Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за отваряне на TIF файлове.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за отваряне на TIF файлове.

    Колеги, нужна ми е помощ за отварянето на тези файлове. Дръпнах си ръководството за Пунто и сега не мога да го отворя. Имам няколко програми за такива файлове ужким, но не се получава. Вижда се само първата страница (а във файла са примерно 50). Моля кажете какво да правя.
    Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
    Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

    #2
    Отвори го с приложението по подразбиране... Microsoft Office Document Imaging. Не знам къде се намира в старт-менюто, но exe-то му е тук: C:Program FilesCommon FilesMicrosoft SharedMODI11.0MSPVIEW.EXE
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    Коментар


      #3
      .tif на страници?! това не го вярвам... не може да бъде, тиф-а не подържа страници. Най-вероятно просто може някой зевзек да е заменил разширението, на за сметка на това незнам оти се отвара тогава... Дай един да го поборя или поне да видя Нали сам в бранша, ма за такову не бях чъвал до сега, ма може и да съм изостанал, знае ли се...Другия номер е някои безумник да е наврял 50 сканирани страници като леъри в този тиф. Това вече - да. Отдавна и тифовете поддържат леъри. Ако е така може да си го ровчиш с Фотошоп, някой от последните, ма не се насочвай към последния - CS2, че има повече системни изисквания от Виста

      Коментар


        #4
        Щото Тиф-а някой ги е компресирал без да помисли, чене всички хора може да имат необходимия софтуер (и което е по-вероятно)Аз също не мога да го отворя с Paint Shop Pro 6 i ACDSee , IrfanView 4.0, Paint,
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          #5
          trace написа:
          Щото Тиф-а някой ги е компресирал без да помисли, чене всички хора може да имат необходимия софтуер (и което е по-вероятно)Аз също не мога да го отворя с Paint Shop Pro 6 i ACDSee , IrfanView 4.0, Paint,
          Колеги има начин отваря се - аз го бях отворил с едно View-че което изтеглих но не му помня името. В къщи на компа ми е - беше trial version обаче. Довечера ще погледна и ще пиша. А ако успея да ги конвертирам в jpeg ще ги пусна направо да ги качим на сайта
          Punto SX 1.1 55

          Коментар


            #6
            bubachko написа:
            Другия номер е някои безумник да е наврял 50 сканирани страници като леъри в този тиф. Това вече - да. Отдавна и тифовете поддържат леъри. Ако е така може да си го ровчиш с Фотошоп, някой от последните, ма не се насочвай към последния - CS2, че има повече системни изисквания от Виста
            Именно колега. Точно така е. С този проблем се преборих, сега остана да се конвертира в нещо по-познато (примерно пдф).
            Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
            Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

            Коментар


              #7
              Ми начи виш са... Ще го обясна като за новак, ма не те знам колко си на ти с различните софвери.1. Отваряш тоя тиф във Фотошоп и му даваш File->Save As... и го даваш да е .PSD (най-горния ред от падащото меню за видовете на файловете)2. Отваряш един нов документ в Corel Draw 12 (тествано е с него токущо, за друга версия незнам) и му даваш размера на листа на тиф файла3. Даваш Import; на филтара за фаилове нагласяш да е на PSD, после ди намираш къде ти е файла и го пускаш да се импортва. Това може да отнеме и доста време, зависи от машината ти 4. Отместваш така импортнатата сюрия файлове настрани от работното поле на файла, маркираш го и разгрупираш (Ctrl+U) и се почва... 5. Маркираш страничка, натискаш Р (латинско П, това центрира маркираното в центъра на листа по височина и широчина)6. Долу ляво на екрана има едно +, за нова страничка, натискаш го и пак процедурата от т.5.... И така до пълна загуба на съзнание Когато направиш разделението на целия файл, даваш File->Publish to PDF, даваш му име и дестинация и ОК. И КоравДръв почва да ти генерира така желания ПДФ. Успех, дерзай.Дръгия вариант е просто да пратиш ако искаш на маил сите файлове и аз да се побора тук))) Да подложа едно рамо сиреч

              Коментар


                #8
                не разбирам защо трябва да минава през корел, след като фотошопа генерира прекрасно пдф.
                Brava 1.6 16V, Бензин

                Коментар


                  #9
                  http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/win/49373с програмката от тук не би трябвало да имате проблем да разглеждате TIF-овете.Със сините стрелки сменяте страниците, а с червените файловете :D
                  Punto SX 1.1 55

                  Коментар


                    #10
                    TIF се разлиства идеално с Document Imaging (както е писал колегата по-горе), има си го стандартно в офис пакета, ако сте си го инсталирали в пълна версия, освен това ACDSee също си го разлиства без проблем. Не виждам защо трябва да го конвертирате точно през Corel (една от най-тежките програми, която съм виждал).Става и с Adobe Acrobat (не Reader) - директно си го презаписвате в pdf.

                    Коментар


                      #11
                      Megadeth написа:
                      не разбирам защо трябва да минава през корел, след като фотошопа генерира прекрасно пдф.
                      Защото колега, леър е коренно различно от страница. Фотошоп-а записва в ПДФ, само дето не може да разпарчедиса отделните леъри на страници. Затова минава през корел-а. По принцип, не е задъпжитено да е корел. Тази работа може да се свърши и с всеки друг софт, който може да импортне отделните леъри на ПСД файла като отделни елементи и след това да се разхвърля на отделни страници на ръка, след което да се генерира ПДФ с н-брой страници.
                      Immortal написа:
                      ... Не виждам защо трябва да го конвертирате точно през Corel (една от най-тежките програми, която съм виждал).Става и с Adobe Acrobat (не Reader) - директно си го презаписвате в pdf.
                      Защо през корел написах няколко реда по-нагоре, а дали е една от най-тежките... В нас съм с процесор на 800мхз с 256рам и корел12. Не забелязвам да е тегав. Е за някои операции изискващи мисъл не мога и да си помисля, ма точно за гореописаната няма да има никакви проблеми. Другото с което не съм съгласен е за Adobe Acrobat. Това е софт, който генерира ПДФ от принтерски файлове (.ps; .prn). Това са файлове генерирани при сагане на тикче на "Print to file" опцията при принт (генерира .prn) или от специален страниращ софт, примерно QuarkXPress, Adobe Pagemaker и др., но в този принтерки файл пак трябва да има страници, иначе пак ще получим ПДФ само с началната страница. Все пак да поясня, запитването беше как да обърнем този тиф в ПДФ и аз това съм обяснил. А че има разни софтове дето могат да бродят по леърите на тиф... нямам нищо против. Но пак си и признавам, аз съм си по бранша с графичните приложения и за мене си, ако напипам подобно упътване бех си поиграл да го направя веднъж завинаги на ПДФ, отколкото да аза разни приложения на компа, седящи и заемащи място само заради един файл

                      Коментар


                        #12
                        bubachko, без да споря, защото не съм спец по графичния дизайн, по-скоро съм аматьор, прав си за Акробата и не си.Наистина мултипейджов TIFF не ще да го отвори изобщо (наложи се да си поиграя, за да се убедя) - аз съм се заблудил с това че правя pdf-и от няколко jpg-та.Но Акробата прави директно многостраничен PDF от: Autocad (dwg), Visio (vsd), Word (doc), Excel (xls) Power Point (ppt), и почти всички графични файлове (вкл.и tif). Не го знам как си ги конвертира, дали си ги прави първо на принтерски файлове, после в pdf, но за мен изглежда директно.Може да събере в един pdf дори страници от различни приложения (например doc и xls).Струва ми се, че бъркаш Adobe Acrobat-а s Adobe Acrobat Distiler, ама както и да е...Ето тази програмка може да ти свърши работата - http://www.softinterface.com/Convert...FSZ4XgodP32gVQ

                        Коментар


                          #13
                          Immortal написа:
                          bubachko, без да споря, защото не съм спец по графичния дизайн, по-скоро съм аматьор, прав си за Акробата и не си.Наистина мултипейджов TIFF не ще да го отвори изобщо (наложи се да си поиграя, за да се убедя) - аз съм се заблудил с това че правя pdf-и от няколко jpg-та.Но Акробата прави директно многостраничен PDF от: Autocad (dwg), Visio (vsd), Word (doc), Excel (xls) Power Point (ppt), и почти всички графични файлове (вкл.и tif). Не го знам как си ги конвертира, дали си ги прави първо на принтерски файлове, после в pdf, но за мен изглежда директно.Може да събере в един pdf дори страници от различни приложения (например doc и xls).Струва ми се, че бъркаш Adobe Acrobat-а s Adobe Acrobat Distiler, ама както и да е...Ето тази програмка може да ти свърши работата - http://www.softinterface.com/Convert...FSZ4XgodP32gVQ
                          Мерси за програмата. Инсталирах я, но нещо не иска да работи. Виж какво се получава. Просто не иска да конвертира файловете.
                          Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
                          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
                          Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

                          Коментар


                            #14
                            Immortal написа:
                            Наистина мултипейджов TIFF не ще да го отвори изобщо (наложи се да си поиграя, за да се убедя) - аз съм се заблудил с това че правя pdf-и от няколко jpg-та.Но Акробата прави директно многостраничен PDF от: Autocad (dwg), Visio (vsd), Word (doc), Excel (xls) Power Point (ppt), ..............Струва ми се, че бъркаш Adobe Acrobat-а s Adobe Acrobat Distiler, ама както и да е...
                            Такова нещо като страничен тиф няма. Тиф е формат, който не поддържа страници, а леъри (от англ. layer - слой, пласт, наслояване). това е въаможноста на всеки всеки леър да се разположи отделен елемент с отделни настройки и шукарии. Лошото е, че в конкретния случай, сканираните страници и после поставени в отделни леъри по размер съвпадат с размера на фаила (примерно А4 - 21х29,7) и с визията си объркват, че това са отделни страници, но това по същество си е една страница. За целта прилагам друг тиф, който е некомпресиран, с няколко леъра и така направен, че да се добие предстажа какво е това аджеба :D Другото е, че не бъркам Adobe Acrobat, Acrobat Reader и Acrobat Destiler. Adobe Acrobat е целия профи пакет (платен и не много ефтин), при инсталирането на който се инсталират Акробат Дистилър и Рийдър-а, един виртуален принтер, който генерира ПДФ и се интегрира с по едно малко бутонче, горе десно на приложението (Word и др.) чрез което може да се печата директно файл към ПДФ.Това е, надявам се да съм разбран и да съм помогнал за изясняването на ситуацията :P

                            Коментар

                            Working...
                            X