 10000%
                            Това по-скоро е бъг.Ето защо мисля така:Аз имах 8 точки. "Купух" си максимума - 13 точки за година, тоест трябваше да имам 21.Всъщност не знам защо слагам кавички като си беше точно така... Наскоро след това се наложи се да да си подменя контролния талон, вече не помня по каква причина.А, експиряса ми книжката Когато си взех новата книжка и новия талон, информативно направих справа за броя точки.Е, имах 33 - провериха го в компютър Не са ми ги дали по заслуги, гарантирам! Пак ви казвам, няма свестна информационна система, повечето документи са по разни оръфани папки и според мен е пълен хаос там.Поне в провинцията е така.А молба за възтановяване на точки един френд каза че е подал в КАТ.Аз едва ли някога ще попадна някога в такава ситуация
                            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                            Коментар


                              #44
                              Сигурен ли си, че не са се възстановили точно в този момент някакви точки и затова да са станали 33?И аз не се водя в София а по документи съм в Благоевград. Но че имат информационна система - имат. Колко работи и как работи не знам. Факт е обаче, че справката за оставащи точки я правят на компютър и отнема 2-3 минути. Ако трябваше да се подават молби досега да съм минал на минус Отделно като възстановявах точки ми дадоха едно протоколче с което мога да отида в КАТ за да ми дадът справка за оставащите точки (безплатно). Изришно попитах дали трябва да занеса протокола за да ми възстановят точки и отговора беше че няма нужда - ставало автоматично. А безплатната проверка била повече като "бонус примоция "
                              Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                              Коментар


                                #45
                                kkp написа:
                                Сигурен ли си, че не са се възстановили точно в този момент някакви точки и затова да са станали 33?И аз не се водя в София а по документи съм в Благоевград. Но че имат информационна система - имат. Колко работи и как работи не знам. Факт е обаче, че справката за оставащи точки я правят на компютър и отнема 2-3 минути. Ако трябваше да се подават молби досега да съм минал на минус Отделно като възстановявах точки ми дадоха едно протоколче с което мога да отида в КАТ за да ми дадът справка за оставащите точки (безплатно). Изришно попитах дали трябва да занеса протокола за да ми възстановят точки и отговора беше че няма нужда - ставало автоматично. А безплатната проверка била повече като "бонус примоция "
                                Ами сигурен съм, нали казвам че аз дори не мога да се доближа до хипотезата да съм 2 години без акт Виж сега, когато си "купуваш" точки молба не трябва защото в КАТ отива протокол от "изпита".Когато обаче искаш възстановяване по точката "липса на нарушения за 2 год" - трябва.В Перник поне нямаше такава процедура по проверката.Отиваш на гишето и питаш.Поне така беше миналата година, сега не знам.
                                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                                Коментар

                                Working...
                                X