Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко помощ за маршрут София - Банкя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко помощ за маршрут София - Банкя

    Другата седмица ми предстои да ходя в командировка в Банкя с моята кола. За последно съм карал до Банкя преди 3-4 години и маршрута, по който минах, беше: още преди да вляза в София от магистрала "Тракия" се завива за Перник и после в общи линии все направо до някакво езерце, при него се завива наляво и следва Банкя. Първият ми въпрос е отворен ли е още този път ? Знам, че е доста натоварен, но все пак съм минавал по него и ми е познат.Ще ми препоръчате ли евентуално и друг маршрут през София по възможност с някой и друг ориентир (име на улица или нещо друго известно), тъй като студентските години вече останаха доста далече и съм я позабравил София... А и доколкото я познавам, е като пешеходец.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Re: Малко помощ за маршрут София - Банкя

    snake написа:
    Другата седмица ми предстои да ходя в командировка в Банкя с моята кола. За последно съм карал до Банкя преди 3-4 години и маршрута, по който минах, беше: още преди да вляза в София от магистрала "Тракия" се завива за Перник и после в общи линии все направо до някакво езерце, при него се завива наляво и следва Банкя. Първият ми въпрос е отворен ли е още този път ? Знам, че е доста натоварен, но все пак съм минавал по него и ми е познат.Ще ми препоръчате ли евентуално и друг маршрут през София по възможност с някой и друг ориентир (име на улица или нещо друго известно), тъй като студентските години вече останаха доста далече и съм я позабравил София... А и доколкото я познавам, е като пешеходец.
    Ами работи все още, да Това е южната дъга на околомръсното.Аз обаче искрено ни препоръчвам да ползваш северната дъга - от магистралата свиваш не на ляво (Перник) а на дясно.Караш пак само направо и пак стигаш до отклонението за Банкя.Повече километри са но натоварването е мнооооого по-малко.Аз винаги когато се прибирам от твоята посока ползвам именно това трасе.
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Re: Малко помощ за маршрут София - Банкя

      Esper написа:
      Аз обаче искрено ни препоръчвам да ползваш северната дъга - от магистралата свиваш не на ляво (Перник) а на дясно.Караш пак само направо и пак стигаш до отклонението за Банкя.Повече километри са но натоварването е мнооооого по-малко.Аз винаги когато се прибирам от твоята посока ползвам именно това трасе.
      Може ли малко повече информация: идвайки от магистралата, къде точно (табела или друг ориентир) се завива, за да се включа на северната дъга ? И с колко километра горе-долу се удължава пътя ?
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Re: Малко помощ за маршрут София - Банкя

        snake написа:
        Esper написа:
        Аз обаче искрено ни препоръчвам да ползваш северната дъга - от магистралата свиваш не на ляво (Перник) а на дясно.Караш пак само направо и пак стигаш до отклонението за Банкя.Повече километри са но натоварването е мнооооого по-малко.Аз винаги когато се прибирам от твоята посока ползвам именно това трасе.
        Може ли малко повече информация: идвайки от магистралата, къде точно (табела или друг ориентир) се завива, за да се включа на северната дъга ? И с колко километра горе-долу се удължава пътя ?
        Ами на същото място където за отклоняваш към Перник, само че на предишното отклонение.Нали е детелина - първото отклонение те отвежда към северната дъга, второто отклонение пак те качва горе, само че в посока южната дъга.Мисля да има табела за Сливница в тази посока.Не можеш да го объркаш, като подминеш "Църна Маца", при първа възможност в дясно През града изобщо не си и помисляй - пълно безумие е като маршрут.Освен ако не се вживяваш в ролята на турист
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #5
          Re: Малко помощ за маршрут София - Банкя

          snake написа:
          И с колко километра горе-долу се удължава пътя ?
          Ето какво казва БГМАПС за разстоянието:През северната дъгаНачална точка ПАЗАРДЖИК 4400Междинна точкаКрайна точкаРазстояние: 149.273 km Време: 2:29През южната дъгаНай-бърз маршрутНачална точка ПАЗАРДЖИК 4400Междинна точкаКрайна точкаРазстояние: 137.121 km Време: 2:12Около 13км.
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #6
            Благодаря за информацията. Ще пробвам по-дългия маршрут. И без това шофирането ми е едно от най-приятните неща в скалата на удоволствията, пък и малко да изпробвам фиата преди лятото. Няма значение, че ще ми платят разстоянието от 125 км при разход 5,9/100 км, толкова плаща държавата - малко, но от сърце
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              Esper вече ти е писал - послушай го. В момента южната дъга с тези ремонти е отвратително ... Все пак и от мен още няколко линка за различни карти - все някоя се надявам да е полезна. http://www.domino.bg/http://www.emap...pSize=1&lng=BG /тази ми е любимата :D /http://www.ukazatel.com/sofia_map.php?language=bg - тази е по скоро само за София.П.С. Има и един друг най-пряк вариант - Цариградско - Орлов мост - Народно събрание - Президентсво - тунела Люлин - Люлин - излизаш на изхода за Калотина - разклона Банкя. Този маршрут го ползвам редовно и се минава много бързо при едно много важно условие - минаваш по него сутрин преди 7.30 часа. После не го препоръчвам.
              BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
              Среден разход на газ

              Коментар


                #8
                Re: Малко помощ за маршрут София - Банкя

                Като се качиш на околовръстното, мини по северната дъга (дясно) и следи табелите за Калотина. На отклонението завиваш към Калотина по Е80 и след 200-300 метра има отбивка (май и табела имаше) в ляво за Банкя. Пътя те води точно там.

                Коментар


                  #9
                  Благодаря на всички, които ми писаха. Без проблеми стигнах до Банкя по северната дъга. Пътят на отиване беше почти спокоен, а на връщане от Банкя съвсем поносимо натоварен, но все пак ставаше дума за петък следобед.За съжаление това ще е май последната ми командировка на държавна работа. Имам предложение за работа, което по финансови причини май не мога да откажа, а и не знам дали ще имам друг такъв шанс. Така че след 10 г. на държавна работа ще премина на "другата страна". Много съм объркан, направо не съм на себе си, така съм свикнал с всичко в досегашната си работа Но ако сега не взема такова решение, едва ли ще го направя някога.Все пак освен финансовата страна има и още едно нещо, което за мен е "плюс" на новата ми работа: намира се на 20 км. от Пазарджик. Така че всеки ден ще съм 40 км. с фиата А както и друг път съм казвал, шофирането е на едно от първите места поне по моята скала на удоволствията .
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    snake написа:
                    Благодаря на всички, които ми писаха. Без проблеми стигнах до Банкя по северната дъга. Пътят на отиване беше почти спокоен, а на връщане от Банкя съвсем поносимо натоварен, но все пак ставаше дума за петък следобед.За съжаление това ще е май последната ми командировка на държавна работа. Имам предложение за работа, което по финансови причини май не мога да откажа, а и не знам дали ще имам друг такъв шанс. Така че след 10 г. на държавна работа ще премина на "другата страна". Много съм объркан, направо не съм на себе си, така съм свикнал с всичко в досегашната си работа Но ако сега не взема такова решение, едва ли ще го направя някога.Все пак освен финансовата страна има и още едно нещо, което за мен е "плюс" на новата ми работа: намира се на 20 км. от Пазарджик. Така че всеки ден ще съм 40 км. с фиата А както и друг път съм казвал, шофирането е на едно от първите места поне по моята скала на удоволствията .
                    Ами пожелавам ти успех на новото поприще колега.Аз бях също с една голяма буца е стомаха когато преди години напуснах металургията след 8,5 години трудов стаж - първата ми сериозна месторабота.Отправих се към частния сектор, при това го направих за по-малко пари.Но никога не съм съжалявал за решението си, това е улица без изход.Струва ми се че и твоя случай е подобен.Ако не го бях направил тогава, все още да затъпявам в мизерията и простотията.Щом си го решил, гледай смело напред.Още веднъж успех пожелавам!
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #11
                      колеги, извинете ме за off-а, ама темата за смяната на работата и при мен е актуална. Защо това, което обичам да правя, не носи пари ? Баси х*я. snake, пожелавам ти успех!
                      Тойота Приус

                      Коментар


                        #12
                        Rayo написа:
                        колеги, извинете ме за off-а, ама темата за смяната на работата и при мен е актуална. Защо това, което обичам да правя, не носи пари ? Баси х*я. snake, пожелавам ти успех!
                        Това което обичаш да правиш си го остави за хоби.И без това винаги решението да си превърнеш хобито в професия е било грешка
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар


                          #13
                          Rayo написа:
                          колеги, извинете ме за off-а, ама темата за смяната на работата и при мен е актуална. Защо това, което обичам да правя, не носи пари ? Баси х*я. snake, пожелавам ти успех!
                          Е, колега, няма пълно щастие Искаш хем да имаш работа, хем да ти е приятна (хоби), а по възможност и високоплатена. За съжаление реалността почти винаги е друга... Честно казано и аз съм си мечтал подобни неща, но мога да кажа, че единствения период, в който съм бил истински удовлетворен от работата си, беше първата ми месторабота - Завода за информационни носители в Драгор. Вярно парите бяха малко, но тогава не мислех за тях, а навлизах в дебрите на програмирането, беше ми много интересно, стоял съм до 23 ч. на работа, за да тествам нещата, които програмирах.Сега просто ходя всеки ден на работа с някакво чувство, колебаещо се между досада и отвращение и си взимам заплатата...
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            snake написа:
                            ...Сега просто ходя всеки ден на работа с някакво чувство, колебаещо се между досада и отвращение и си взимам заплатата...
                            Според мен е доста натоварващо да не намираш (поне някакво) удовлетворение в работата. Направо си е наказание!... P.S. Колега, като ти гледам подписа, та се сещам за още един, който предполагам ще ти хареса (съдейки по характера на работата ти) :D :Изкуственият интелект е нищо в сравнение с естествената глупост!
                            ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                            Коментар


                              #15
                              Pecho написа:
                              snake написа:
                              ...Сега просто ходя всеки ден на работа с някакво чувство, колебаещо се между досада и отвращение и си взимам заплатата...
                              Според мен е доста натоварващо да не намираш (поне някакво) удовлетворение в работата. Направо си е наказание!... P.S. Колега, като ти гледам подписа, та се сещам за още един, който предполагам ще ти хареса (съдейки по характера на работата ти) :D :Изкуственият интелект е нищо в сравнение с естествената глупост!
                              Изобщо не е натоварващо, вярвай ми . Но е много досадно и си губя времето, затова и вероятно ще сменя работата. А колкото до подписа - това е от една фантастика, която наскоро попрелистих.
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар

                              Working...
                              X