Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Балчик - ботаническата градина....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Поразпитах малко и се оказва, че пътят Добрич - Нови Пазар е много лош! Така, че май остава алтернативата през Варна!
    Space Star 1.9 DID

    Коментар


      #17
      Забрави за Добрич - Нови Пазар, само с танк.А по повод Ботаническата градина и Двореца всяка година минаваме на разходка, но миналото лято ми събраха очите. Понеже се стопанисва от два субекта се редиш на две опашки за два различни билета задължително и не можеш да влезеш с един билет.Ние българите сме свикнали с всичко, но на входа е театър след театър, когато някой от бодигардовете полиглоти обяснява на чужденци, че не могат да влязат само с по един билет през единствения вход.
      Lupo - The Monster
      Е83 3D

      Коментар


        #18
        geo_g написа:
        А по повод Ботаническата градина и Двореца всяка година минаваме на разходка, но миналото лято ми събраха очите. Понеже се стопанисва от два субекта се редиш на две опашки за два различни билета задължително и не можеш да влезеш с един билет.Ние българите сме свикнали с всичко, но на входа е театър след театър, когато някой от бодигардовете полиглоти обяснява на чужденци, че не могат да влязат само с по един билет през единствения вход.
        Така е понеже ботаническата градина е на Софийския университет, а останалото е на община Балчик! Минали години имаше сериозни спорове заради тия неща! Даже се беше чуло, че бившият минитър на културата искал да строи там хотелски комплекс!
        Space Star 1.9 DID

        Коментар


          #19
          geo_g написа:
          миналото лято ми събраха очите. Понеже се стопанисва от два субекта се редиш на две опашки за два различни билета задължително и не можеш да влезеш с един билет.Ние българите сме свикнали с всичко, но на входа е театър след театър, когато някой от бодигардовете полиглоти обяснява на чужденци, че не могат да влязат само с по един билет през единствения вход.
          Вчера бях там, вече няма подобни изцепки. Билетчето е 10 пари, за балчиклии е безплатно с показване на лична карта. В тази цена може и да влезеш в двореца.А иначе, вътре е много яко, от доста години не бях ходил там, а това декември мвсец дето ходих не се брои. Сега е направо уникално. Пундиелник ша пуснъ малку снимкуф мът’риал, че жената замина на екскурзия днес и завлякла апарата сабахлемта без да усетя...

          Коментар


            #20
            10лв вход? сериозно? уоу
            Пунто SX 55 '95 Метан

            Коментар


              #21
              "10лв вход? сериозно? уоу" Да а лятото беше 2х5 на човек и на две каси. Радвам се че са взели решение да си делят парите не пред хората.
              Lupo - The Monster
              Е83 3D

              Коментар


                #22
                Аха....а злато дават ли да си копаме от градинката ? .
                Пунто SX 55 '95 Метан

                Коментар


                  #23
                  мамка му и пунто... не можах да стигна до никъде... като загря тва животно още на баира над Слънчев бряг.... и така - до Варна 5-6 пъти..... тръгнах сутринта в 8.30.... към 3 часа след обяд на 20 км. след Варна... се отказах от мераците си за агнета и ботанически градини... и обратно в Бургас... и какво да ви кажа - 130 км. на връщане не загря изобщо... е посредата на пътя ме посрещнаха и преместих благоверната и хавела в другата кола, а аз се пеках на парно и отворени прозорци....искам да благодаря тук на колегата phoenix за оказаната логистична подкрепа на изхода на Варна... обезвъздушавахме с него правихме, струвахме - тц....оказа се че скоропостижно си е заминал датчика на радиатора, който включва перката....за капак на всичко и детето изстина по пътя.....
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #24
                    все пак как е сега колата....или като дойдем в Бургас да ви видим ще разберем :D
                    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                    ИТАЛФЕСТ 2007

                    Коментар


                      #25
                      в момента слагам прибор за отчитане на температурата със стрелка, че с тази лампа дето свети като загрее съм за никъде...
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #26
                        donnna написа:
                        в момента слагам прибор за отчитане на температурата със стрелка, че с тази лампа дето свети като загрее съм за никъде...
                        не знам колега какъв уред слагаш ,но от ладичка става идеално ,и ладовия датчик се завива на мястото на оригиналния изпитано е и работи безотказно вече 2 години някъде :D
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар


                          #27
                          Това е една супер голяма недомислица според мен.....да сложат лампа дето като загреее и да светне, сякаш ще е много по-скъпо да си има стрелка.......нито знаеш какво е положението преди това, нито дали колата загрява....и ако е така кога влиза в оптимален реим на работа.....само стоиш и се молиш като тръгнеш на дълъг път да не светне. Да не говорим че и газаджиите са сложили глупавия изпарител едва ли не над въздушния филтър.....и на практика колата се обезвъздушава много трудно, хич няма да е зле и там да се сложи някакво кранче за обезвъздушаване, или най-добре да се свали надолу този изпарител, че той е доста по-нависоко от разширителния съд на охладителната система. Успех с колата и ти подаряваме тубичката........че то кой бяга от една бира
                          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                          ИТАЛФЕСТ 2007

                          Коментар


                            #28
                            то ако е за една бира - по-добре да не идваш ....
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар

                            Working...
                            X