Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шумът в нощния град...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шумът в нощния град...

    Дойде си лятото и някак нормално е човек да държи отворени прозорци, или балконски врати търсейки свеж нощен хлад. Покрай него в стаята ми все по-често се вмъква и отвратителен шум от ауспуси тип "направи си сам", или просто изгнили такива. Не знам, защо но забелязвам, че доста собственици на возила след, като им се разпаднат ауспусите решават, че новият звук е по-спорен някак... Да де, но това далеч не е така. Звукът от мощен мотор с оригинален ауспух е много по-приятен от този на "разпръцкана" еднолитражка! В този ред на мисли се чудя, няма ли най-накрая да се вземат мерки срещу трещящите автомобили?
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    Ех Влади, то в София ясно, ама знаеш ли какво става като половин България се пренесе към морето за лятото.Понякога имам чувството, че прелитат през стаята ми....
    Настоящата - Ford Focus ST
    Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
    Франкенщайн - R.I.P.
    Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

    Коментар


      #3
      И мотори ... спортните мотори са доста яки и обикновенно адски шумни а собствениците им нямат някак си навика да се съобразяват с това и минават с пълна газ ...

      Коментар


        #4
        Преди 3 години избягах от големия град на края на Банкя. Уви, и по нашата улица вече стана нетърпимо - изгнили трошки с изпаднали ауспуси, моторчета "Балкан" от времето на дядо... пилене на гуми...Вече съм се замислил за къща в планината, на 50-тина километра от София....
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          zgabrovski написа:
          ....Вече съм се замислил за къща в планината, на 50-тина километра от София....
          aко имаш възможност действай

          Коментар


            #6
            zgabrovski написа:
            Преди 3 години избягах от големия град на края на Банкя. Уви, и по нашата улица вече стана нетърпимо - изгнили трошки с изпаднали ауспуси, моторчета "Балкан" от времето на дядо... пилене на гуми...Вече съм се замислил за къща в планината, на 50-тина километра от София....
            Там ще дойдат с резачки да правят "дървосек"! :D От доста време не бях си ходил на вилата в Стара планина-високо в планината, на 4км. от края на селото. Седнах на тераската и се заслушах... вместо да релаксирам и да се наситя на горската атмосфера, дочух в далечината някакво бръмчене. Поразпитах съседи и се оказа, че на един хълм е монтирана станция на Глобул, която се захранва с дизелов агрегат! Някой ден, ако в района между Искрец и Своге нямате обхват на глобулските си телефони-не се учудвайте!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              При мен проблема пак е шумен, но не от ауспуси.В блока ни в Горня баня имаме две магазинчета за алкохол и цигари и хранителен. Едното бачка до 23 ч., а другото до 00.00 ч.Като почнат да идва някакви-всякакви с трошки, но с музика, като отворят прозорците и вратите на колицата и като ръгнат един джангър, докато чака на опашка в магазина, все едно се вози в Хамър, а от него бат’Азис и кака Софка му пеят да не скучае. Ей такива сельовци с кеф им е..... м.....а.Като вземат с тоя газарлък, та чак се оливат. Па то и едни мацки в нашия блок лелииии.... почват от 30-ти набор.

              Коментар


                #8
                При мен в Бели Брези е същото, само че от сотаджии. Пият и си крещят до 2-3-5...Реших проблема. ПВЦ дограма на спалнята, и никакво прибиране рано
                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                Коментар

                Working...
                X