Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Български шофьорски речник

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    deivid написа:
    Тва си е редовно тука у нашо село :D "--- НЕЩАСТНИК - водач пред Вас, който при жълта светлина на светофара ОЩЕ НЕ Е потеглил!"
    Каквооо?!?! Да не е потеглил ли .На жълто,вече трябва да е нареден на следващия светофар,иначе бой - в кръга на шегата.Ама има такива,дето чакат да светне зелено,тогава да се сетят,че трябва да тръгват.Е как да не те изкара от нерви,то половината зелено в чакане минава.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      #17
      kal0yanch40 написа:
      deivid написа:
      Тва си е редовно тука у нашо село :D "--- НЕЩАСТНИК - водач пред Вас, който при жълта светлина на светофара ОЩЕ НЕ Е потеглил!"
      Каквооо?!?! Да не е потеглил ли .На жълто,вече трябва да е нареден на следващия светофар,иначе бой - в кръга на шегата.Ама има такива,дето чакат да светне зелено,тогава да се сетят,че трябва да тръгват.Е как да не те изкара от нерви,то половината зелено в чакане минава.
      Е те тия го чакат да узрее. Има такива тикви, които от чакане - тръгват баш като узрее и става мазалото.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #18
        Вярно е ! Винаги има такива, едни чкат да узрее, други като им светне зелено си мислят че следва ментовка да потече, и чакат...Знаете ли обаче какво е понятието за наносекунда - времето от светване на зелена светлина на светофара до момента в който чувате клаксона на гоуфаджията зад Вас. Талига, катафалка, кошница, кенеф - синоними на стар пораздрънкан автомобил, който Ви пречи да се изстреляте до следващото кръстовище преди да е светнал червен светофар. Джигит - минава само на червен светофар, защото на зелен, друг джигит може да го засече странично. Понятие сходно с "гоуфаджия", но с малки разлики - не е необходимо да е с гоуф, може да е с Фолксваген.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #19
          jenshen73 написа:
          kal0yanch40 написа:
          deivid написа:
          Тва си е редовно тука у нашо село :D "--- НЕЩАСТНИК - водач пред Вас, който при жълта светлина на светофара ОЩЕ НЕ Е потеглил!"
          Каквооо?!?! Да не е потеглил ли .На жълто,вече трябва да е нареден на следващия светофар,иначе бой - в кръга на шегата.Ама има такива,дето чакат да светне зелено,тогава да се сетят,че трябва да тръгват.Е как да не те изкара от нерви,то половината зелено в чакане минава.
          Е те тия го чакат да узрее. Има такива тикви, които от чакане - тръгват баш като узрее и става мазалото.
          То тия със зеленото не са от наще, бургазлията още щом се покаже оранжево, се потегля

          Коментар


            #20
            deivid написа:
            jenshen73 написа:
            kal0yanch40 написа:
            deivid написа:
            Тва си е редовно тука у нашо село :D "--- НЕЩАСТНИК - водач пред Вас, който при жълта светлина на светофара ОЩЕ НЕ Е потеглил!"
            Каквооо?!?! Да не е потеглил ли .На жълто,вече трябва да е нареден на следващия светофар,иначе бой - в кръга на шегата.Ама има такива,дето чакат да светне зелено,тогава да се сетят,че трябва да тръгват.Е как да не те изкара от нерви,то половината зелено в чакане минава.
            Е те тия го чакат да узрее. Има такива тикви, които от чакане - тръгват баш като узрее и става мазалото.
            То тия със зеленото не са от наще, бургазлията още щом се покаже оранжево, се потегля
            Айде бе.Баш гларусите,си ги правят тез номера.
            Fiat Punto`04 1.2 60hp.
            Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
            ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

            Коментар


              #21
              Моят шофьорски речник е много беден.Изчерпва се с 3-4 думи, някои от които са: "майка ти", "Педе...ст" "Да те е...".Къде ли ще си изкарам боя

              Коментар


                #22
                Аз наричам навлеци тия, дето през Искърското дефиле по завоите карат с 20, но когато дойде еднин хубав прав участък от пътя, където може да ги изпревариш, не си поддържат скоростта, а дават газ колко може

                Коментар


                  #23
                  И аз "мамя"яко тия дето извън населено място карат със 70,а в населено им преча и ме изпреварват.
                  PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                  Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                  Коментар


                    #24
                    Колега, и аз извън населено място карам с 70-80, ако незнам участъка от пътя, недай си боже да ми излезне некой трап(случвало ми се е) да си изпочупя колата! Особено вечер, така че не се сърди на някои, че карат по-бавно Иначе за изпреварването в населено - ДА
                    Lancia Lybra '00 1.8 140hp

                    Видеорегистратори

                    Коментар


                      #25
                      Моя речник - заблуден пешеходец незнайно какво правещ на платното, пресичащ по незнайни диагонали, първо затичващ се колкото да излезе пред мен после бааавно бавно допреминавайки (’ко искаш ве, аз бях пръв’)=гъбар. Спомням си миналата Коледа в Малкия Коментар след новините по БТВ питаха децата ако Дядо Коледа попадне в задръстване какво ще каже и едно дете като почна ’Мръдни ве тъпанар, идиот смотан...’ и т.н. Кого ли копира .

                      Коментар


                        #26
                        ls1 написа:
                        Моя речник - заблуден пешеходец незнайно какво правещ на платното, пресичащ по незнайни диагонали, първо затичващ се колкото да излезе пред мен после бааавно бавно допреминавайки (’ко искаш ве, аз бях пръв’)=гъбар. Спомням си миналата Коледа в Малкия Коментар след новините по БТВ питаха децата ако Дядо Коледа попадне в задръстване какво ще каже и едно дете като почна ’Мръдни ве тъпанар, идиот смотан...’ и т.н. Кого ли копира .
                        Пак като са казали само "идиот смотан",добре е работата.
                        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                        Коментар


                          #27
                          Сега го изгледах, явно преувеличено ми е останало в главата. Извинявам се.http://vbox7.com/play:c55b81c2&al=2&...ледното дете.

                          Коментар


                            #28
                            dimaldim написа:
                            Колега, и аз извън населено място карам с 70-80, ако незнам участъка от пътя, недай си боже да ми излезне некой трап(случвало ми се е) да си изпочупя колата! Особено вечер, така че не се сърди на някои, че карат по-бавно Иначе за изпреварването в населено - ДА
                            Да, и аз съм забелязал, че колите с регистрация С и СА в София карат добре, но като излязат извън града и са като индианци в необрано лозе...По-смело бе, столичани, по-смело.Че иначе - вижте по-горния ми пост

                            Коментар


                              #29
                              dimaldim написа:
                              Колега, и аз извън населено място карам с 70-80, ако незнам участъка от пътя, недай си боже да ми излезне некой трап(случвало ми се е) да си изпочупя колата! Особено вечер, така че не се сърди на някои, че карат по-бавно Иначе за изпреварването в населено - ДА
                              Не се сърдя,но и не съм напълно съгласен с тебе.Като внимава,защото не познава пътя,защо не внимава в населеното място да не прегази някого,а кара и там със 70-80?И аз внимавам по непознат маршрут,но се стремя и да не преча на тези,които го познават.
                              PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                              Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                              Коментар


                                #30
                                Абе храня ги на поразия. Всеки ден, всеки час, на всякъде има матриал Това познава или не познава пътя не е оправдание. Като се намери някой малоумник да изрови дупка точно след завой и ли да осере пътя я с кал от нивата, я с масло или други говна, ти си познавай пътя. Който не може да кара, да се вози. Обстановката се мени постоянно, а "състезателите" ако не се челосват със знаците, и на непознат участък ще знаеш кога следва гаден заой. Тъпото е това, че пе...... изпреварват не когато е безопасно, а когато вече свършва рзрешения участък и така стават белите. Най много го правят мамалигарите прости. Карам си със 100 - 110, защото е място където се залагат куките, оня се лепнал зад мен и 2 км прав участък да е, не изпреварва, а като започне непрекъсната линия и няма достатъчно видимост, бърза да бяга напред и точно тогава тръгва да изпреварва. Абсолютни малоумници !
                                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                                Коментар

                                Working...
                                X