Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирате ли на жълт светофар?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Винаги като спирам на светофар или стоп гледам с едното око в огледалото и си давам аванс пред мен за да мога да бягам иначе минавам редовно на жълто,но много зависи от светофара ако е в ,София,Пловдив,Варна,Бургас,В.Търново доста се пооглеждам преди да премина на жълто.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #17
      tzetzo_slavista написа:
      На жълто минавам често,но никога не си позволявам да мина на червено! Дали ще премина в дадена ситуация зависи и от скороста,с която се движа.Примерно по бул. България където е разрешено движенето с 70км/ч често си позволявам да дам малко газ и да премина на жълто.Това не си позволявам да правя на обикновенни кръстовища,където нямам възможността бързо да се изтегля от кръстовището.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #18
        определено НЕ спирам на жалто
        Mercedes E200 coupe

        Коментар


          #19
          И аз гледам да спирам на жълто за да си нямам разправия с КАТ. Един път имах пререкания с един .. и ме убеди че съм в нарушение. Показа ми и в закона. Жълтия сигнал е за тези които са навлезнали в кръстовището (сиреч тези които се намират след стълба на светофара) да освободят кръстовището. Иначе затова гледам светофара и когато доста време е светило залено, махам крака от газ-та и го местя на спирачката с готовност да спра.

          Коментар


            #20
            Най-лошото в такава ситуация е да се чудиш дали да спреш (по средата на кръстовището) или да минеш (на червено). Няма много време за мислене. Аз обикновено слагам третия зъб и мръсната газ.

            Коментар


              #21
              //// написа:
              Аз обикновено слагам третия зъб и мръсната газ.
              Ех как точно го каза!!! Всичко зависи от ситуацията де
              Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
              Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
              Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
              BMW X3 3.0D Aut

              Коментар


                #22
                Само един път съм минавал на жълто (във Варна с учебната)... Следях един кадет, на който едва ли не не му виждах предния капак, беше буквално залепен за мен (учебна кола все пак) и това с 50 наближавайки светофара ... ако го нямаше можех да спра точно преди пешеходната пътека, но заради него се наложи да мина на жълто, та почти червено (само почти) ... немога да си представя ако инструктора вече ми нямаше доверие и беше набил спирачки какво щеше да стане ...

                Коментар


                  #23
                  Тук става въпрос да преминеш на жълто когато си наблизо до стоп-линията. Време за двоумене няма! Иначе, отдалеко изкючвам от скорост. И така по инерция... ама когато се наложи - третия зъб ми е най добрия приятел.

                  Коментар


                    #24
                    Всичко зависи от това с каква скорост приближавам кръстовището. Добре е, че в Ямбол вече всички светофари имат таймери и основно се ориентирам по тях. Случвало ми се е да вляза на жълто, но рядко. Обикновено спирам като го видя, щото..."по другой переулок другой джигит ездить...".

                    Коментар


                      #25
                      Мен пък ме освиркаха за друго мамка им, карам си аз и изведнъж на пешеходна пътека изкача майка с детска количка и аз решавам да спра, обаче ония зад мен не поиска и ме изпрвари със средни пръсти като за малко да сгази мамчето с детето!!! Направо полудях от нерви
                      Fiat Bravo 1.9JTD

                      Коментар


                        #26
                        Е такъв е манталитета на родните селяци.

                        Коментар


                          #27
                          Аз гледам да спирам освен, ако в последния момент не ми светне жълтото... Иначе до колкото знам може да се мине на жълто ако не може да се спре на време пред светофара
                          >Keep Walking<

                          Коментар


                            #28
                            Да спирам на жълто, тъй като то е само за изтегляне на колите, които вече са на кръстовището. Но също така да попитам тръгвате ли на Жълт светофар. Много често ми се случва вкл. и градския транспорт да не чакат зелено и да тръгват на жълто, даже и на 1 оставаща секунда от червено (имаме секундарници на светофарите).

                            Коментар


                              #29
                              Mindzu написа:
                              Да спирам на жълто, тъй като то е само за изтегляне на колите, които вече са на кръстовището. Но също така да попитам тръгвате ли на Жълт светофар. Много често ми се случва вкл. и градския транспорт да не чакат зелено и да тръгват на жълто, даже и на 1 оставаща секунда от червено (имаме секундарници на светофарите).
                              Винаги тръгвам на жълто
                              Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

                              Коментар


                                #30
                                грешка
                                >Keep Walking<

                                Коментар

                                Working...
                                X