Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за касетофон за Опел - блокиран ("SAFE")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за касетофон за Опел - блокиран ("SAFE")

    Един приятел (скаран е с компютрите, затова питам аз)си вкара Астра кабрио (продава се между другото)обаче на оригиналното ЦД което е в колата се изписва "SAFE"Кода го има, но нямаме идея какво да се направи, за да го въведем.Има книжка, но не пише нищо по въпроса.Гледах от на Бравото книжката, там поне е описано подробно, ама с италианския съм скаран. А и все пак са различни касетофони, но горе-долу принципа сигурно е същият. С две думи, не може да се оправим.Някой има ли идея. Не ми се регистрира във форума на Опелза да задам един въпрос само, а и знам, че тук има хора които карат идруги коли.
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    #2
    ако можеш да напишеш тази част от описанието тук все някой ще може да ти го преведе ... а ако вземеш модела на радиото ще стане още по-лесно ...

    Коментар


      #3
      Колега утре ще взема книжката за касетофона на Опела, надявам се да ме изчакаш, за да ти обясня! И ние го имахме същия проблем!
      Space Star 1.9 DID

      Коментар


        #4
        Има възможност да се генерира кода по номера на касетофона изпиши го аз ще потърся мисля че имам калкулатор.
        Обичам си работата.

        Коментар


          #5
          Valentin_V написа:
          Има възможност да се генерира кода по номера на касетофона изпиши го аз ще потърся мисля че имам калколатор.
          Човека си го има кода, не знае как да го въведе!!!Имах същия проблем на аудито. Значи там открихме решението на книжката на касетофона - лошото беше, че е на немски, но се оправихме.Ако е оригинален на Опел, много вероятно е да е Blaupunkt, т.е. като на аудито. Там се процедира така: натискаш и задържаш едновременно два бутона - ако не се лъжа единия беше DX, а другия FM. След около секунда две задържане вместо SAFE на дисплея се изписва 0000. Тогава с клавиша 1 натискаш неколкократно, докато първата цифра стане желаната, после с бутон "2" - за втората цифра и така до четвъртата. След което пак се натиска DX, ако не се лъжа и ти тръгва радиото.Но е много вероятно описания метод да не тръгне при теб. Най-добре прочетете внимателно книжката на ЦД-то...ако има такава или поне напиши точно модела на ЦД-то тук, за да намерим по-подробна информация.

          Коментар


            #6
            Immortal написа:
            Valentin_V написа:
            Има възможност да се генерира кода по номера на касетофона изпиши го аз ще потърся мисля че имам калкулатор.
            Човека си го има кода, не знае как да го въведе!!!Имах същия проблем на аудито. Значи там открихме решението на книжката на касетофона - лошото беше, че е на немски, но се оправихме.Ако е оригинален на Опел, много вероятно е да е Blaupunkt, т.е. като на аудито. Там се процедира така: натискаш и задържаш едновременно два бутона - ако не се лъжа единия беше DX, а другия FM. След около секунда две задържане вместо SAFE на дисплея се изписва 0000. Тогава с клавиша 1 натискаш неколкократно, докато първата цифра стане желаната, после с бутон "2" - за втората цифра и така до четвъртата. След което пак се натиска DX, ако не се лъжа и ти тръгва радиото.Но е много вероятно описания метод да не тръгне при теб. Най-добре прочетете внимателно книжката на ЦД-то...ако има такава или поне напиши точно модела на ЦД-то тук, за да намерим по-подробна информация.
            Така е, но да не бързаме, утре ще взема книжката, там всичко е обяснено! А и трябва да се откачи акумулатора за рестарт, иначе не става, поне при Астрата на брат ми! Ще пусна и снимки!
            Space Star 1.9 DID

            Коментар


              #7
              Re: Въпрос за касетофон за Опел - блокиран ("SAFE"

              trace написа:
              Един приятел (скаран е с компютрите, затова питам аз)си вкара Астра кабрио (продава се между другото)обаче на оригиналното ЦД което е в колата се изписва "SAFE"Кода го има, но нямаме идея какво да се направи, за да го въведем.Има книжка, но не пише нищо по въпроса.Гледах от на Бравото книжката, там поне е описано подробно, ама с италианския съм скаран. А и все пак са различни касетофони, но горе-долу принципа сигурно е същият. С две думи, не може да се оправим.Някой има ли идея. Не ми се регистрира във форума на Опелза да задам един въпрос само, а и знам, че тук има хора които карат идруги коли.
              При спрянo CD ,задържаш AS,и включваш. Докато ти изпише 10_ _ _ _ .С (1) исписваш първата цифра, с (2) втората .......... и накрая потвърждаваш като пак задържиш AS.
              Fiat Bravo 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                Re: Въпрос за касетофон за Опел - блокиран ("SAFE"

                gmg_service написа:
                trace написа:
                Един приятел (скаран е с компютрите, затова питам аз)си вкара Астра кабрио (продава се между другото)обаче на оригиналното ЦД което е в колата се изписва "SAFE"Кода го има, но нямаме идея какво да се направи, за да го въведем.Има книжка, но не пише нищо по въпроса.Гледах от на Бравото книжката, там поне е описано подробно, ама с италианския съм скаран. А и все пак са различни касетофони, но горе-долу принципа сигурно е същият. С две думи, не може да се оправим.Някой има ли идея. Не ми се регистрира във форума на Опелза да задам един въпрос само, а и знам, че тук има хора които карат идруги коли.
                При спрянo CD ,задържаш AS,и включваш. Докато ти изпише 10_ _ _ _ .С (1) исписваш първата цифра, с (2) втората .......... и накрая потвърждаваш като пак задържиш AS.
                Space Star 1.9 DID

                Коментар


                  #9
                  касетофон

                  ей взехте хляба на електричарите :D в един форум техен бяха писали да не се казва как и какво трябва да се прави/ да се взимат пари / ама то с пари всеки може и това се отнасяше за техния форум :D
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря за отговорите, днес ще отида да пробваме
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #11
                      Ето обещаната информация. Става въпрос за Блаупункт-а от снимката нали?Първо откачете минуса на акумулатора, че при мен без това не стана! След като го закачите, дайте на контакт колата, после радиото трябва да е спряно! Натискате бутона AS за около 3 секунди трябвад а се чуе пищящ звук! Дисплея изписва CODE! Вече може да въведете кода, както колегата беше описал по-горе! За да се запамети кода натиснете AS отново за около 3 секунди!ПП: Ако искате мога да Ви пратя цялата книжка по e-mail! Има доста неща вътре, на английски, немски, френски и испански! Пиши ми на ЛС!
                      Space Star 1.9 DID

                      Коментар


                        #12
                        Roko написа:
                        Ето обещаната информация. Става въпрос за Блаупункт-а от снимката нали?Първо откачете минуса на акумулатора, че при мен без това не стана! След като го закачите, дайте на контакт колата, после радиото трябва да е спряно! Натискате бутона AS за около 3 секунди трябвад а се чуе пищящ звук! Дисплея изписва CODE! Вече може да въведете кода, както колегата беше описал по-горе! За да се запамети кода натиснете AS отново за около 3 секунди!ПП: Ако искате мога да Ви пратя цялата книжка по e-mail! Има доста неща вътре, на английски, немски, френски и испански! Пиши ми на ЛС!
                        Ура, стана :D благодаря много п.с Само не знам защо на CD-то пише DELCO Electronics, иначе е същото като на снимката.
                        Ex Fiat 126P
                        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                        Alfa Romeo 147 1.6 TS
                        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                        Коментар


                          #13
                          trace написа:
                          Roko написа:
                          Ето обещаната информация. Става въпрос за Блаупункт-а от снимката нали?Първо откачете минуса на акумулатора, че при мен без това не стана! След като го закачите, дайте на контакт колата, после радиото трябва да е спряно! Натискате бутона AS за около 3 секунди трябвад а се чуе пищящ звук! Дисплея изписва CODE! Вече може да въведете кода, както колегата беше описал по-горе! За да се запамети кода натиснете AS отново за около 3 секунди!ПП: Ако искате мога да Ви пратя цялата книжка по e-mail! Има доста неща вътре, на английски, немски, френски и испански! Пиши ми на ЛС!
                          Ура, стана :D благодаря много п.с Само не знам защо на CD-то пише DELCO Electronics, иначе е същото като на снимката.
                          При мен не става Пише "SAFE 7"
                          BMW E90 320D
                          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                          Коментар


                            #14
                            blagun написа:
                            trace написа:
                            Roko написа:
                            Ето обещаната информация. Става въпрос за Блаупункт-а от снимката нали?Първо откачете минуса на акумулатора, че при мен без това не стана! След като го закачите, дайте на контакт колата, после радиото трябва да е спряно! Натискате бутона AS за около 3 секунди трябвад а се чуе пищящ звук! Дисплея изписва CODE! Вече може да въведете кода, както колегата беше описал по-горе! За да се запамети кода натиснете AS отново за около 3 секунди!ПП: Ако искате мога да Ви пратя цялата книжка по e-mail! Има доста неща вътре, на английски, немски, френски и испански! Пиши ми на ЛС!
                            Ура, стана :D благодаря много п.с Само не знам защо на CD-то пише DELCO Electronics, иначе е същото като на снимката.
                            При мен не става Пише "SAFE 7"
                            Остави го така 1-2 часа.Тогава ще ти позволи да му въведеш кода.Ти или някой преди теб е въвел грешни кодове.
                            Fiat Bravo 1.9 JTD

                            Коментар


                              #15
                              gmg_service написа:
                              blagun написа:
                              trace написа:
                              Roko написа:
                              Ето обещаната информация. Става въпрос за Блаупункт-а от снимката нали?Първо откачете минуса на акумулатора, че при мен без това не стана! След като го закачите, дайте на контакт колата, после радиото трябва да е спряно! Натискате бутона AS за около 3 секунди трябвад а се чуе пищящ звук! Дисплея изписва CODE! Вече може да въведете кода, както колегата беше описал по-горе! За да се запамети кода натиснете AS отново за около 3 секунди!ПП: Ако искате мога да Ви пратя цялата книжка по e-mail! Има доста неща вътре, на английски, немски, френски и испански! Пиши ми на ЛС!
                              Ура, стана :D благодаря много п.с Само не знам защо на CD-то пише DELCO Electronics, иначе е същото като на снимката.
                              При мен не става Пише "SAFE 7"
                              Остави го така 1-2 часа.Тогава ще ти позволи да му въведеш кода.Ти или някой преди теб е въвел грешни кодове.
                              Колега за Фиат-а става въпрос нали?В книжката пише, ако на дисплея показва 7, трябва да се изчака 24 Std. Това е на немски предполагам, че означава като гледам 24 часа!
                              Space Star 1.9 DID

                              Коментар

                              Working...
                              X