Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

По-високи ли са цените на колите по форумите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Има нещо вярно, Сашко. Поне като гледам нашия форум май обявите от търговци изглеждат с по-ниски цени. Тук сме се нагледали на всички най-прекрасни коли на света, или поне на най-добрите фиати, дето струват кой с 500 кой с 1500 лв отгоре. Но това не е общо правило. Има и хора, дето си ги дават на нормални цени, даже в момента май има две брави за по ~4000 лв, дето ми се вижда нормална цена.
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    Коментар


      #17
      Аз друго не мога да разбера. Защо във Варна колите са с 1-2к по-скъпи?
      Пунто SX 55 '95 Метан

      Коментар


        #18
        Candid написа:
        Аз друго не мога да разбера. Защо във Варна колите са с 1-2к по-скъпи?
        По-скъпи откъде? Не и от Бургас :D Ела да видиш тука за какви ненормални цени става въпрос
        Brava 1.6 ELX

        Коментар


          #19
          soulkeeper написа:
          Според мен положителното на форумите е че при по-голяма част от потребителите можеш да разбереш цялата история на колата ,това дали и как е потдържана.Това е добре защото човек може да си направисметка какво копува.Поповод цената по форумите - всеки форум си има коли който са мнго "добри" потдържани и гледани т.е. коли за маняци на който се искат повече пари от нормалното т.е. повече от цените по автокъщите и пазарите, но това са коли на който спокойно можеш да се качиш и да караш.
          Това е един МНОГО голям плюс при закупуване на кола от форум - можеш да проследиш какво е ставало с колата за известен период, но на мен друго ми е интересно, не сте ли се убедили че при купуване на кола има огрмна доза късмет в това на какъв автомобил ще попаднеш, независимо колко ти я хвалят и колко добре изглжда колата?
          Lancia Y, 1.2, 60

          Коментар


            #20
            Миналата седмица се разходих по горублянско , Пунто 1 96-97 г. 3300-3700.Завъртя ми се главата.Цъкаш на мобилето "нов внос", и излизат поне 40-50 обави с цена 2600-3100.
            Punto 55 SX

            Коментар


              #21
              според мен дори и в мобиле са изкуствено надути цените. забелязахте ли например аутосканата какви са цените? струват ми се доста по-изгодни. естествено, зависи от състоянито на автомобила де, но може д аси направите един експеримент- проверете колко струва еди коя си кола в мобиле и после потърсете в позвънете, ще се намерят доста по-тънкана.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #22
                wwweb написа:
                В Дупница са най-големите боклуци от цяла България. Там и без пари да ми я дават, няма да я взема ...
                Sorry, wwweb, но не мога да се съглася с това. В Дупница колите са по-евтини по няколко причини, основните от тях са: около 10-15000 дупничани са от доста години в Италия, предимно в Милано, което ще рече, че доста от вкараните коли са купени по обяви от първи собственик, за по-малко пари и човека си е дошъл с нея не токова за да я продаде, а да си избие транспортните разходи и да докара някой и друг парцал за семейното бутиче или магазинче. (Собствената ми сестра прави точно това, когато се прибира 1-2 пъти в годината) Повечето от едрите вносители имат договори с италиански автокъщи за месечен износ на определен брой автомобили-това силно снижава цената. Няколко по-дребни вносители се обединяват и купуват на веднъж по 100-200 коли, със сериозна отстъпка, което води до спад в крайната продажна цена. Освен това в Дупница вече е налице явлението "коректен продавач", за чиито автомобили се знае, че не са "магерени". Чух, че в една от къщите вече и гаранция дават И нещо мнооого важно, повечето от автомобилите в автокъщите в София и страната са прекупени не от другаде, а именно от Дупница! В София е по-скъпо точно по тази причина и все пак защото по принцип в столицата всичко е на по-високи цени, както в Пловдив, и Варна, Бургас и всички големи градове. Разбира се, никой не е застрахован от проблемми, независимо от къде му е автомобила или кой му го е продал.
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #23
                  Според мен е различно - някои обяви са с по-високи цени, други са с по-ниски, но поне аз не забелязвам някаква тенденция за завишаване на цените по форумите. Навсякъде има хора, които искат много пари за колите си, но за тях това е реалната цена, на която те оценяват автомобила си или просто са се набутали доста и сега не искат да продават на загуба.Други пък са направили далавера и колата им излиза доста по-евтино, след което могат да си позволят да я продават по-евтино П.П.Цената на мойта кола (каквото е останало от нея) висока ли ви се струва?!

                  Коментар


                    #24
                    Kuku написа:
                    Според мен е различно - някои обяви са с по-високи цени, други са с по-ниски, но поне аз не забелязвам някаква тенденция за завишаване на цените по форумите. Навсякъде има хора, които искат много пари за колите си, но за тях това е реалната цена, на която те оценяват автомобила си или просто са се набутали доста и сега не искат да продават на загуба.Други пък са направили далавера и колата им излиза доста по-евтино, след което могат да си позволят да я продават по-евтино П.П.Цената на мойта кола (каквото е останало от нея) висока ли ви се струва?!
                    не, но ако трябва цяла да се взема, просто не знам кой от този форум ще тръгне да я прави. по-скоро е за някой джамбаз да я оправи ид а я шитне за 10 к примерно. но тук не знам някой да си я прави за себе си, ти би ли я оправилд а я карашА може ли инфо за тези коректни къщи и гаранции и т.н.
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #25
                      Аз не я продавам за правене, защото много трудно може да се оправи - продавам я за части Или казано по друг начин - не ми се чака месеци наред, да разпорадвам част по част, защото изобщо няма да усетя парите, които ще получа за тях но в крайна сметка, нищо чудно и това да се случи...

                      Коментар


                        #26
                        Моята кола си я купих от Дупнешки район!След като я купих в продължение на месец...човека от автокъщата ми званя поне 10 пъти за да се интересува как е колата(има ли проблеми някакви и т.н.)! Мои познати от СТЗ ходят купуват коли от Дупница....излъскват ги и ги продават в Стара Загора за 2 - 3 хиляди отгоре!
                        Lancia Lybra 2,4JTD '03
                        Фиат Браво 1.9TD75 '97
                        Фиат Брава 1.4 Бензин и Метан '97 -ex
                        Фиат Купе 1.8 Бензин '97 - ex

                        Коментар


                          #27
                          А в неделя дали бачкат дупнишките автокъщи , че баща ми си търси някаква малолитражка, та да се разкараме до там?
                          Punto 55 SX

                          Коментар


                            #28
                            mentor написа:
                            А в неделя дали бачкат дупнишките автокъщи , че баща ми си търси някаква малолитражка, та да се разкараме до там?
                            Всеки ден. Успех.
                            Fiat Marea 1.8i 16V
                            Fiat Tipo 1.4i 8V
                            Fiat Punto 1.6i 8V
                            www.italauto-bg.net/forum/

                            Коментар

                            Working...
                            X