Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

И пак за Лаптопите..............

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Punto SX написа:
    wwweb написа:
    НЕДОСТАТЪК - Липса на OS! Но за още малко парички можеш да си вземеш същия лаптоп с Vista Home Basic:http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09027350
    Не би трябвало обаче да е проблем да инсталирам каквото ми е кеф като на обикновен настолен комп нали. Няма някакви ограничения предполагам.
    Да, може да си сложиш каквото си искаш.

    Коментар


      #17
      wwweb написа:
      5. DVD-то е LG. Прави ми впечатление, че скапани дискове, които на други места не се четат, това ги чете без проблем ...НЕДОСТАТЪК - Липса на OS! Най-добрият вариант е да идеш в някой Техномаркет и да пробваш лаптопите от този ценови клас. Като видиш как се държи MSI-а в сравнение с другите, ще разбереш най-добре за какво става дума
      Имам някой възражения:ДВД LG при гаранция 12 мес. се развали на 13-я месец В същото време НЕК на 6 години няма никакви проблеми. А това за ЛГ-тата май е масово,що хора изпищяха. Липсата на ОС не е недостатък, освен ако не е безплатна де.Моя като дойде с Линукс какво, пак го изтрих.А в Техномаркет освен да ги види, няма как да сравни каквото и да било, все пак нямакак да прекара там цял ден, ровичкайки из компютрите, инсталирайки програми или игра,където наистина да се види за какво иде реч.Освен това гледам , че повечето лаптопи са само с една година гаранция, моя е Benq и е с 2 години.И колегата да каже за какво ще го ползва този лаптоп най-добре, че да се знае какво точнода му се препоръчва.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #18
        Ми аз пък бих казал, че NEC са пълни боклуци, но това си е въпрос на лична преценка и опит със съответния уред Липсата на OS е недостатък за мен, а не за човека пуснал темата. Може би трябваше да се уточня На MSI-а гаранцията е 24 месеца!Относно скоростта на машинката ... ами по-бърз от модела, за който говоря, в тоя ценови клас НЯМА! В Техномаркет повечето лаптопи, при които липсва операционна система, ги пускат на Live CD с Knoppix например и лесно може да си направиш преценка кой върви по-бързо ...

        Коментар


          #19
          trace написа:
          Имам някой възражения:ДВД LG при гаранция 12 мес. се развали на 13-я месец В същото време НЕК на 6 години няма никакви проблеми. А това за ЛГ-тата май е масово,що хора изпищяха. Липсата на ОС не е недостатък, освен ако не е безплатна де.Моя като дойде с Линукс какво, пак го изтрих.А в Техномаркет освен да ги види, няма как да сравни каквото и да било, все пак нямакак да прекара там цял ден, ровичкайки из компютрите, инсталирайки програми или игра,където наистина да се види за какво иде реч.Освен това гледам , че повечето лаптопи са само с една година гаранция, моя е Benq и е с 2 години.И колегата да каже за какво ще го ползва този лаптоп най-добре, че да се знае какво точнода му се препоръчва.
          Компютъра ми трябва основно за домашен компютър. Игрите вече не са ми такава мания - пък с вграденото видео на лаптопите от този ценови клас това няма и как да стане. Искам да е с 1 GB рам тъй като искам след 2 години пак да имам компютър на прилично ниво. Пък рама си е рам много мразя да отворя някоя голяма графика и да се местя по нея като мравка докато я обработи компа. Това съчетано с още някоя програмка - води естествено до чести рестарти - затова първо мислех 512 MB ама вече като се замисля май ще е малко.
          Punto SX 1.1 55

          Коментар


            #20
            На моя лаптоп видеокартата е nVidia GeForce Go 7400 и игри си вървят без проблем,естествено, ако пусна Готик 3, ще запецне. А цената му лятото беше към 1300лв.Също така исках да има и поне 4 УСБ порта, ТВ-аут, IEEE1394 за да си прехвърлямфилмите от камерата. Единствено харда е малък от днешна гледна точка - 60ГБПаметта засега ми е достатъчна (512) но и аз го ползвам единствено за интернет,за сериозна работа си имам настолен.MSI-то ако го вземеш, няма да сбъркаш според мен, като разгледах цените май енай-добре.Прави ми впечатление, че по-известните марки които се предполага, че предлагатпо-хубави продукти, дават по малка гаранция (12 месеца) отколкото "по-дървени"марки, които дават по 24 месеца. Ами сори, ама ще си взема такъв с 2 години гаранция, който щее и по-евтин и с по-добри параметри.wwweb: То всеки е изпищял от нещо и после го оплюва, ама то си е нормално.Да не се случват такива неща, че не е приятно (и финансово, или ако е харда, още по-лошо), особено като изтече гаранцията.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #21
              MSI или ACER, ако можеш да си го позволиш TOSHIBA въпросният модел на MSI е изключително добър за цената си препоръчвам ти го.
              Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

              Коментар


                #22
                NewUser написа:
                MSI или ACER, ако можеш да си го позволиш TOSHIBA въпросният модел на MSI е изключително добър за цената си препоръчвам ти го.
                Toshiba не е лош, ама MSI-а го е задминал поне с обиколка. Става дума за Toshiba и MSI в този ценови клас. Предишния ми беше Toshiba и знам много добре как работи въпросната марка ...

                Коментар


                  #23
                  wwweb написа:
                  Punto SX написа:
                  Ами значи при ясни характеристики вече долу горе си имам представа какво да очаквам от него като бързина. За това на първо място ме интересува откъм прегряване как е. То вярно че зависи от натоварването но все пак. Батериите как са. Някакви масови дефекти ако са ти известни - да речем прекъсване на пътечки по клавиатурата или пък скапване на ДВД-то, или пък ............... .Все пак като казваш че са известни с дъната си се надявам да няма проблем в тази насока. Сега вече памети, процесори то божа работа за това има гаранция.
                  1. Като характеристики по-добро за тия пари няма!2. Откакто го имам, най-продължително съм работил около 5 ч. с него. В сравнение с предишния ми Toshiba, определено грее по-малко ...3. Батерията си държи 2 часа без проблем ...4. Масови дефекти не са ми известни.5. DVD-то е LG. Прави ми впечатление, че скапани дискове, които на други места не се четат, това ги чете без проблем ...НЕДОСТАТЪК - Липса на OS! Но за още малко парички можеш да си вземеш същия лаптоп с Vista Home Basic:http://technomarket.bg/product_detai...добрият вариант е да идеш в някой Техномаркет и да пробваш лаптопите от този ценови клас. Като видиш как се държи MSI-а в сравнение с другите, ще разбереш най-добре за какво става дума
                  Нов държи само 2 часа ?!?!? Моят е вече на 3 години и държи повече от 3 часа и половина (ако не гледам филм от ЦД-то - тогава изкарва около час и половина)... Като нов държеше над 4 часа. Включен е над 12 часа на ден, без видими признаци на загряване... (ай да не го хвалям много, че едно време си хвалих така климатика, и на другия ден се развали )

                  Коментар


                    #24
                    От моя ЕмЕсАй мога да се оплача единсртвено от бъгав четец на карти и от недостиг на памет - Турион64 на 2 Гхз с 1 Гб рам. Недостига на памет се появява при пускане на Линукс под УЙндоус.........

                    Коментар

                    Working...
                    X